Bodies Bodies Bodies، یک تینیجری کامل!

با اینکه سال 2022 سال فیلم‌های ترسناک است اما فیلم Bodies Bodies Bodies با وجود داشتن بازیگرانی که در اخبار سینما و سلبریتی زیاد آن‌ها را می‌بینیم، فیلمی بی‌محتوا به نظر می‌رسد. با مووی21 همراه باشید تا به نقد و بررسی این فیلم بپردازیم.

سال 2022، سال فیلم‌های ترسناک و اسلشر است. اما آیا همه‌ی فیلم‌های این ژانر که در این سال تولید شدند فیلم‌های خوبی هستند؟

Bodies Bodies Bodies با وجود داشتن بازیگرانی که در اخبار سینما و سلبریتی زیاد آن‌ها را می‌بینیم، فیلمی بی‌محتوا به نظر می‌رسد. با مووی21 همراه باشید تا به نقد و بررسی این فیلم بپردازیم.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

Bodies Bodies Bodies نقد فیلم 2022

درباره کمپانی A24 و خود فیلم

احتمالا کمپانی A24 را با فیلم‌های اورجینالی مثل Pearl و X یا Midsommar (با بازی فلورنس پیو) به یاد خواهید داشت.

امضای این کمپانی فیلم‌های پوچگرایانه درباره زندگی جوانان و نوجوانان است. A24 حتی در ساخت Euphoria با HBO شریک است.

توصیف زندگی جوانان حول محور رابطه جنسی و فشن و آرایش‌های ترند و سوشال مدیا پسند چیزی ست که A24 در آن استاد است.

فیلم Bodies Bodies Bodies نیز از این موضوع مستثنی نیست. فیلمی در ژانر ترسناک  به کارگردانی هالینا رین که به طرز جالبی کنایه‌آمیز است.

این فیلم عناصر اصلی فیلم‌های کمپانی سازنده‌اش را به طور کامل پوشش داده است: گروهی از جوانان 25 ساله پولدار که به ظاهر بیشتر از اصل و باطن اهمیت می‌دهند.

نقد فیلم Bodies Bodies Bodies 2022

این به این معنی نیست که این فیلم افتضاح است؛ اتفاقا از نظر بصری خوب ساخته و بازی شده است اما فیلم خاصی نیست و حرفی برای گفتن ندارد و دقیقا مانند شخصیت‌های ظاهربینش، از بیهودگی خود ناآگاه است.

اما از نظر بازی و انتخاب بازیگران، به نسبت بد عمل نکرده است. تقریبا نقش‌ها مناسب بازیگران هستند و به قولی، روی آن‌ها نشسته است.

برای مثال استعداد تازه نفس Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)، Rachel Sennott (Shiva Baby) و Chase Sui Wonders (Generation و دوست‌ دختر Charles Melton) در میان باقی آن‌ها می‌درخشند.

این فیلم همچنین در تلاش برای توصیف زندگی بچه‌های باحال یا به عبارتی cool-kids است که خب، اوضاع داستانش را حتی بدتر می‌کند.

بازیگران فیلمBodies Bodies Bodies

داستان از چه قرار است؟

اگر به ژانر اسلشر علاقه داشته باشید می‌توانید حدس بزنید کل پلات فیلم چیست.

گروهی از جوانان جذاب، در یک خانه همراه هم گیر می‌افتند که از شهر و انسان‌های دیگر دور است و یکی پس از دیگری از داستان بیرون می‌افتند.

جذاب‌های داستان ما یک گروه بیست و چند ساله هستند که سال‌های سال است با هم دوست هستند. به جز شخصیت اصلی داستان و شخصیتی که Lee Pace آن را بازی می‌کند.

خانه‌ای که در آن گیر افتادند هم یک ویلای کاخ‌مانند در ناکجاآباد است.

آغاز ماجرا هم آن جایی است که سوفی (شخصیتی که باقی را به هم متصل می‌کند) می‌خواهد پارتنر جدیدش، بی را به دوستان خود نشان دهد.

از شانس بد بی، دوستان سوفی و حتی خودش، همه از همان دسته آدم‌های دبیرستان بوده‌اند که همه را در سطحی پایین‌تر از خودشان می‌دیدند.

سوفی، شخصیتی که میان گروه ظالم‌ها و مظلوم‌ها می‌رقصد، به تازگی اعتیاد را کنار گذاشته است و همین او را از جمع دور کرده است.

دیوید؛ دوست بچگی‌های سوفی، که صاحب کاخ و احتمالا کل ایالت! هستند نیر از همان اول نشان می‌دهد که با گرگ، پارتنر یکی دیگر از اعضای گروه، مشکل دارد.

و دراماها و حواشی‌های دیگر میان شخصیت‌های دیگر، فیلم‌نامه‌ی Bodies Bodies Bodies را پر کرده است.

Bodies Bodies Bodies فیلم بدن ها بدن ها بدن ها
2022

نام فیلم هم از بازی‌ای گرفته شده است که این گروه بازی می‌کنند. بازی‌ای شبیه به مافیا که با سیلی زدن به نفر کناری و نوشیدن الکل شروع می‌شود و  با خاموشی چراغ‌ها و پیدا کردن جسد و بحث برای پیدا کردن قاتل ادامه می‌یابد.

شاید فکر کنید باید بیشتر از دستان و محتوای فیلم بگوییم. اما واقعیت این است که چیز دیگری وجود ندارد.

فیلم جمع‌آوری محتوای اینستاگرام و تیک‌تاک، مواد مخدر، رابطه بین افراد یک گروه، پیت دیویدسون و تبلیغ آهنگ Charli XCX است. نه بیشتر و نه کمتر.

منابع:

The New York Times

The Guardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هجده =