رتبه‌بندی فیلم های Insidious

فیلم های Insidious

با چهار فیلمی که مجموعاً بیش از 250 میلیون دلار در باکس آفیس به دست آوردند، فرانچایز Insidious یک نیروی بلامنازع است. و این نیرو با اکران پنجمین فیلم فرنچایز، Insidious: The Red Door، که اکنون در سینماها اکران می شود، قوی تر می شود. با معرفی فیلم های Insidious همراه مووی 21 باشید.

همچنین بخوانید: باکس آفیس: افتتاحیه فیلم 5 Insidious باعث سقوط ایندیانا جونز شد

5. Insidious: Chapter 3 (2015)

Insidious: Chapter 3 از فیلم های Insidious

با بسته‌ شدن پرونده‌ی خانواده لمبرت (در حال حاضر)، Insidious: Chapter 3 به گذ‌شته بازگشت و مسیری پیش‌درآمدگونه را در پیش گرفت. این فیلم که قبل از تسخیر لمبرت ها اتفاق می افتد، بر الیز لین شی تمرکز می کند که با این فیلم به ستاره بی چون و چرای فرنچایز تبدیل می شود. الیز یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های فرنچایز است، بنابراین تصمیم هوشمندانه‌ای است که او را در مرکز توجه فیلم دا‌شته باشیم. الیز قلب و روح فیلم است و قوس داستانی او یک داستان محکم است.

در حالی که چپتر 3 دارای عمق شخصیت بیشتری برای الیز است، جذابیت این فیلم اصلا در حد و اندازه دو فیلم قبلی نیست. این فیلم همچنین بر روی سکانس های ترسناکی که در اولین قسمت Insidious وجود داشتند، تمرکز نمی کند.

4. Insidious: The Last Key (2018)

Insidious: The Last Key از فیلم های Insidious

The Last Key دومین پیش‌درآمد این فرنچایز پس از ماجراجویی ها و تحقیقات الیز است. فیلم با فلش‌بک به دوران کودکی الیز با برادرش کریستین (بروس دیویسون) و پدر بدرفتارشان در دهه 1950 در نیومکزیکو آغاز می شود. در واقع، کل فیلم هم به این سکانس و هم به گذشته الیز بستگی دارد. ما در پایان چیزهای خوبی در مورد دوران کودکی پر دردسر او و تأثیر آن بر او در زمان حال می آموزیم. این یک حس غیرمنتظره اما خوشایند از تلخی و عمق شخصیت را به مراحل ترسناک ماجرا وارد می کند. ما همچنین با خواهرزاده‌های الیز، ملیسا (اسپنسر لاک) و ایموجن (کیتلین جرارد) آشنا می‌شویم که داستان اثر را تقویت می‌کنند و به ما یک چهارتایی قوی از شخصیت‌ها می‌دهند تا روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم و سرگذشتشان را ریشه‌یابی کنیم.

به طور کلی، آخرین کلید فیلمی در این فرنچایز است که واقعاً درک می کند که الیز چه شخصیت محکم، همزادپندارانه و جالبی است و به طور هوشمندانه کل فیلم را حول او، خانواده و گذشته اش متمرکز می کند.

3. Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door از فیلم های Insidious

قسمت پنجم مجموعه فیلم های Insidious تصمیم می گیرد تا در زمان به جلو برود. و بازیگران اصلی پاتریک ویلسون، تای سیمپکینز و رز بیرن را بازگرداند تا داستان خانواده تسخیر شده لمبرت را روایت کند. جاش و رنای از آن زمان به بعد طلاق گرفتند و جاش از فرزندانشان جدا شد. دالتون در حال آماده شدن برای شروع سال اول تحصیلی خود در کالج است، زیرا در یک دانشگاه هنری معتبر شرکت کرده است. پس از وقوع یک مرگ در خانواده، جاش و دالتون شروع به دیدن یک نیروی اهریمنی می کنند. نیرویی که باعث می شود شروع به یادآوری رویدادهایی کنند که تقریباً یک دهه پیش رخ داده است.

Insidious: The Red Door ممکن است ترسناک ترین فیلم این فرنچایز نباشد، اما این به هیچ وجه آن را به یک فیلم بد تبدیل نمی کند. ویلسون اولین کارگردانی خود را با این فیلم انجام می‌دهد. او حسی متفاوت نسبت به قسمت‌های قبلی به آن می‌دهد و تقریباً به همان اندازه که یک فیلم درام خانوادگی است، به عنوان یک فیلم ترسناک عمل می‌کند. این فیلم عمدتاً به این دلیل به اثری موفق تبدیل می‌شود که بازیگران قدیمی را دوباره به عرصه برمی‌گرداند تا یک پایان مناسب و درخور به آنها بدهد.

2. Insidious: Chapter 2 (2013)

Insidious: Chapter 2 از فیلم های Insidious

Insidious: Chapter 2 برای ادامه یکپارچه از جایی که اولین فیلم متوقف شد، تأثیرگذار است. این فیلم مستقیماً به پیامدهای تسخیر جاش می پردازد و از فلش‌بک‌ها برای بازگشت به دوران کودکی جاش استفاده می کند تا منشأ تسخیر جاش و اتصال او به دوردست‌ها را مشخص کند.

قلمروی فیلم هنوز هم شبح‌وار است و یک محیط گیرا را ایجاد می کند، اما ترس ها این بار آنقدرها هم منحصر به فرد و ناراحت‌کننده نیستند. وقتی جاش تسخیر می‌شود و شروع به شکار خانواده‌اش می‌کند و وحشت‌های انسانی را با ماوراءطبیعه ترکیب می‌کند، فیلم پیچش داستانی جالبی پیدا می‌کند. در نهایت، Insidious: Chapter 2 دنباله‌ای لازم نبود، اما به‌عنوان ادامه‌ای برای فیلم اول کافی است تا سؤالات طرفداران را در مورد اتفاقی که برای خانواده لمبرت پس از پایان شوکه‌کننده‌ی فیلم اول رخ داد، پاسخ دهد.

1. Insidious (2010)

Insidious از فیلم های Insidious

مانند اکثر فرنچایزها، فیلم اول معمولا بهترین فیلم است. همین امر در مورد Insidious 2011 نیز صدق می کند. فیلمی که این فرنچایز را آغاز کرد، از جنبه‌های انتقادی، داستان جالبی درباره یک خانواده جن‌زده است. عناصر آشنای این ژانر در این فیلم وجود دارند: وحشت در کمین تاریکی، خانه‌های ترسناک، موجودات مخرب ماوراءالطبیعه. اما به اندازه‌ای جدید و متفاوت است که خود را از دیگر فیلم‌های ترسناکی که پیش از آن سا‌خته شد‌ه بودند متمایز کند.

ناگفته نماند که خانواده لمبرت خانواده‌ای هستند که راحت می‌توان با آنها ارتباط گرفت، به خصوص به این دلیل که آنها شخصیت های باهوشی هستند. وقتی متوجه می شوند که چیزی ماوراءالطبیعه گریبانشان را گرفته است، با خروج از خانه، کلیشه‌های فیلم های ترسناک را زیر پا می گذارند. این اثر بهترین فیلم در میان فیلم های Insidious است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =