۱۰ دنیای فانتزی که ردیتورها دوست دارند در آنها زندگی کنند

طرفداران دنیای فانتزی سال‌هاست که رویای ورود به دنیای داستانی مورد علاقه خود را در سر می پرورانند و ردیتورها در حال به اشتراک گذاشتن بهترین‌های خود هستند.
دنیای فانتزی

۲۰۲۲ یک سال بزرگ برای طرفداران دنیای فانتزی است. با فرنچایزهایی مثل ارباب حلقه‌ها و بازی تاج و تخت که مخاطبان را به دنیاهای تخیلی و دوست‌داشتنی جذب می‌کنند. در حالی که حلقه‌های قدرت و خاندان اژدها در دوره‌های مختلفی از داستان‌های پدر و مادرشان قرار دارند، آن‌ها به ترتیب در سرزمین میانه و وستروس جای می‌گیرند، که برای بسیاری از طرفداران جان‌سخت، آشنا و خوشایند است.

هر چه باشد، یکی از بهترین بخش‌های فیلم فانتزی، سری، یا بازی‌های ویدیویی آن است که بتواند به دنیای خیالی پر از جادو، تکنولوژی پیشرفته، یا موجودات مرموزی که در دنیای واقعی امکان پذیر نیستند، وارد شود. این موضوع بسیاری از طرفداران را بر آن داشت تا در مورد دنیای فانتزی که بیش از همه می‌خواهند در آن زندگی کنند، بحث کنند. به این دلیل که آن‌ها می‌خواهند مناظر افسانه‌ای موردعلاقه خود را ببینند. مثلا در سرزمین میانه.

Hyrule – The Legend Of Zelda

هنگامی که یکی از ردیتورها اذعان داشت دلیل آن که می‌خواهند در دنیای فانتزی زندگی کنند را در نظر گرفتند، به این فکر کردند که آن‌ها می‌توانند خود را “دست‌کم یک روز تحت شرایط ایده‌آل” ببینند، و در پاسخ به پادشاهی هایرول در افسانه بازی‌های ویدئویی زلدا رسیدند.
در بیشتر عناوین زلدا، هایرول یک پادشاهی زیبا پوشیده از علف، تپه‌های پیچ‌دار، کوهستان‌های پوشیده از دود، بیابان‌ها و جنگل‌های مرموز است. در حالی که تهدید از سوی هیولاها ثابت است، شهرها و روستاهای این پادشاهی همیشه خوشایند به نظر می‌رسند و به انگار که این مکان یک مکان نسبتا راحت و جادویی برای زندگی است.

Middle-earth – Lord Of The Rings

ارباب حلقه‌ها یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزها در ژانر تخیلی است و بنابراین اسکلت اصلی هر دنیایی که حاوی الف‌ها، کوتوله‌ها، اورک‌ها باشد را ایجاد کرده‌است. از آنجا که دنیای تالکین، دنیایی خیالی است، ردیتورها آن را شایسته زندگی دانسته‌اند.
آن‌ها با اشاره به زندگی آرام هابیت‌ها که از خور‌دن، نو‌شیدن، باغبانی و چپق کشید‌ن در خانه‌های کوچک و دنج لذت می‌برند، گفتند که از بودن در این دنیا لذت خواهند برد.

The Pokémon Universe – Pokémon

مدت زیادی طول نکشید که بچه‌ها در دهه ۹۰ به جمع‌آوری کارت‌های پوکمون مانند بسیاری از کارت‌های تجاری پرداختند. بازی‌های ویدئویی مختلف، سطوح متفاوتی ایجاد کرده‌اند، اما بازی پوکمون گو که وقتی منتشر شد دنیا را به غوغا انداخت.
ردیتورها این دنیای فانتزی را دوست دارند چرا که عاشق هیولاهای کوچک این جهان هستند و دنیای آن را دوست‌داشتنی می‌دانند.

The Star Trek Universe – Star Trek

این دنیا، در ژانر علمی تخیلی فعالیت دارد. یک ردیتور اشاره کرده که دنیای استار ترک بسیار شگفت‌انگیز است و هر شهروند در این دنیا زندگی فوق‌العاده جذابی خواهد داشت، حتی اگر فرصت زندگی در یک کشتی فضایی را نداشته باشد.

The Mortal World – Avatar: The Last Airbender

مانند پوکمون، جهان دنیای آواتار: آخرین بادافزار مملو از سرگرمی و دوست‌داشتنی است. با این حال، جاذبه طبیعی جهان آنگ این است که افراد بااستعداد می‌توانند یک عنصر خاص را بسته به ملیت خود، به قدرت خود تبدیل کنند.

لینک مرتبط: ۱۰ کارتون برتر شبکه نیکلودئون بر اساس رتبه IMDB


دقیقا به همین دلیل است که یک ردیتور گفته‌: به طور قطع آواتار بهترین دنیای فانتزی برای زندگی است. این موضوع که آن‌ها می‌توانند برخی عناصر را کنترل کنند، حتی اگر یکی از طرفداران این جهان، قابلیت عنصرافزاری را نداشته باشد، باز هم زندگی در این جهان جذاب و شگفت‌انگیز خواهد بود.

The Marvel Universe – MCU

جهان مارول، بیش از ۳۰ فیلم را به نمایش می‌گذارد و مجموعه‌ای از چیزهای خارق‌العاده و دنیای واقعی را ترسیم می‌کند که در آن مردم می‌توانند با جهش به دنیا بیایند، و آزمایش‌های علمی همیشه منجر به ایجاد یک ابرقهرمان جدید خواهند شد.
البته، زندگی در این دنیا برای شهروندان عادی بسیار خطرناک است و نبردها معروف به تلفات غیرنظامی آن‌ها است. با این حال، یک کاربر ردیت این مسئله را کاملا در نظر گر‌فته و گفته‌ “همیشه راهی برای رسیدن به قدرت وجود دا‌رد.”

Skyrim – The Elder Scrolls V: Skyrim

اسکایریم یکی دیگر از دنیاهای فانتزی مشابه است که پر از نژادهای انسان‌نما و صدها جستجوگری برای تکمیل کردن است. این ترکیب با مناظر نفس‌گیر و امکانات جادویی نامحدود، آن را به جایی می‌رساند که در حالی که ناامن است، مکان خوبی برای زندگی است.
یک ردیتور مدعی شد که آن‌ها دوست دارند در دنیای Skyrim زندگی کنند.

The Galaxy Far, Far Away – Star Wars

در حالی که درگیری‌های سیاسی و ثابت در فاصله دور از کهکشان که در جنگ ستارگان نشان دا‌ده می‌شود، ممکن است زندگی را برای شهروند عادی دشوار سازد. برای هر هوادار سرسخت جذاب است که در برابر میل به تبدیل به جدای شوالیه و یا به دست آورد‌ن سلاح واقعی مقاومت کند.
ردیتوری به اشتراک گذا‌شته بود که “میلیون ها سیاره مختلف” به تنهایی ارزش دید‌ن را دارند. انواعی از گونه‌های موجود در این کهکشان نامحدود به نظر می‌رسند، و ساکنان تمام‌ وقت خود را با چیزهای جدید برای دیدن اطراف هر گوشه و کنار می‌گذرانند.

The Continent – The Witcher

کلید موفقیت یک دنیای فانتزی در یک بازی ویدئویی به نظر می‌رسد که یک مفهوم جهانی باز با موضوع رنسانس باشد. این امر به تاثیر قابل‌توجهی در ویچر دست یافته‌است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در شهرها و مناظر با سرعت آهسته حرکت کنند تا امکان جذب کامل دیدگاه‌های بکر را فراهم آورند. این دنیا در اقتباس محبوب نتفلیکس از این بازی که بسیار مورد تحسین و تمجید قرار گرفت نیز تکرار شد.
یک کاربر ردیت گفته‌ است که با اینکه این دنیا خطر بسیاری را داراست و خطر حمله‌ هیولاها هر دم در بیخ گوش است، اما زندگی در این دنیا همچنان لذت‌بخش خواهد بود.

The Wizarding World – Harry Potter

وقتی یازدهمین سالروز تولد طرفداران هری پاتر می‌شود، آنها از این موضوع ناراحت می شوند. این قضیه به این معناست که آن‌ها بالاخره مجبور خواهند شد قبول کنند که یک جادوگر یا ساحره نیستند و با قطار سریع‌السیر هاگوارتز راهی یک قلعه جادویی نخواهند شد.

لینک مرتبط: ۱۰ زوج هری پاتر که در فیلم ها هیچ احساسی نداشتند


برای بسیاری از طرفداران این دنیای جادویی، دنیای هری پاتر اولین اولویت انتخابی آنها برای زندگیست. از آنجایی که دنیای جادوگری در کنار دنیای مشنگ‌ها قرار دارد، شاید واقعا داریم در کنار این دنیا زندگی می‌کنیم؛ نه؟م

منبع: screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =