سرنوشت جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران چه می شود؟

جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران

SAG-AFTRA رسماً با اعتصاب به WGA پیوست و اولین اعتصاب بازیگران هالیوود پس از دهه 60 میلادی رقم خورد. پس از تمدید اولیه مذاکرات با AMPTP از مهلت 30 ژوئن تا 12 ژوئیه انجمن بازیگران طی یک کنفرانس مطبوعاتی در 13 ژوئیه به رهبری فرن درشر رئیس SAG-AFTRA و دانکن کرابتری مذاکره کننده اصلی، رسماً خواستار اعتصاب شدند. اما سرنوشت جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران به کجا ختم می شود؟

از آنجایی که هالیوود در تابستان امسال به دلیل اعتصاب نویسندگان، که از دوم ماه مه ادامه دارد تا حد زیادی تعطیل شده است، اعتصاب بازیگران اوضاع را پیچیده تر خواهد کرد.

جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران

تعطیلی تمام فعالیت ها

اول و مهمتر از همه این است که اکنون تمام تولیدات مجبور به تعطیلی کامل خواهند شد. پیش از این برخی از پروژه‌ها با کار کردن بر روی فیلمنامه‌های از قبل تکمیل‌شده و نداشتن هیچ نویسنده‌ای در صحنه فیلم‌برداری، از جمله تولیدات پرهزینه‌ای مانند فصل دوم سریال House of the Dragon موفق شده بودند به کار خود ادامه دهند. آمازون اخیراً فیلمبرداری فصل 2 «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را در بریتانیا به پایان رسانده و آن را به یکی از گران‌ترین سریال‌هایی تبدیل کرده است که در معرض دید عموم قرار گرفته است.

بدیهی است که اعتراض WGA باعث شده بود که برخی از نمایش‌ها، عمدتاً در لس‌آنجلس و نیویورک، مجبور شوند که تولید را برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآورند. اما اکنون بدون هیچ بازیگری، فیلمبرداری متوقف خواهد شد.

جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران

زیان شبکه ها

این به شبکه‌ها و پخش‌کننده‌ها لطمه بیشتری وارد می‌کند. زیرا برای تکمیل برنامه‌های پخش خود برای باقیمانده سال به نمایش‌های تکمیل‌شده خود متکی هستند. حالا تا زمانی که هر دو اعتصاب حل نشود. امیدی به تکمیل هیچ تولیدی نخواهند داشت. این جریان منجر به این می‌شود که رسانه‌های بزرگی که مالک همه این نهادها هستند، فصل درآمدی سختی را در پیش داشته باشند.

مدیران C-suite در نتفلیکس (که فصل درآمد سه ماهه دوم هالیوود را در 19 ژوئیه آغاز می کند)، دیزنی، پارامونت، کامکست، برادران وارنر دیسکاوری، فاکس و شرکت های تلویزیونی و فیلم دیگر، غرق در سوالات تحلیلگران خواهند شد.  و با توجه به اینکه همه این شرکت‌ها در بحبوحه اقتصاد نامطمئن و سال‌ها هزینه‌های بالا برای محتوا هستند. در حال حاضر فشار زیادی را تحمل می کنند و احتمالاً پاسخ‌های خوبی نخواهند داشت.

جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران

برگزاری رویدادها

پس از مشکلات مالی رویدادهای بی شماری وجود دارد که هالیوود به خاطر آنها بسیار مشهور است. کامیک کان آینده سن دیگو قبلاً به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است و مشسخص نیست سرنوشت جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران چه می شود. و اکثر استودیوهای بزرگ اعلام کردند که در میان اعتصاب نویسندگان،در سالن کنفرانس و در سالن معروف H حضور نخواهند داشت. بدون حضور بازیگران، هیچ امیدی برای جمع آوری برخی از پنل های تلویزیونی وجود ندارد. برخی از استودیوها ممکن است همچنان سعی کنند پانل هایی را برای نمایش های انیمیشن یا پروژه هایی برگزار کنند که یک کارگردان ممکن است بتواند در آن ها نمایندگی کند،.اما شانس طرفداران رویدادهای پر ستاره اساساً صفر است.

جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران

جوایز امی

پس از سرنوشت نامعلوم جشنواره کمیک کان با اعتصاب بازیگران، نوبت به جوایز امی می رسد. امی برنامه ریزی خود را انجام داده و نامزدها روز چهارشنبه اعلام شدند. درست چند ساعت قبل از اتمام زمان تمدید مذاکرات SAG-AMPTP. هماهنگی کمپین‌های FYC برای مرحله اول رای‌گیری دشوار بود. زیرا اعتصاب نویسندگان باعث شد که هماهنگی سازندگان و مجریان نمایش غیرممکن شود. و اکنون فاز دوم یک کابوس کامل برای تیم‌های تبلیغاتی خواهد بود که نمی‌توانند از بازیگران نیز استفاده کنند.

تبلیغات تابستانی فیلم‌های پرفروش «باربی»، «اپنهایمر» و «ماموریت غیرممکن 7»، فیلم‌هایی که کمپین‌های بازاریابی در مقیاس بزرگ و گران‌قیمت دارند، اکنون یک علامت سوال غول‌پیکر برای استودیوها است. که باید سریع به آن پاسخ دهند. زیرا تاریخ‌های اکران برنامه‌ریزی شده در پیش است. به طور مثال بازیگران فیلم «اپنهایمر» به دلیل فراخوان اعتصاب، از اولین نمایش فیلم مورد انتظار در لندن خارج شدند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =