جیمز کامرون؛ دی‌کاپریو از انجام تست بازیگری در Titanic امتناع کرد

Titanic

به گفته جیمز کامرون کارگردان روند تست بازیگری «تایتانتیک» لئوناردو دی کاپریو چندان روان نبود. این فیلمساز برنده اسکار در یک مصاحبه ویدیویی برای مجله GQ شرکت کرد و به یاد آورد که چگونه دی کاپریو در ابتدا از انجام تست بازیگری در مقابل کیت وینسلت امتناع کرد. کامرون به بازیگر جوان گفت: “می‌خواهی فیلمنامه را بخوانی یا نه، اگر نخوانی نقش را نخواهی گرفت.”

کامرون گفت: «یک جلسه با لئو داشتم و سپس قرار بود لئو تست بازیگری انجام دهد. “جلسه خنده دار بود. من در اتاق کنفرانس خود نشسته بودم و منتظر ملاقات با یک بازیگر بودم. به اطراف نگاه کردم. تمام سالن پر از کارمندان زن بود. همه آنها می خواستند لئو را ملاقات کنند.»

دی کاپریو در اولین ملاقات خود همه را مجذوب خود کرد. اما تست بازیگری او کمی بحث برانگیزتر بود. کامرون برای دی کاپریو زمانی تنظیم کرد تا او برای انجام تست به دفتر بیاید. وینسلت از قبل برای بازی در نقش رز تایید شده بود.

Titanic

تست بازیگری لئو

طبق اخبار هالیوود مووی 21 کامرون گفت: “لئو چند روز بعد برگشت و من دوربین را برای ضبط ویدئو تنظیم کردم.” او نمی دانست که قرار است تست بدهد. لئو فکر می کرد که قرار است با کیت ملاقات کند. بنابراین من گفتم “خب ما به اتاق می رویم و تو چند خط فیلمنامه را می خوانی و من آن را ضبط می کنم.” لئو گفت: “یعنی من دارم فیلمنامه می خوانم؟” گفتم: آره.» گفت: «اوه، من اینکار را انجام نمی دم.» دستش را فشردم و گفتم: «ممنون که آمدی».

کامرون همان موقع آماده بود که دی کاپریو را کنار بگذارد. اما لئو به سمت او برگشت و گفت: «صبر کن، صبر کن، صبر کن. اگر فیلمنامه نخوانم، نقش را نمی‌گیرم؟ درست است؟» کامرون پاسخ داد: ” بله. این یک فیلم بزرگ و پروژه سنگین است که دو سال از زندگی من را می‌گیرد و شما در حین انجام مراحل پس از تولید می توانید در کارهای دیگر به ایفای نقش بپردازید. من قصد ندارم با تصمیم گیری اشتباه در انتخاب بازیگر، این فیلم را خراب کنم. اگر نمیخواهی فیلمنامه را بخوانی یا تست بدهی این نقش را نمی گیری.»

کامرون در پایان گفت: «سپس لئو وارد اتاق شد و زمانی که کلمه شروع ضبط اعلام شد او تبدیل به جک شد. کیت با او همراه شد و آنها یک سکانس را بازی کردند. همان جا بود که گفتم لئو همان پسری است که میخواستم.»

«تایتانیک» با بازی دی‌کاپریو و وینسلت، در طول اکران خود به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ تبدیل شد. این فیلم اکنون با 2.2 میلیارد دلار در گیشه سومین عنوان پرفروش را از آن خود کرده است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =