جیمز کامرون شایعه ساخت فیلم درباره زیردریایی تایتان را رد کرد

شایعه ساخت فیلم درباره زیردریایی تایتان

جیمز کامرون بیش از 30 بار از لاشه کشتی تایتانیک بازدید کرده و یک رمان عاشقانه برنده اسکار درباره کشتی محکوم به فنا را کارگردانی کرده است. اما او قصد ندارد آخرین فاجعه مرتبط با این کشتی را بررسی کند. این کارگردان شایعه ساخت فیلم درباره زیردریایی تایتان را رد کرده است.

جیمز کامرون صبح شنبه در پستی صریح در توییتر نوشت: “من معمولاً به شایعات توهین آمیز در رسانه ها پاسخ نمی دهم. اما اکنون نیاز دارم که پاسخ دهم. من هیچوقت در مورد ساخت فیلم OceanGate صحبت نمی کنم و هرگز هم نخواهم کرد.”

طبق شایعه ساخت فیلم درباره زیردریایی تایتان گفته میشد که کامرون در پروژه ساخت یک مجموعه از فاجعه تایتان همکاری دارد و در حال مذاکره برای هدایت فیلمی در مورد زیردریایی OceanGate است. اما او این موضوع  را رد کرده است. گمان می‌رود این زیردریایی در یک سفر دریایی در اعماق اقیانوس برای کشف لاشه تایتانیک منفجر شده و پنج سرنشین آن کشته اند.

شایعه ساخت فیلم درباره زیردریایی تایتان

انتقاد کامرون از OceanGate

لزوماً تعجب آور نیست که برخی معتقدند کامرون فیلم OceanGate را بسازد. زیرا این فیلمساز 68 ساله از زمان ساخت فیلم حماسی خود در سال 1997 به یک متخصص عمومی در همه چیز مربوط تایتانیک تبدیل شده است. پس از اینکه مقامات “بقایای احتمالی انسان” را از زیردریایی تیتان کشف کردند. کامرون برای مصاحبه در ABC News حاضر شد تا از OceanGate انتقاد کند و افکار خود را در مورد فاجعه ارائه دهد.

کامرون گفت: “تعدادی از افراد متخصص و برتر در جامعه مهندسی حتی نامه هایی به شرکت نوشتند و گفتند که کاری که انجام می دهند برای حمل مسافر بیش از حد تجربی است و نیاز به تایید دارد.” من از شباهت فاجعه تایتانیک متعجبم. جایی که به کاپیتان بارها در مورد یخ زدن جلوی کشتی خود هشدار داده شد. و با این حال او در یک شب بدون ماه با سرعت تمام به داخل یک میدان یخی رفت و در نتیجه بسیاری از مردم جان باختند. برای ما، این یک تراژدی بسیار مشابه است که در آن هشدارها مورد توجه قرار نگرفت.»

در ماه ژوئن، گارد ساحلی ایالات متحده بقایای جدیدی را در اطراف کشتی غرق شده تایتانیک کشف کرد. در عرض چند ساعت، تایید شد که سرنشینان غوطه‌ور ناپدید شده تایتان در یک «انفجار فاجعه‌بار» جان خود را از دست داده‌اند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 7 =