نویسنده The Last of Us می گوید خطر قارچ Cordyceps واقعی است

نویسنده The Last of Us

کریگ مازن نویسنده The Last of Us می گوید که خطر قارچ Cordyceps «واقعی» است.

سریال پسا آخرالزمانی « The Last of Us» دنیایی را تصور می‌کند که در آن قارچ انگلی کوردیپس که معمولاً مورچه‌ها و حشرات را آلوده می‌کند. به گونه‌ای تکامل یافته است که می‌تواند نسل بشر را کنترل کند.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 این سریال ساخته شده بر اساس بازی ویدیویی به همین نام، داستان جوئل (پدرو پاسکال) را دنبال می‌کند که وظیفه دارد الی (بلا رمزی) را در سرتاسر ایالات متحده اسکورت کند. زیرا بدن الی حاوی آنتی بادی این بیماری است. این قارچ جامعه ای را که ما می‌شناسیم نابود کرده اند. به گفته کریگ مازن مجری برنامه خطر کوردیپس “واقعی” است.

اولین قسمت این سریال با یک پیش درآمد کوتاه در سال 1968 آغاز می شود. که در آن دکتر نیومن (جان هانا) توضیح می دهد که قارچ چگونه مورچه ها را مبتلا می کند. با اشاره به این که اگر جهان به دلیل تغییرات آب و هوایی گرمتر شود. Cordyceps می تواند تکامل یابد و بشریت را هدف قرار دهد.

نویسنده The Last of Us

مصاحبه مازن

مازن نویسنده The Last of Us در گفتگو با هالیوود ریپورتر گفت که این پیش درآمد بر اساس واقعیت است.

مازن اضافه کرد که فکر نمی‌کند این قارچ بتواند تکامل یابد و انسان‌ها را آلوده کند. اما خاطرنشان کرد که داروهای توهم‌آور مانند LSD از قارچ‌های مختلف می‌آیند.

مجری برنامه گفت: ” اگر قارچ ها تکامل پیدا کنند و وارد بدن ما شوند چه می شود؟ از دیدگاه کاملاً علمی آیا دقیقاً همان کاری را که با مورچه ها انجام می دهند با ما انجام می دهند؟ فکر نمی کنم. من شک دارم. از سوی دیگر، مازن درست می گوید ال اس دی و سیلوسایبین از قارچ به دست می آیند.”

مازن نویسنده The Last of Us قبلاً سریال برنده جایزه امی برای “چرنوبیل” شده بود. او چرنوبیل را برای HBO درباره فاجعه بدنام سال 1986 ساخته بود و به گفته او کار در ” The Last of Us” او را به یاد سریال 2019 می اندازد. او گفت: «آنچه برای من بسیار دلخراش بود این بود که [نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل] همان شب منفجر شد. اما می‌توانست یک هفته قبل منفجر شود یا یک ماه قبل از آن”

مجری برنامه ادامه داد که این بلایا ممکن است اتفاق بیفتد، اما ما “فقط در مورد آن نمی دانیم.”

او توضیح داد: “این بدان معناست که در حال حاضر چیزی وجود دارد که فقط منتظر انفجار است. شما فقط در مورد آن نمی دانید.”

منبع Yahoo

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =