اکران باربی در لبنان و کویت ممنوع شد

اکران باربی در لبنان

طبق گزارش ها اکران باربی در لبنان و کویت ممنوع شد. لبنان که زمانی به عنوان یکی از لیبرال‌ترین بخش‌های خاورمیانه شناخته می‌شد. قرار است تا فیلم موفق جهانی «باربی» با بازی مارگو رابی را ممنوع کند. کشور کویت نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که به دلیل ترویج هم*نس گرایی ممنوعیتی را اعمال کرده است.

وزیر فرهنگ لبنان روز چهارشنبه گفت که فیلم برادران وارنر با کاهش اهمیت کانون خانواده، «هم*نس گرایی و دگرگونی ج*سی را ترویج می دهد» و «با ارزش‌های اعتقادی و اخلاقی در تضاد است».

او گفت: «این فیلم برخلاف ارزش‌های اخلاقی و مذهبی در لبنان است. زیرا به کجروی و تغییر جنسیت دامن می‌زند و در عین حال خواستار رد پدرسالاری و تمسخر نقش مادر است.»

اکران باربی در لبنان

اکران در خاورمیانه

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 این فیلم در ابتدا قرار بود در 19 جولای در خاورمیانه اکران شود.اکنون به نظر می رسد در برخی از بازارهای خاورمیانه، از جمله عربستان سعودی در پایان ماه آگوست شاهد اکران باشیم. اما اکران باربی در لبنان و کویت به نظر می رسد که به پایان راه رسیده باشد.

در عربستان تاریخ انتشار ابتدا به 10 آگوست منتقل شد و اکنون به 31 آگوست موکول شده است. زیرا سانسورهای محلی ویرایش هایی را پیشنهاد کردند که ظاهراً مربوط به روایت و دیالوگ مرتبط با LGBTQ در “باربی” است.

«باربی» با بازی مارگو رابی و رایان گاسلینگ تاکنون 1.03 میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروش داشته است که از جمله آن 468 میلیون دلار در آمریکای شمالی است.

ویتنام این فیلم را به دلیل نمایش نقشه ای که ادعا می کند ادعاهای غیرقانونی ارضی چین را نشان می دهد، ممنوع کرد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =