رتبه‌بندی همه بازیگران سوپرمن

سوپرمن برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ وارد دنیای سینما شد. این بازیگران مرد پولادین را زنده کرده‌اند.
SuperMan

با اینکه نمادهای بسیاری در فرهنگ عامه جا افتاده‌اند، هیچ‌یک به اندازه سوپرمن شناخته‌شده نیستند. از زمان اولین حضور مرد پولادین، او یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های داستانی جهان بوده است و با شهرتی که دارد اقتباس‌های متعددی از او شد‌ه.

لینک مرتبط: بهترین نقش‌های کریس ایوانز به جز کاپیتان آمریکا

با در نظر گر‌فتن اینکه سوپرمن در چه حد مورد علاقه عموم بوده، به طرز شگفت‌انگیزی بازیگران کمی برای ایفای ماجراجویی‌های این قهرمان وجود داشته‌اند. از آن زمان تنها هشت بازیگر به ایفای این نقش پرداخته‌اند. این آمار تنها یک نفر بیشتر از بازیگران جیمز باند است و این در حالیست که جیمز باند ۱۳ سال پس از سوپرمن پای بر عرصه گذ‌اشته. با این حال هر یک از این بازیگران چیز خاصی را برای سوپرمن به ارث گذاشته‌اند حتی اگر به کمیک‌ها وفادار نبوده باشند.

۸/۸

تام ولینگ بیشتر سوپربوی بود تا سوپرمن

تام ولینک با بازی در نقش کلارک کنت به مدت یک دهه در تلویزیون، به یکی از بازیگران شناخته‌شده برای بازی در این نقش تبدیل شد، حتی با اینکه هرگز لباس او را به تن نکرد.

اسمالویل بی‌شک یکی از موفق‌ترین نسخ لایواکشنی سوپرمن است. اما ولینگ هرگز نتوانست در این اثر یک سوپرمن کامل باشد.

۷/۸

کرک آلین اولین بود، اما نه موفق‌ترین

کرک آلین برای همیشه جایگاه خود را در تاریخ خواهد داشت. چرا که اولین بازیگری است که این نقش را بازی کرده. در ۳۷ سالگی، آلین به عنوان مرد پولادین انتخب شد و در دو سریال Superman و Atom Man vs. Superman به ایفای نقش پرداخت.

با اینکه آلین سوپرمن بدی نبود، اما بیشتر بخاطر ظاهر شبیه کلارک کنتش مورد توجه قرار گرفت تا مرد پولادین. آلین جذابیت پسرانه‌ای برای خود دارد. با این حال این دو سریال پر از عناصری هستند که هنوز هم راه خود را به اقتباس‌های لایواکشنی امروزی باز می‌کنند.

۶/۸

برندون روث کپی خوبی بود

برندون روث زمانی به شهرت رسید که در فیلم‌های بازسازی‌شده ریچارد دانر بازی کرد. سوپرمن روث با نادیده گر‌فتن Superman III و IV، کپی‌ای از کاریست که کریستوفر ریو با این شخصیت انجام داد. این به این معناست که او هرگز نتوانست خودش را به ریو برساند.

طرفداران Arrowverse در جریان کراس‌اور Crisis on Infinite Earths دوباره این بازیگر را در هیبت این شخصیت دیدند، اما روث حضور کوتاهی داشت.

۵/۸

دین کین تاریخ انقضا داشت

دین کین، بازیکن سابق فوتبال که اولین بار در سال ۱۹۹۳ در اولین قسمت Lois & Clark: The New Adventures of Superman ظاهر شد، به‌نظر می‌رسید سوپرمن جان بایرن را به زندگی برگرداند‌ه. در کراس‌اور Crisis on Infinite Earths به شدت از کین و تری هچرز در نقش لوئیس لین الهام گرفته شده بود.

این سوپرمن تمامی جنبه‌ها را رعایت کرده بود. کین با این شخصیت و زمانش کاملا اخت شده بود. در حالی که این نسخه از سوپرمن از مد افتاده، اما شکی نیست که در زمان خود بهترین بود.

۴/۸

تایلر هوچلین The Rebirth Superman را زنده کرد

سوپرمن تایلر هوچلین که در ابتدا در فصل دوم سوپرگرل معرفی شد، با استقبال خوبی مواجه شد و به مرور زمان، سریال خود را با نام Superman & Lois دریافت کرد. در این نسخه شاهد بازگشت شهرمان متروپلیس به اسمالویل به همراه همسرش لوئیس و دو فرزندش جان و جردن هستیم.

این اولین نگاه واقعی به دوران تولد دوباره سوپرمن در یک لایواکشن است. این امر باعث می‌شو هوچلین اولین بازیگری باشد که نسخه مدرن سوپرمن را تجربه می‌کند. طرفداران این بازیگرا را دوست دارند.

۳/۸

جورج ریوز استاندارد را پایه گذاشت

در حالی که کرک آلین اولین کسی بود که نقش سوپرمن را به صورت لایواکشن ایفا می‌کرد، این جورج ریوز بود که برای اولین بار این نقش را به عهده گرفت. او از سال ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۸ در مجموعه تلویزیونی Adventures of Superman بازی کرد. او درست مثل سوپرمن کمیک‌ها چانه‌ای شکاف‌دار و سینه بشکه‌ای داشت.

تا به امروز به ریوز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران داستان‌های ابرقهرمانی نگاه می‌شود. این بازیگر سبب شد تا میلیون‌ها کودک وجود مرد پولادین در واقعیت را باور کنند.

۲/۸

هنری کویل سوپرمن را به قرن ۲۱ آورد

با اینکه او اولین بازیگری نبود که در دهه ۲۰۰۰ نقش سوپرمن را بازی می کرد، اما به سختی می‌توان استدلال کرد که هنری کویل این قهرمان را به قرن جدید نیاورد. اثبات شده است که سوپرمن کویل با هواداران در تنش است، چرا که آنها معتقدند مرد پولادین باید دارک باشد.

با این حال، هیچ بحثی وجود ندارد که کویل مناسب این نقش است. او به وضوح به استاندارد جدیدی برای این نقش تبدیل شده.

۱/۸

کریستوفر ریو احتمالاً شکست‌ناپذیر باشد

زمانی که پوسترها و تریلرهای سوپرمن سال ۱۹۷۸ نشان می‌داد که یک مرد می‌تواند پرواز کند، مطمئنا فشار زیادی بر بازیگر تقریبا ناشناخته‌ای که این نقش را بازی می‌کرد وارد شد.

سوپرمن ریو استاندارد طلایی لایواکشنی این نقش است. ریو حس امید، هوش و شادی شخصیت را به خوبی به تصویر کشید‌ه و حتی پس از ۴۴ سال، همچنان وارنر از او برای تبلیغات خود استفاده می‌کند. ریو نمادین‌ترین لباس ابرقهرمانی را دارد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =