تور تیلور سوئیفت او را وارد باشگاه میلیاردرها کرد

تور تیلور سوئیفت

طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ، تور تیلور سوئیفت او را به یک میلیاردر تبدیل کرد و او را به یکی از معدود هنرمندان ضبط صدا تبدیل کرد که تقریباً به طور کامل از موسیقی خود ثروتی 10 رقمی به دست آورد.

“قطعی ترین حساب تاکنون” از ثروت ستاره 33 ساله پاپ ادعا می کند که این خواننده که با فیلم کنسرت تور Eras (92.8 میلیون دلار در آخر هفته اول آن) رکوردهای باکس آفیس را شکسته است و انتظار می رود دوباره در صدر جدول باشد. این آخر هفته با انتشار مجدد آلبوم 1989 او در سال 2014، اکنون مجموع دارایی خالص او در حدود 1.1 میلیارد دلار است.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 دستیابی به قلمرو میلیاردرها با تور تیلور سوئیفت که پرفروش بود حاصل شد. توری که در ماه اوت در آمریکا به پایان رسید و ماه آینده یک دوره بین المللی گسترده را آغاز خواهد کرد. بر اساس تحلیل بلومبرگ، 53 کنسرت در تور آمریکا 4.3 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی این کشور اضافه کرد.

بلومبرگ تحلیل خود را «محافظه‌کارانه» خواند که تنها بر اساس «دارایی‌ها و درآمدهایی است که می‌توان آنها را تأیید کرد یا ارقام افشا شده را ردیابی کرد».

تور تیلور سوئیفت

محاسبه دارایی

در این محاسبه ارزش تخمینی پنج خانه او (110 میلیون دلار) و کاتالوگ موسیقی (400 میلیون دلار برای موسیقی منتشر شده از سال 2019) در نظر گرفته شد. که او برخی از آنها را از طریق یک فرآیند پیچیده و بسیار عمومی ضبط مجدد بازپس گرفت. درآمد حاصل از معاملات پخش جریانی (120 میلیون دلار از YouTube و Spotify)، فروش موسیقی (80 میلیون دلار)، بلیط کنسرت و کالا (370 میلیون دلار). و تاثیر مالیات بر درآمد، هزینه های تولید تور و سفر، و کمیسیون های پرداختی به مدیران و عوامل.

بلومبرگ تخمین می‌زند که تور تیلور سوئیفت، یک کنسرت بزرگ با 44 آهنگ و بیش از سه ساعت و نیم طول کشید. تا به امروز بیش از 700 میلیون دلار فروش بلیت داشته است. و این قبل از کنسرت بین‌المللی 89 است.

 میانگین قیمت بلیط 254 دلار بود. اگرچه بسیاری از آنها بسیار بیشتر در بازار فروش مجدد هزینه کردند. سود پیش از مالیات او از تور Eras، تا به امروز حدود 225 میلیون دلار است. تقریباً دو برابر تور Reputation او در سال 2018 که فروش خوبی داشت و بسیار پر سر و صدا شد.

بلومبرگ با اشاره به اینکه تیم کوچک او شامل پدرش است، نوشت: “سوئیفت از یک پدیده پاپ کانتری نوجوان به یک سلبریتی مشهور جهانی و بزرگسال تبدیل شده است. در حالی که تصویری جدی یک دختر با گیتار را حفظ کرده است که در واقع به یک سمبل در این کار و رشته و سبک تبدیل شده است.

تور تیلور سوئیفت

سرمایه گذاری

شرکت سرمایه گذاری ثبت شده اسکات سویفت گروه سوئیفت در شهر زادگاه این خواننده در وایومیسینگ، پنسیلوانیا مستقر است. افشای اطلاعات در کمیسیون بورس و اوراق بهادار او را به 10 شرکت وابسته به دخترش، از جمله شرکت تجاری، شرکت های مدیریت حقوق و اشخاص صاحب اتوبوس تور، دو جت شخصی و املاک و مستغلات مرتبط می کند.

این نشریه بر اساس ارزش کاتالوگ ترانه سرایی گسترده سوئیفت، پتانسیل درآمد زیادی را در آینده پیش بینی کرد. در حالی که برآورد محافظه کارانه از ارزش موسیقی او حدود 400 میلیون دلار است. بلومبرگ خاطرنشان می کند که حق امیتاز کارهای او در آینده چندین برابر بیشتر خواهد شد. که آن را در حدود 1 میلیارد دلار قرار می دهد. بسیار بالاتر از بسیاری از همتایان موسیقی او. کاتالوگ بروس اسپرینگستین که در سال 2021 فروخته شد، حدود 550 میلیون دلار ارزش دارد.
همچنین فیلم کنسرت او در باکس آفیس روند صعودی را طی می کند و به نطر می رسد که فروش بیشتری را نیز تجربه نماید.

منبع Theguardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =