A Man Called Otto، درس‌های زندگی با تام هنکس

در بررسی و قضاوت یک فیلم هیچوقت نباید به اعداد و نمرات توجه کرد و این موضوع غیرقابل انکار است. اما گاهی اعداد نیز دروغ نمی‌گویند و این درباره A Man Called Otto کاملا صادق است.

با مووی21 همراه باشید تا به نقد و بررسی این فیلم بپردازیم…

درباره فیلم

مردی به نام اتو (A Man Called Otto) به کارگردانی مارک فوستر (World War Z – All I See Is You) یک فیلم کمدی-درام است.

این فیلم دومین فیلم اقتباسی از کتاب موردی به نام اوه است و نسخه بازسازی شده فیلم تحسین شده آمریکایی-سوئدی شده قبلی است.

نقد و بررسی A Man Called Otto 2022

داستان فیلم

اگر کتابی که فیلم از آن اقتباس شده است را خوانده باشید باید بدانید داستان از چه قرار است. اما نمی‌دانید باید بگوییم که فیلم درباره پیرمرد بداخلاق و عبوس به نام اتو است که عادات عجیبی دارد.

رابطه اتو با سایر مردم و همسایگانش اصلا خوب نیست اما آیا همسایگان جدیدش که خانواده‌ای سرزنده و شاد هستند می‌توانند در زندگی او تغییری ایجاد کنند؟ باید دید!

A Man Called Otto نقد و بررسی فیلم

بازیگران

تام هنکس علاوه بر نقش آفرینی به عنوان اتو، در تهیه‌کنندگی فیلم نیز دستی داشته است و پسر جوانش، ترومن هنکس نیز نقش جوانی‌های اتو را ایفا می‌کند.

ریچل کلر در نقش سونیا، همسر درگذشته‌ی اتو ظاهر شده است و خانواده‌ی جدیدی که قرار است زندگی اتو را تغییر دهند شامل ماریسل (ماریانا تروینو) و تامی (مانوئل روفلو) و فرزندانشان هستند.

نکته قابل توجه در فیلم A Man Called Otto، فلش‌بک‌هایی پررنگ و لعاب است که ما را بیشتر به شخصیت اتو و منطق پشت رفتارهایش آشنا می‌کند.

نقدها و نظرات منتقدان

فرانک شک منتقد The Hollywood Reporter می‌گوید:

فیلم « A Man Called Otto » از راهکارهای داستانی آشکاری  استفاده می‌د و بیشتر و فراتر از این مورد وجود ندارد؛ اما کارگردان مارک فورستر توانسته رویکردی ظریفی را در این فیلم به اجرا در بیاورد. نتیجه این کار نیز فیلمی است که شما به خود مجذوب می‌کند و احساسات شما را برمی‌انگیزد.

جف ایوینگ منتقد Slashfilm نوشته است:

فیلم «مردی به نام اتو» لحظات خنده‌دار و خاص خودش را دارد و به لطف نقش‌آفرینی درخشان بازیگرانش توانسته است ورای آن چه که از آن داشته‌ایم رفته است. تلاش داشته‌یم رفت. دددی دالاش کارگردان برای خلق اثری متفاوت  از منبع اصلی سبب شده تا انسجام کمتری در این اثر دیده شود.

A Man Called Otto فیلم 2022 تام هنکس

این فیلم توانسته است با امتیاز خوب و نظرات مثبت توسط بینندگان، فروش خوبی در گیشه جهانی داشته است و جایگاه خوبی نیز در باکس آفیس دارد.

الهام گرفته شده از:

The New York Times

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =