رتبه‌بندی بهترین فیلم های Scream

بهترین فیلم های Scream

وقتی صحبت از فرنچایزهای ترسناک می شود، هیچ کدام به اندازه Scream از نظر نفوذ فرهنگی اثرگذار نبود‌ه. این فرنچایز یکی از ثابت‌ترین پایه‌های فیلم‌های ترسناک باقی می‌ماند، زیرا همیشه خنده‌ها و ترس‌هایی را که طرفداران انتظار دارند ارائه می‌کند. با رتبه‌بندی و معرفی بهترین فیلم های Scream با مووی 21 همراه باشید.

Scream همچنان منحصر به فرد است. زیرا هر فیلم جدیدی که از این فرنچایز منتشر می شود تازگی خود را حفظ می کند.

6. Scream 3 (2000)

Scream 3 از بهترین فیلم های Scream

فیلم Scream 3 که در هالیوود اتفاق می‌افتد، با بالا بر‌دن عنصر متافیزیکیِ Scream در هالیوود می‌گذرد. و حول محور تولید Stab 3، یک فیلم تخیلی بر اساس زندگی قهرمان فرنچایز سیدنی پرسکات می‌چرخد. از آنجایی که سیدنی پس از زنده ماندن از دو فیلم گذشته در خفا باقی می ماند. یک Ghostface جدید تینسل تاون را به تصویر می کشد و آن ها بازیگران و خدمه Stab 3 را هدف قرار می دهند تا سیدنی را به فضای باز بکشانند.

با وجود اینکه او در Scream 3 زمان کمتری نسبت به دو قسمت گذ‌شته دارد، کمپبل یکی از بهترین بازی های خود را در نقش سیدنی ارائه می دهد. او با تاریکی که زندگی او را تحت الشعاع قرار دا‌ده است دست و پنجه نرم می کند. دیوی رایلی (دیوید آرکت) و گیل وترز (کورتنی کاکس) نقش های اصلی را بر عهده دارند. در حالی که Scream 3 به عنوان ضعیف ترین فیلم در این فرنچایز در نظر گر‌فته می شود، اما همچنان یک فیلم متا اسلشر سرگرم‌کننده است که بالاتر از سایر فیلم های این ژانر قرار دارد.

5. Scream 4 (2011)

Scream 4 از بهترین فیلم های Scream

در حالی که Scream 3 به عنوان آخرین قسمت در سه‌گانه اصلی مطرح شد، یک فرنچایز ترسناک خوب هرگز بیکار نمی‌ماند. Scream 4 یک دهه بعد با سیدنی همراه می شود، در حالی که تور کتابش او را به وودزبورو، زادگاهش، جایی که قتل ها آغاز شد، می آورد. در حالی که او از ملاقات مجدد با دیویی، گیل و پسر عموی نوجوانش جیل بسیار خوشحال است، همه از دیدن بازگشت سیدنی خوشحال نیستند، زیرا یک Ghostface جدید یک بار دیگر شروع به تعقیب محله‌های وودزبورو می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های مجموعه Scream محسوب می شود.

4. Scream (2022)

Scream از بهترین فیلم های Scream

Scream 2022 (پنجمین فیلم سری) که واقعاً فرنچایز را در دست نسل جدیدی از شخصیت‌ها می‌چرخاند، حول محور سم کارپنتر (ملیسا باررا) می‌چرخد. در حالی که او پس از اینکه خواهرش تارا (جنا اورتگا) مورد حمله وحشیانه Ghostface قرار گرفت، به زادگاهش Woodsboro برمی‌گردد. زمانی که سم و دوست پسر وفادارش ریچی (جک کواید) با گروه دوستان قدیمیشان می‌آیند، به زودی متوجه می‌شوند که آخرین هدف و مظنون موج جدیدی از قتل‌های Ghostface هستند و باید به دنبال راهنمایی سه نفر اصلی باشند. این فیلم از بهترین فیلم های فرنچایز Scream است.

3. Scream VI (2023)

Scream VI از بهترین فیلم های Scream

آخرین فیلم این فرنچایز، Scream VI، تصمیم جسورانه ای را برای انتقال مجموعه از حومه شهرهای کوچک به سیب بزرگ (نیویورک) می گیرد. از آنجایی که بازماندگان فیلم قبلی به این شهر بزرگ سفر می کنند تا از مصیبت وحشتناک خود عبور کنند، یک Ghostface جدید در حضور آنها رخنمایی می کند. گروه بازیگری جدید با پیوستن برخی از شخصیت‌های قدیمی، برای زنده ماندن از دست قاتلی که ادعا می‌کند حتی مرگبارتر از کسانی است که قبلاً آمده‌اند، می‌جنگند.

نقدها برای قسمت ششم بسیار مثبت بوده است. منتقدات با ستایش از پیشرفت بازیگران جدید، افزایش تنش و بی رحمی، و اینکه چگونه فیلم از فضای نیویورک برای خلق صحنه های ترسناک استفاده می کند، از فیلم تعریف کردند. این اثر دومین فیلم از این مجموعه به کارگردانی مت بتینلی-اولپین و تایلر ژیلت است.

2. Scream (1996)

Scream از بهترین فیلم های Scream

سیدنی نوجوان که هنوز از قتل مادرش در سال پیش به خود می پیچد، با تراژدی بیشتری روبرو می شود زیرا شهر آرام او به شکارگاه یک قاتل نقابدار تبدیل می شود. در حالی که سیدنی، دوست پسرش بیلی (اسکیت اولریش) و دوستانشان تلاش می کنند تا همچنان به زندگی جوانانه و بی دغدغه خود ادامه دهند. در حالی که سیدنی برای زنده ماندن می‌جنگد، گیل خبرنگار خوش‌شخص و معاون تازه‌کار دیویی تلاش می‌کنند تا بدون اضافه شدن به تعداد قربانیانِ، مجرم را پیدا کنند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های فرنچایز Scream است. منتقدان بسیار از این فیلم راضی بودند.

1. Scream 2 (1997)

Scream 2 از بهترین فیلم های Scream

دو سال بعد از نسخه اصلی، Scream 2 داستان سیدنی ای را تعریف می کند. که تلاش می‌کند از قتل عام وودزبورو در حالی که در کالج تحصیل می‌کند، کنار بیاید. همه چیز برای او خوب پیش می رود: او یک دوست پسر جدید دلسوز، یک گروه دوستان جدید دارد و نقش مهمی در آخرین تولید تئاتر مدرسه دارد. همه چیز وقتی تغییر می کند که شخصی چاقویی را که قاتل فیلم اول به جا مانده برمی دارد و قتل های Ghostface را ادامه می دهد. سیدنی دگر بار با این شخصیت ترسناک روبرو می شود.

Scream 2 که بالاترین امتیاز بین فیلم های Scream را در Rotten Tomatoes داراست، از نظر بسیاری بهترین دنباله این فرنچایز است. این فیلم با مفهوم دنباله‌های ترسناک بازی می‌کند و نیاز به افزایش بازیگران و تعداد کشته‌ها را دوچندان می‌کند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =