۱۰ سریال برتر دهه ۲۰۲۰ تاکنون

دهه ۲۰۲۰ سریال های زیادی را دیدهایم که به صفحه تلویزیون قدم گذاشته‌اند، اما قصد داریم به بهترین و جذاب‌ترین سریال ها بپردازیم.
Best series 2020 so far

در دهه ۲۰۲۰ شاهد برخی از بهترین سریال های تلویزیونی چند دهه اخیر بوده‌ایم. با ظهور بیشتر از پیش سرویس های استریم و کانال‌ها ، طرفداران از سراسر جهان به تلویزیون و عناوین زیادی برای انتخاب دسترسی دارند.

لینک مرتبط: رتبه‌بندی همه بازیگران سوپرمن

به طور خاص، سریال‌ها نوآورانه‌تر، ژانر محورتر و متنوع‌تر هستند. سریال‌های درام از مینی‌سریال‌ها متمایز هستند زیرا مفهومی اصلی دارند که می‌توان به تولید داستان‌های جذاب برای چندین فصل ادامه داد. در دهه ۲۰۲۰ شاهد آثار برجسته‌ای در ژانر درام بوده‌ایم و مخاطبان در جستجوی بهترین‌ها هستند.

۱۰/۱۰

Loki

سریال لوکی

لوکی یکی از سریال‌های پربیننده کمپانی دیزنی است، اما تنها سریالی است که فصل دومی را به خود اختصاص داد‌ه است. تام هیدلستون نقش خود را به عنوان شخصیت مورد علاقه طرفداران، لوکی تکرار می کند. این مجموعه در یک جدول زمانی متناوب تنظیم شد‌ه است که مستقیما پس از انتقام جویان: پایان بازی انتخاب می‌شود و لوکی را نه تنها هنوز زنده می‌بینیم، بلکه به ترفندهای قدیمی او نیز پی می‌بریم.

لوکی اجازه می‌دهد که نگاه دقیق‌تری به این ضدقهرمان داشته باشیم و این کار را با کارهای برگشت ناپذیر انجام می‌دهد. بقیه بازیگران از جمله اوون ویلسون و گوگو مباتاراو پر از استعداد و در سطح ستارگان سینما هستند. طرفداران از انتشار شش قسمت اول بسیار خوشحال شدند و مشتاقانه منتظر شیطنت‌ها و دسیسه‌های بیشتر لوکی هستند.

۹/۱۰

Pachinko

سریال پاچینکو

پاچینکو یک مجموعه چند نسلی است که داستان اعضای یک خانواده کره‌ای را از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۹۰ دنبال می‌کند. این مجموعه دو داستان دارد. اولین داستان در اوایل دهه ۱۹۰۰ رخ می‌دهد، زمانی که مادر خانواده سانجا (یون یوه – یونگ) تلاش ‌می‌کند تا از مهاجرت به ژاپن و شروع جنگ جهانی دوم جان سالم به در ببرد. نفر دوم، نوه سولومون (جین ها)در دهه ۱۹۸۰ است که پس از سال ها بالا رفتن از نردبان‌های شرکتی در آمریکا، در حال بازگشت به ژاپن است.

پاچینکو براساس رمان معروف مین جین لی سا‌خته شد‌ه است. پاچینکو با جلوه‌های بصری خیره‌کننده، گروه بازیگری درخشان و یک داستان احساسی و جذاب، یک سریال درام تماشایی است.

۸/۱۰

The Great

کبیر تقریبا یک داستان واقعی در مورد به قدرت ر‌سیدن کاترین کبیر است. ال فانینگ نقش طولانی‌ترین حاکم روسیه را بر عهده دارد و با رسید‌ن به قدرت، دسیسه‌های سیاسی خود را آغاز می‌کند.

داستان «کبیر» که در شبکه هولو پخش می‌شود، برداشتی متفاوت و مدرن از این داستان تاریخی است که دو فصل از آن منتشر و فصل سوم آن در راه است. این مجموعه جذاب پیش از این با چند نامزدی جایزه و برنده شدن برای بازی ستارگان و دستاورد فنی، جایگاه خود را در میان بزرگان تلویزیون تثبیت کرده است.

۷/۱۰

Lupin

سریال لوپین

لوپین یکی از مجموعه‌های خارجی‌زبان است که به استریم‌های اصلی آمریکا وارد شد‌ه است. این مجموعه براساس مجموعه ماجراجویی کلاسیک آرسن لوپین فرانسوی نو‌شته‌ موریس لبلانک ساخته شد‌ه است. این شخصیت اغلب “شرلوک هولمز فرانسوی” نا‌میده می‌شود و این مجموعه هیچ کمبودی در توطئه، تغییر قیافه و مغزمتفکر جنایی ندارد.

لوپین اقتباسی مدرن در داستان‌های قدیمی‌تر است و در پاریس امروزی رخ می‌دهد. بازیگر نقش عمر سی که در چند فیلم آمریکایی ظاهر شد‌ه است، به شکلی ماهرانه نقش دزد نجیب را به تصویر می‌کشد.

۶/۱۰

Bridgerton

سریال بریجرتون

بریجرتون یک مجموعه عاشقانه از شرکت تولیدی شاندا رایمز، شاندالند است. این سریال نتفلیکسی براساس مجموعه کتابی به همین نام نوشته‌ جولیا کویین ساخته شد‌ه است و در یکی از لوکیشن های لندن رخ می‌دهد.

شایعات، درام و رسوایی‌های زیادی برای طرفداران وجود دارد که باید از آن ها لذت ببرند. بریجرتون یک به‌روزرسانی مدرن و سرگرم‌کننده برای فرمول عاشقانه کلاسیک است. این درام با این ژانر از موفقیت‌های مهم و تجاری زیادی برخوردار شد‌ه است.

۵/۱۰

Yellowjackets 

سریال یلوجکتز

ژانر سریال زردپوشان، هیجانی و بقاست. این مجموعه بازیگران مستعد و داستان جذابی دارد. این سریال داستان یک تیم فوتبال دبیرستان دخترانه را دنبال می‌کند که پس از سقوط هواپیما در جنگل گیر افتاده‌اند. همانطور که مخاطبان متوجه می‌شوند که نوجوانان برای زنده ماندن مجبور به چه کاری شده‌اند، آنها همچنین می‌بینند که بازماندگان بزرگسال در حال حاضر چگونه با آسیب‌های خود دست و پنجه نرم می‌کنند.

این نوجوانان بزرگسال توسط بازیگران باورنکردنی از جمله ملانی لینسکی، ژولیت لوئیس و کریستینا ریچی به تصویر کشید‌ه شده‌اند. زردپوشان در پیچ وخم‌های تلخ و گزنده خود عقب‌نشینی نمی‌کنند. فصل دوم زردپوشان در راه است.

۴/۱۰

House Of The Dragon

سریال خاندان اژدها

بازی تاج و تخت یکی از بزرگ‌ترین سریال‌های تلویزیونی تمام اعصار بود، بنابراین تعجبی ندارد که سریال پیش درآمد خاندان اژدها هم مسیر مشابهی را در پیش بگیرد. خاندان اژدها که بیش از صد سال قبل از وقایع سری اول را روایت می‌کند، داستان خانداندر اوج قدرت خود در طول سلطنت بر هفت پادشاهی، خاندان تارگرین را دنبال می کند.

بازی House of the Dragon به اندازه قسمت قبلی خود تاثیرگذار است و باید با نقشه های سیاسی و اژدهاها جور در بیاید. با ساخت فصل دوم، این مجموعه آماده می‌شود تا پا جای پای سری قبلی فوق ‌لعاده موفقش خود بگذار‌د.

۳/۱۰

White Lotus

سریال وایت لوتوس

وایت لوتوس، طرحی از یک تعطیلات لوکس است که چیزی جز آرامش ندارد. این مجموعه داستان زندگی کارکنان و مسافرانی را دنبال می‌کند که در پیست خیالی وایت لوتوس اقامت دارند. فصل اول در هاوایی برگزار می‌شود، در حالی که فصل دوم قرار است با تعطیلات در سیسیل پذیرای میهمانان باشد.

وایت لوتوس که توسط نویسنده بااستعداد مایک وایت خلق شد‌ه، هیچ کمبودی در پیچ و خم‌ها و طنز تلخ ندارد. وایت لوتوس به تازگی در جشنواره امی حضور پیدا کرده و در مجموع ۱۰ جایزه از جمله جایزه ویژه یا مجموعه آنتولوژی را از آن خود کرده است.

۲/۱۰

Severance

این مجموعه به تقسیم تعادل کار و زندگی می‌پردازد. در شرکت خیالی لومون، کارمندان تصمیم گرفته‌اند خاطرات خود را بین زندگی کاری و خانگی خود تقسیم کنند. این سریال روایتی تلخ از دنیای کاری مدرن است و با ارائه کمدی سیاه به این موضوع می‌پردازد.

این اثر موفقیت‌آمیز بوده و مفهوم جلوه‌های بصری و ستاره‌های سینما را تقویت کرد‌ه است. در فصل اول بازیگرانی چون آدام اسکات، کریستوفر والکن، جان تورتورو و پاتریشیا آرکت حضور دارند. Apple+ به سختی در تلاش برای ساخت فصل دوم است.

۱/۱۰

Squid Game

سریال اسکویید گیم

از زمان عرضه این اثر در سال ۲۰۲۱، هیچ نمایشی به اندازه اسکویید گیم بر فرهنگ عامه تاثیر نگذاشته است. این سریالِ کره جنوبی به یک موفقیت بزرگ در نتفلیکس تبدیل شد و طرفداران برای فهمیدن اینکه کدام شرکت کنندگان از بازی‌های وحشتناک این مجموعه جان سالم به در خواهند برد، به رقابت پرداختند.

بازی مرکب در جشنواره امی امسال جایزه برد. هیچ اثر دیگری در دهه ۲۰۲۰ تاکنون به اسکویید گیم نزدیک نشده و مخاطبان مشتاقانه منتظر فصل دوم هستند.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =