جنیفر لارنس:” چرا در هالیوود زن ها باید کمتر از مردها حقوق بگیرند؟”

مووی 21: جنیفر لارنس از وضعیت اسفناک تفاوت حقوق زن و مرد در هالیوود میگوید. به نقل از Vanity Fair لارنس 5 میلیون دلار کمتر از دی کاپریو حقوق گرفته است.

جنیفر لارنس‌ به اختلاف وحشتناک دستمزدها در هالیوود اعتراض میکند:” من همیشه به خاطر این که زن هستم دستمزد پایین تری دارم.”

جنیفر که برنده اسکار است قبلا گفته بود: ” به شدت خوش شانس و در مورد دستمزدش در فیلم آدام مک کی بسیار خوشحال” است که گرچه دستمزد بسیار بالایی بوده ولی همچنان 5 میلیون دلار از همبازی فوق ستاره اش، لئوناردو دی کاپریو کمتر بوده است.
جنیفر اخیرا در مصاحبه ای با مجله Vogue گفته است که این چنین تفاوت هایی بین دستمزد ها در کل نا امید کننده است. لارنس برای بازی در فیلم “American Hustle” نامزد دریافت بازیگز نقش مکمل اسکار در سال ۲۰۱۳ هم شده بود از هم بازی مردش کمتر دستمزد گرفته بود.

جنیفر لاورنس و دی کاپریو
جنیفر لارنس و لئوناردو وی کاپریو در فیلم “Don’t Look Up”

جنسیت زدگی و ضد زن بودن در هالیوود


جنیفر همچنین جنسیت زدگی و زن ستیزی در سیاسیت های آمریکا رو هدف قرار داد
“فرقی نمیکند چقدر کار انجام بدهم، باز هم قرار نیست اندازه ی مردها حقوق بگیرم، به خاطر اینکه زنم؟”

مووی 21 به نقل از Vanity Fair مینویسد:
بازیگر “Winter’s Bone” گفته پارسال دی کاپریو، هم بازی ستاره اش در Don’t Look Up” در مورد اینکه جنیفر دستمزد بالایی داشته باشد “خیلی مهربان” بوده و جنیفر اولین کسی بوده که فیلم نامه رو خونده. آدام مک کی کارگردان فیلم هم گفته بود که بخشی از نقش دانشجوی ستاره شناس رو مخصوص اون نوشته بوده.

جنیفر لارنس:” تفاوت دستمزدها بین زن و مرد وحشتناک است”

آخرین اخبار از سینمای هالیوود گزارش میدهد:


یک گزارش سالانه درمورد دستمزد حقوق بازیگری در هالیوود در آگوست 2021 منتشر شد که اعلام میکرد دی کاپریو برای فیلم “Don’t Look Up” سی میلیون دلار و جنیفر لارنس بیست و پنج میلیون دلار حقوق گرفته اند.

همانطوری که Vanity Fair نوشت، به ازای هر دلاری که دی کاپریو حقوق گرفت، لاورنس ۸۳ سنت دریافت کرد که واضحا تفاوت دستمزد بین جنسیت های مختلف در آمریکا رو نشون میده.

جنیفر لارنس چهار بار نامزد و یک بار برنده ی جایزه ی اسکار شده است

مطالب مرتبط: دوست دخترهای دی کاپریو با بزرگتر شدن کنار گذاشته میشوند!

لارنس گفت:”
“آره، منم دیدمش، ببینین، لئو بیشتر از من باعث بالا رفتن باکس آفیس فیلم میشه، من به شدت به خاطر دستمزدم خوش شانس و خوشحالم.

ولی در موقعیت های دیگه، چیزی که دیدم…و مطمئنم زن های دیگه هم توی محل کارشون این رو دیدن…اینه که حرف زدن و خواستن دستمزد برابر به شدت معذب کننده و ناجوره…

و حتی اگه چیزی که به نظر نابرابر به نظر میاد رو زیر سوال ببری، بهت میگن به خاطر نابرابری جنسیتی نیست…ولی دقیقا هم نمیتونن بهت بگن پس به خاطر چیه.”

منبع: Indiewire

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =