فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان پرفروش ترین فیلم تاریخ بالیوود شد

فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان

فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم هندی زبان تمام دوران در هند شد و از Pathaan پیشی گرفت که در هر دو فیلم شاهرخ خان به ایفای نقش پرداخته بود.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان در سطح جهانی نزدیک به 120 میلیون دلار فروش داشته است. که تنها 10 میلیون دلار با پشت سر گذاشتن پاتان در جایگاه دوم باکس آفیس جهانی فاصله دارد و «Dangal» در حال حاضر در رتبه اول قرار دارد.

فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان

رکورد شکنی شاهرخ خان

اکنون فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان در سومین آخر هفته خود در سینماها، به شکستن رکوردهای باکس آفیس ادامه می دهد. روز شنبه میزان فروش این فیلم از Pathaan گذشت تا به پرفروش‌ترین فیلم هندی زبان تمام دوران در کشور خود تبدیل شود. اتفاقاً پاتان و جوان هر دو در یک سال اکران شدند و شاهرخ خان نماد بالیوود بازیگر آنها بود. شاهرخ خان شاید محبوب ترین بازیگر رمانتیکی است که هند تا به حال به خود دیده است. اما پس از سه دهه تسلط، تصمیم گرفته است خود را دوباره به یک قهرمان اکشن تبدیل کند.

طبق گفته شرکت تولید SRK، Red Chillies Entertainment جاوان مجموعاً 979 کرور روپیه در سطح جهان به دست آورده است که تقریباً به 118 میلیون دلار تبدیل می شود. این باعث می‌شود که جوان تنها ۱۲ میلیون دلار با فروش 130 میلیون دلاری پاتان در باکس آفیس جهانی فاصله داشته باشد. و پس از درام ورزشی Dangal ساخته عامر خان در سال 2016 که حدود 250 میلیون دلار فروش داشت، جایگاه دوم را در فهرست تاریخ کسب کند. بیشتر درآمد Dangal از چین بود. سرزمینی که نه جوان و نه پاتان در آن اکران نشدند.

جاوان با بیش از 13 میلیون دلار در داخل کشور، به زودی از RRR سال گذشته پیشی خواهد گرفت. در مقایسه، پاتان در اوایل امسال 17 میلیون دلار درآمد داخلی داشت. اما در هند جاوان در روز جمعه از درآمد ۷۸ میلیون دلاری پاتان پیشی گرفت و به بزرگترین فیلم هندی زبان تاریخ تبدیل شد. این فیلم قبلاً رکوردهای روز افتتاحیه، افتتاحیه آخر هفته و هفته افتتاحیه را شکسته بود. SRK یا همان شاهرخ خان همچنین به تنها ستاره بالیوود تبدیل شد که دو درآمد بیش از 100 میلیون دلار در همان سال به دست آورد.

فیلم Jawan با بازی شاهرخ خان

صنعت فیلم هند

هند چندین صنعت مستقل فیلم دارد که بر اساس منطقه و زبان از هم جدا شده اند. در حالی که جاوان عمدتاً یک فیلم هندی زبان (یا بالیوود) است. در نسخه‌های دوبله تامیل و تلوگو نیز در تلاش برای گسترش جذابیت آن منتشر شد. علاوه بر این، فیلم توسط آتلی کارگردانی شد. فیلمسازی که بیشتر به خاطر فیلم های پرفروش تامیل زبانش شناخته می شود. او به فیلم لحن و بافتی تزریق کرد که در جنوب هند بیشتر از شمال رایج است و بدون دانستن زبان هندی این کار را انجام داد.

SRK اعتراف کرد که این فیلم می تواند یک تجربه جذاب برای مخاطبانی باشد که به فیلم سازی پر زرق و برق جنوب هند عادت ندارند. در جاوان او نقش دوگانه یک پلیس هوشیار و پدر کهنه سربازش را بازی می کند. که برای گرفتن انتقام از یک دلال اسلحه فاسد، با بازی ویجی ستوپاتی به نیروها می پیوندند. در طول مسیر آتلی برای چندین آهنگ و رقص، سکانس های سرقت متعدد، اکشن به سبک ابرقهرمانی، یک داستان فرعی عاشقانه و یک سکانس فلش بک طولانی با حضور دیپیکا پادوکن وقت پیدا می کند. این فیلم عمدتاً نقدهای مثبتی دریافت کرد.

جاوان همچنین نایانتارا، پریامانی، سانیا مالهوترا، سونیل گروور و دیگران را در لیست بازیگران خود دارد. به نظر می رسد امسال برای شاهرخ خان سال بسیار خوبی است. سومین فیلم او Dunki نام دارد که توسط راجکومار هیرانی کارگردانی شده است و در ایام کریسمس اکران می شود.

منبع Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهار =