جیمز کامرون می گوید تماشای آواتار 2 در تلفن همراه ایده خوبی نیست

تماشای آواتار 2 در تلفن همراه

جیمز کامرون در جدیدترین مصاحبه خود عنوان کرده که تماشای آواتار 2 در تلفن همراه ایده خوبی نیست. فرانچایز «آواتار» جیمز کامرون برای تماشا در سینماهایی با فرمت بزرگ و خاص مانند IMAX 3D و Dolby Cinema ساخته شده است. اما این بدان معنا نیست که تماشای فیلم در خانه ایده بدی است. این کارگردان برنده اسکار اخیراً در مورد روش های مختلف تماشای «آواتار» صحبت کرد و گفت که هنوز هم می توان در خانه به یک «تجربه خوب» دست یافت.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 کامرون گفت: «اگر «راه آب» را در خانه روی یک تلویزیون صفحه تخت نسبتاً بزرگ با سیستم صوتی مناسب تماشا کنید و به اندازه کافی نزدیک به صفحه نمایش بنشینید، تجربه خوبی خواهید داشت. اما تماشای آواتار 2 در تلفن همراه ایده چندان خوبی نیست.

تماشای آواتار 2 در تلفن همراه

تماشای فیلم در تلفن همراه

مخالفت با تماشای آواتار 2 در تلفن همراه مربوط به ابعاد صفحه نمایش نیست. همانطور که کارگردان گفت: “وقتی شروع به نگاه کردن به چیزی در تلفن می کنید. به نوعی موضوع اصلی را از دست می دهید. زیرا مسائل بسیری وجود دارد که باعث حواس پرتی شما می شود.»

کارگردان ادامه داد: «من فکر می‌کنم این بخش مهمی است که مردم از دست می‌دهند. «شما در حال معامله بین خود و یک اثر هنری هستید. پس نیاز است که توجه شما کاملا به نمایش فیلم باشد. و وقتی در خانه هستید این کار را نمی کنید. مردم هنگام تماشای فیلم در خانه به اندازه ای که در سینما گریه می کنند، گریه نمی کنند. شما عمق احساسات را در خانه ندارید.»

کامرون در اوایل ماه جاری در طی مصاحبه ای با Variety در فرش قرمز گلدن گلوب اظهار نظر مشابهی کرد. او گفت: «وقتی به سینما می‌رویم، با خودمان قرارداد می‌بندیم که برای چند ساعت توجه بی‌نظیری به فیلم داشته باشیم.”

«آواتار: راه آب» در باکس آفیس جهانی از «مرد عنکبوتی: راه بازگشت به خانه نیست» پیشی گرفت و با 1.92 میلیارد دلار به ششمین فیلم بزرگ تاریخ تبدیل شد. مطمئناً «راه آب» از مرز 2 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

کامرون گفت: «ما به سینماهای سراسر جهان باز خواهیم گشت. آنها حتی در حال بازگشت به سینماهای چین هستند. جایی که باز هم موج شدید COVID را دارند. »

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =