رتبه‌بندی بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

راجر مور پس از کانری و جورج لازنبی، سومین بازیگری است که جیمز باند را به تصویر می‌کشد. با معرفی بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور همراه باشید.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های جیمز باند شان کانری

7. Octopussy (1983)

Octopussy از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

آخرین فیلم جیمز باند راجر مور، Octopussy نتوانست در بین مخاطبان یا منتقدان طنین انداز شود و به عنوان یکی از بدترین قسمت های این فرانچایز شنا‌خته می شود. این فیلم فقط سبب شد شخصیت جیمز باند تضعیف شود و نشان دهنده آغاز پایان دوره مور بود.

6. The Man with the Golden Gun (1974)

The Man with the Golden Gun از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

دوران جیمر باندیِ راجر مور با سریال Live and Let Die در سال 1973 به سرعت شروع شد. اما متأسفانه این فرنچایز نتوانست با دنباله‌اش آن شتاب تجدیدشده را حفظ کند.

مردی با تفنگ طلایی که به دلیل فقدان خلاقیت، مجموعه‌ای از ابزارها، و شوونیسم چشمگیر گرفتار بود، نقاط قوت کمی را فقط در شخصیت‌های فرعی خود داشت.

5. A View to a Kill (1985)

A View to a Kill از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

در حالی که این فیلم نسبت به Octopussy یک پیشرفت بود، خداحافظی مور با فرنچایز جیمز باند آنقدرها هم به یاد ماندنی نبود.

تلاش‌های مور 60 ساله‌ برای اجرای اکشن به فیلم کمک نکرد، اما این اثر شخصیت‌های دیگری داشت که قابل توجه بودند.

4. Moonraker (1979)

Moonraker از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

بلندپروازانه‌ترین فیلم باند تا به امروز، ترکیبی از ضرب و شتم فیلم‌های جاسوسی با لهجه‌های برجسته‌ای از شرارت‌های علمی-تخیلی آخر دنیا، تجربه‌ای بسیار تئاتری را به وجود آورد که می‌توان آن را ستایش کرد یا به‌خاطر داستان طنرش مورد تحسین قرار داد.

این فیلم یکی از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور است.

3. For Your Eyes Only (1981)

For Your Eyes Only از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

با این فیلکم، واضح است که تهیه‌کنندگان می‌خواستند خطای فرانچایز را نسبت به فانتزی و علمی-تخیلی کنار بگذارند و به ریشه‌های آن بازگردند. این باعث شد که For Your Eyes Only یکی از پایه‌دارترین و غم‌انگیزترین فیلم های جیمز باند راجر مور باشد. اثری غرق در هیجانات و اکشن.

داستان فیلم، باند را دنبال می‌کند که با کمک دختر انتقام‌جوی یک باستان‌شناس دریایی کشته‌شده به دنبال یک سیستم فرماندهی سلاح‌های گمشده می‌گردد.

2. Live and Let Die (1973)

Live and Let Die از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

این فیلم نه تنها اولین حضور پرهیجان راجر مور در نقش جیمز باند بود، بلکه فیلمی بود که ثابت کرد فرنچایز باند می تواند پس از موفقیت کانری، باز هم به دوران اوج خود باز گردد.

در حالی که این اثر نگاهی کمی متفاوت به جیمز باند داشت، مور همچنان می توانست سبک خود را به نمایش بگذارد تا این شخصیت را به کرکتری نمادین تبدیل کند.

1. The Spy Who Loved Me (1977)

The Spy Who Loved Me از بهترین فیلم های جیمز باند راجر مور

بهترین فیلم جیمز باند راجر مور، جاسوسی که من را دوست دارد، بسیاری از عناصر جدایی ناپذیر یک فیلم قدیمی باند را به نمایش می گذارد که فوق العاده خوب ساخته شده است. اکشن فیلم هیجان‌انگیز است. داستان سرزنده و آرام است. این اثر به عنوان بهترین تصویر از جیمز باند راجر مور شنا‌خته می شود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =