پاسخ کوین فایگی، مدیر عامل مارول به بحث های پیرامون “فرسایش ابرقهرمانان” در MCU

پاسخ کوین فایگی، مدیر عامل مارول به انتقاد های مربوط به “فرسایش ابرقهرمانان” در فیلم های مارول صحبت کرد. آخرین اخبار مارول و فیلم های کامیک بوکی را در اخبار سینمایی مووی 21 دنبال کنید:


صنعت و رسانه ی ابرقهرمان ها بین مردم چیزی ورای محبوب بودن است. برای کسانی که میخواهند سهم خودشان را از ابرقهرمان ها داشته باشند موقعیت های بسیاری وجود دارد. بالاخره، تنها در سال 2022 بیش از 12 فیلم ابر قهرمانی در سینماها و تلویزیون در سرتاسر دنیا پخش شد و به نظر حالا حالاها هم قصد تمام شدن ندارد. استدیوی مارول تعداد زیادی پروژه در حال تولید و بسیاری هم شایعه حول و حوش پروژه های جدیدتر دارد.

یک تحقیق که اخیرا توسط فندوم مارول انجام شده نشان داده که یک سوم طرفداران مارول از MCU خسته شده اند.

پاسخ رئیس استدیوی مارول در این باره چیست؟


کوین فایگی که در پادکست صنعت سینما حاضر شده بود در مورد اینکه چگونه غول بزرگ هالیوود دوره ها و مرحله های مختلف رو در سیر ابرقهرمانی دنیای مارول میسازه و نظر اون در مورد فرسایش و ناکار آمدی ابرقهرمانان چیست.

وقتی از فایگی پرسیده شد که چگونه برای هر مرحله تصمیم میگیرند فایگی به سرعت پاسخ داد که:” بیش از 80 سال تاریخچه کمیک های مارول راهنمای اونهاست.”
“هر کدوم از حماسه ها به مرحله های کوچکتر تقسیم میشه و حالا ما در فاز دوم و دنیای مولتیورس هستیم. و برای انجام دادنش دو راه داریم. یکی اینکه یک روایت آشنا رو در پیش بگیریم و از کامیک ها و تاریخ هشتاد ساله ی مارول به عنوان راهنمامون برای گفتن داستان کلی و بلند مدتی که میخوایم استفاده کنیم.
کوین فایگی در مورد سوال هایی که در مورد فرسایش ابرقهرمان ها وجود داره گفت:” مردم از سال دومی که من به مارول آمدم این سوال رو میپرسیدند.”
در مورد ناکار آمدی و فرسوده شدن ابر قهرمان ها هم، این چیزیست که “مردم از دومین سال ورودم به مارول میپرسیدند. الان 22 سال میشه که من در مارول هستم، بیشتر از 22 سال. و بیشتر ماها چیزی نزدیک به یک دهه یا بیشتر در مارول بودیم.
احتمالا از دومین سال آمدن من به مارول بود که مردم میپرسیدند:’خب، مگه قراره چقد ادامه داشته باشه؟ این مد و موج سیر فیلم های کامیک بوکی قراره تموم بشه؟ و من واقعا این سوال رو درک نمیکردم. چون برای من مثل این بود که بعد از “بر باد رفته” بگی “خب مگه چندتا فیلم دیگه میتونه از روی رمان ها اقتباس بشه؟ فکر میکنین مخاطب ها از فیلم های اقتباسی خوششون نمیاد؟'”


کوین فایگی به مقایسه کردن اقتباس از کتاب ها ادامه داد و تاکید کرد “ما به اندازه ی هشتاد سال داستان های پر احساس، جالب و خلاقانه داریم که در کامیک های مارول گفته شده” که کمپانی میتونه بین اونها جستجو کنه و اونها رو زنده کنه.”
“خب شما هیچوقت همچین چیزی رو نمیخواین چون بین مردم چیزی به اسم میراث کتاب وجود داره که یک کتاب میتونه هر چیزی باشه. یک رمان میتونه هر جور داستانی داشته باشه، پس به داستانی که شما میخواین منتقل کنین بستگی داره. کسانی که کامیک نمیخونند متوجه نمیشند که این همون چیزیه که توی کامیک هاست. ما هشتاد سال از بهترین داستان های احساسی، خلاقانه و جالب داریم و این مزیت رو داریم که اون چیزی که میخوایم ازش برداریم و بسازیمش.”
فایگی در ادامه اشاره کرد:” اقتباس کردن این داستان ها در ژانر های مختلف” کلید اصلی تازه نگه داشتن محتوا و جلوگیری از فرسایش و قدیمی شدن اونها و ابرقهرمانان است:
“ولی یک راه دیگه اینه که اونها رو به ژانر های مختلف و اون نوع از فیلمی که میخوایم اقتباس کنیم. من به جیسون گفتم:’من نمیخوام فقط یه جور فیلم بسازم، من میخوام همه جور فیلمی بسازم.’
فهمیدم که اگه داستان رو درست بگیم و اونها رو جوری اقتباس کنیم که مخاطبین هنوز هم بعد 22 سال، بزنم به تخته، دارن ما رو دنبال کنن. پس میتونیم همه جور فیلمی رو بسازیم که این دو مشخصه رو داشته باشند. علامت لوگوی مارول و دانه ی یک ایده از تاریخچه ی منتشر شده مون.

کوین فایگی ادامه داد:”یکی از چیزهایی که فیلم های ابرقهرمانان رو خیلی خاص میکنه اینه که میشه هر داستانی رو اونطور که سازنده های این محتوای جادویی میخواند توی هر محیطی روایت کنند. میتونه ترسناک باشه، کمدی باشه، هیجانی و سیاسی باشه، فیلم های بزرگ پر درامد باشه. همه شون امکان پذیرند. و این راه جلوگیری از فرسایش ابرقهرمانان در فیلم هاست.
تجربه فیلم های Captain America: The Winter Soldier، Werewolf By Night, Ant Man و Avengers: Endgame نشون داده با اینکه همه شون فیلم های کاملا متفاوتی هستند ولی همه در مورد ابرقهرمان ها هستند. این کلیدیه که به ما نشون میده چه فیلم هایی حتی تا به امروز قوی هستند.” کوین فایگی راه جلوگیری از فرسایش ابرقهرمانان در فیلم ها رو استخراج کردن کامیک بوک ها به ژانر های مختلف دونست.
پروژه بعدی مارول، Ant Man and The Wasp: Quantumania در تاریخ 17 فوریه در سینماهای سراسر دنیا پخش میشه.

منبع: Thedirect

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =