رتبه‌بندی فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

وقتی صحبت از موضوع ژانرها می شود، استیون اسپیلبرگ فیلمساز نادری به نظر می رسد که می تواند به همه آنها بپردازد. با معرفی فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ همراه باشید.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی فیلم های جنگی استیون اسپیلبرگ

8. The Post (2017)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

اگرچه The Post با قرار گرفتن در کنار سایر فیلم‌های تاریخی استیون اسپیلبرگ در رتبه آخر قرار می‌گیرد، ولی به هیچ وجه به معنی این نیست که فیلم بدی است. این اثر فقط رقبای سرسختی دارد. The Post مطمئناً یک تجربه تماشایی و از نظر فنی خوب ساخته شده است.

داستان این فیلم در اوایل دهه 1970 می گذرد و نحوه انتشار اسناد پنتاگون توسط واشنگتن پست را نشان می دهد که حقایق خاصی را در مورد دخالت آمریکا در جنگ ویتنام آشکار می کند. این فیلم بازیگران فوق‌العاده‌ای به رهبری تام هنکس و مریل استریپ دارد و در ارائه این داستان واقعی روی پرده کار خوبی انجام می‌دهد.

7. Amistad (1997)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

آمیستاد فیلمی است که داستان شورشی را روایت می‌کند که در کشتی برده‌ها با تاکید ویژه بر پرونده‌های قضایی پس از آن اتفاق افتاد. این یک رویداد واقعی بود که در سال 1839 رخ داد، با رسیدگی های حقوقی وقایع کلیدی که اندکی قبل از جنگ داخلی آمریکا و اندکی قبل از لغو عمل برده داری در ایالات متحده رخ داد.

این اثر یک فیلم بسیار طولانی است، و روند کندی هم دارد، اما با توجه و احترام زیادی که به داستان سنگین در مرکز خود می پردازد، قابل احترام می باشد.

6. Bridge of Spies (2015)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

درست دو سال قبل از اینکه تام هنکس به کارگردانی اسپیلبرگ در The Post بازی کند، در فیلم Bridge of Spies که کمی زودتر از آن فیلم – در اوج جنگ سرد – سا‌خته شد بازی کرد. این فیلم انرژی و زندگی بیشتری نسبت به آن یکی دارد، همچنین داستانی دارد که حول مبادله مخاطره آمیز زندانیان بین نیروهای شوروی و ایالات متحده می چرخد، زیرا هر دو طرف فردی را در بازداشت دارند که طرف مقابل می خواهد.

5. Empire of the Sun (1987)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

این دقیقاً همان نقطه‌ای است که فیلم‌های تاریخی استیون اسپیلبرگ بسیار خوب می‌شوند. امپراتوری خورشید حول محور رویدادهای واقعی زندگی می چرخد. این اثر ممکن است دست‌کم گرفته‌شده‌ترین فیلم تاریخی/جنگی او باشد و عشق و توجه را به اندازه محبوب ترین فیلم هایش جلب نکند.

این فیلم نگاهی به جنگ جهانی دوم از منظر پسر جوانی دارد (با بازی کریستین بیل در یکی از اولین نقش‌هایش)، که نشان می‌دهد چگونه از خانواده‌اش که در زمان حمله نیروهای ژاپنی در شانگهای زندگی می‌کردند، جدا شد. او در نهایت به یک اردوگاه زندانی می‌رود و مجبور می‌شود از شرایط سخت جان سالم به در ببرد و در عین حال امیدوار است که جنگ به زودی به پایان برسد و او دوباره خانواده‌اش را پیدا کند.

4. Lincoln (2012)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

اکثر مردم احتمالاً موافق خواهند بود که دلیل شماره یک تماشای لینکلن، بازی چشمگیر دنیل دی لوئیس در مرکز آن است. داستان در روزهای پایانی زندگی لینکلن اتفاق می‌افتد، و روایت بیشتر بر پایان تدریجی جنگ داخلی آمریکا متمرکز است. و گام‌هایی که لینکلن برای هدایت ایالات متحده از طریق یک روند اجتناب‌ناپذیر بهبود و آشتی برمی‌داشت.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های سالی فیلد

3. Munich (2005)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

از بین تمام فیلم‌های تاریخی استیون اسپیلبرگ، مونیخ ممکن است شدیدترین و گاهی اوقات حتی اعصاب خردکن‌ترین فیلم اسپیلبرگ برای تماشا باشد. روایت آن بر یک حمله تروریستی متمرکز است که در بازی‌های المپیک مونیخ در سال 1972 رخ داد. دقیقاً زمانی که 11 ورزشکار اسرائیلی به گروگان گرفته شدند و متعاقباً به قتل رسیدند. شخصیت‌های اصلی فیلم مامورانی هستند که وظیفه تعقیب تروریست‌های مسبب قتل‌ها را دارند. آنها دستور دارند تا کسانی را که قتل‌های اولیه را انجام داده‌اند، اعدام کنند.

با چنین داستانی، می توان با اطمینان گفت که مونیخ فیلم سرگرم کننده ای نیست، اما رویکرد سخت، تلخ، و اغلب خشونت آمیزی که برای بیان این داستان تیره و تار و مرگبار لازم است، مناسب است.

2. Saving Private Ryan (1998)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

داستان و شخصیت‌های Saving Private Ryan ممکن است تخیلی باشند، اما برخی از سایت‌ها – از جمله Letterboxd – همچنان برچسب ژانر “History” را روی آن اعمال می‌کنند. این فیلم اثری است که مطمئناً یک فیلم زندگینامه ای نیست، اما صحنه و برخی رویدادهای به تصویر کشیده‌شده از نظر تاریخی دقیق هستند.

در هر صورت Saving Private Ryan یک فیلم جنگی فوق العاده و قدرتمند است و مطمئناً شهرت خود را به عنوان یکی از بهترین فیلم های اسپیلبرگ به درستی به دست آورده است.

1. Schindler’s List (1993)

فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ

چه بخواهید فهرست شیندلر را به عنوان یک فیلم بیوگرافی طبقه‌بندی کنید، یا یک فیلم جنگی و یک درام تاریخی، یک چیز مسلم است: این اثر یک شاهکار غیرقابل انکار است. داستان این فیلم در طول جنگ جهانی دوم می گذرد، و به ویژه بر روی قتل عام آلمان نازی به عنوان بخشی از “راه حل نهایی” آنها تمرکز دارد. رویدادهایی که بعدها به هولوکاست معروف شدند. این اثر از بهترین فیلم های تاریخی استیون اسپیلبرگ نام می‌گیرد.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم های علمی تخیلی استیون اسپیلبرگ، رتبه‌بندی‌شده

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =