جف بزوس میخواهد تمام ثروت 124 میلیارد دلاری خود را به خیریه اهدا کند

جف بزوس، موسس آمازون و پارتنرش قصد دارند ثروت کلان خود را به خیریه ببخشند


جف بزوس، موسس آمازون به CNN گفت قصد دارد بیشتر ثروت 124 میلیارد دلاری خود را در طول حیاتش به خیریه اهدا کند. آخرین اخبار سلبریتی های هالیوود را از مووی 21 دنبال کنید:


بزوس گفت که او و پارتنرش، لوران سانچز‌ “در حال آماده سازی زمینه ها برای اهدای این ثروت هستند.”
این میلیاردر از گفتن اینکه چه مقدار از این ثروت را اهدا میکنه یا اینکه این پول رو به کجا اهدا میکنه خودداری کرد.


بزوس که چهارمین شخص ثروتمند دنیاست به خاطر چیزی که منتقد ها بهش گفتن عدم انسان دوستی مورد حمله های شدید قرار گرفته.

موردی که به خاطر فعالیت های خیریه ی همسر سابقش مکزین اسکات که در سال 2019 از جف بزوس طلاق گرفت و 24 میلیارد دلار از ثروتش رو گرفت خیلی بیشتر به چشم میاد.

بر خلاف بیشتر افراد ثروتمند دنیا، جف بزوس قسمِ بخشیدن ثروتش رو امضا نکرده، سوگندی که میگه باید بیشتر ثروتش رو به خیریه اهدا کنه.

جف بزوس:”ساختن آمازون تمام عمرم وقت برد”


“آسون نیست” جف بزوس در اشاره به اهدا کردن ثروتش گفت. “ساختن آمازون آسون نبود. یک عالمه کار سخت و کلی هم تیمی باهوش و سخت کوش هزینه برد. من و لورن داریم خیریه ی مناسب رو پیدا میکنیم. نوع دوستی مون خیلی شبیه همه.”


اون اضافه کرد:” فکر میکنم کلی کار وجود داره که میتونین انجام بدین، کار های بی فایده هم همینطور. پس باید در موردش با دقت فکر کنین و باید افراد باهوشی رو هم توی تیم تون داشته باشین.”

جف بزوس و لورن سانچز


برای قسم شون در مورد اهدا کردن، این زوج 100 میلیون دلار جایزه ی شجاعت و نجابت به خواننده دالی پارتون اهدا کردن. سانچز پارتنر جف بزوس روز جمعه هنگام اهدای جایزه گفت:” این ثروت رو قراره به خیریه ای که مناسب ببینند اهدا کنند.”


“وقتی به دالی فکر میکنین، ببینین، همه لبخند میزنند، درسته؟ اون داره با لبخندش میدرخشه، و تنها چیزی که میخواد اینه که به زندگی بقیه هم نور ببخشه. پس با نتونستیم به کس بهتری که این جایزه رو بهش بدیم فکر کنیم و میدونیم قراره چه کارهای شگفت انگیزی باهاش بکنه.”

منبع: Cbsnews

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پانزده =