رتبه‌بندی بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

آنتوان فوکوآ کار کارگردانی خود را با ساختن موزیک ویدیو آغاز کرد ولی بعدها در سینما درخشید. با معرفی بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ همراه باشید.

8. The Magnificent Seven (2016)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

فوکوآ اغلب می گوید که از آکیرا کوروساوا الهام گرفته است. Seven Samurai اولین وسترن سامورایی است که توسط جان استرجس به عنوان یک وسترن آمریکایی بازسازی شد.

فوکوآ با بازیگران به روزتر و متنوع تر، نسخه ای را برای دوران مدرن کارگردانی کرد. به رهبری دنزل واشنگتن، هفت مرد مسلح از سرتاسر کشور به نیروهای مسلح ملحق می شوند تا از یک شهر در برابر صنعتگرانی که به دنبال تخریب آن هستند محافظت کنند.

7. The Equalizer 3 (2023)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

آخرین قسمت The Equalizer، دنزل واشنگتن را دوباره در نقش اصلی همراه خود دارد.

همچنین بخوانید: تریلر فیلم The Equalizer 3 با هنرنمایی دنزل واشینگتن

با توجه به سن واشنگتن (او سال آینده 70 ساله خواهد شد)، صحنه‌های اکشن به او اجازه می‌دهد تا تمام تلاش خود را انجام دهد و جنگ هوشمند و فیزیکی را با هم ترکیب کند. علیرغم اینکه قسمت دوم ضعیف عمل کرد، The Equalizer 3 ورق را برگرداند و به یکی دیگر از کلاسیک های فوکوآ تبدیل می شود.

6. Shooter (2007)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

در نگاه اول، شوتر، اثری هیجان انگیز و یک فیلم اکشن استاندارد است. توطئه‌ای برای کشتن رئیس جمهور و یک تیرانداز مشهور جهانی وجود دارد که برای گرفتن آن آماده شده است. باب لیِ تیرانداز با بازی مارک والبرگ در یکی از بهترین اجراهایش قرار دارد.

5. The Equalizer (2014)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

اکولایزر ممکن است نقطه برجسته حرفه فعلی فوکوآ باشد، اما بیشتر پله‌ای برای او بود تا کارهای عالی خود را ارتقا دهد. او دیدگاه و سبک منحصر به فرد خود را در Training Day معرفی کرد، اما اولین قسمت اکولایزر ثابت کرد که او اینجاست تا بماند و به او اجازه داد تا جلوتر برود.

The Equalizer بر روی رابرت مک کال (دنزل واشنگتن) تمرکز می کند که پس از ملاقات با یک دختر جوان کتک خورده که با برخی از شخصیت های مخوف دنیای اموات گره خورده است، سفری انتقام جویانه را آغاز می کند. نام فیلم نشان می دهد که مک کال قهرمانی است که تعادل را به جهان باز می گرداند یا حداقل عدالت را به زندگی یک دختر می رساند. این فیلم از بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ می باشد.

4. Southpaw (2015)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

دیدن جیک جیلنهال به عنوان یک بوکسور خشمگین و انتقام‌جو ممکن است در دهه 2010 یک تجربه‌ی شگفت‌انگیز باشد. Southpaw که توسط کرت ساتر (خالق Sons of Anarchy و Mayans MC) نوشته شده است، یکی دیگر از آثار شناخته شده فوکوآ است.

همچنین بخوانید: رتبه‌بندی بهترین فیلم های بوکس

بیلی هوپ یک بوکسور عصبانی و تکانشی است. او با یک رقیب درگیر می شود و این قضیه سبب مرگ همسر می شود. بیلی باید زندگی خود را به خاطر دختر جوانش جمع کند و در عین حال با اصرار برای انتقام گرفتن از همه کسانی که در مرگ همسرش دخیل بودند – از جمله خودش مبارزه می کند.

3. Lightning in a Bottle (2004)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

آنتوان فوکوآ مستندهای زیادی را نیز در کارنامه کارگردانی خود دارد. Lightning In a Bottle یکی از آنهاست و داستانی باورنکردنی از بلوز است.

Lightning In a Bottle که در تالار موسیقی رادیو سیتی در شهر نیویورک ضبط شده است، بینندگان و مخاطبان را به سفری موسیقایی می برد. فوکوآ داستان را به گونه ای کارگردانی می کند که بلوز را به عنوان یک سبک موسیقی و شیوه زندگی بسیاری از هنرمندان روی صحنه تجلیل می کند.

2. Training Day (2001)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

Training Day اولین فیلم بلند فوکوا نبود. با این حال، نمادین ترین فیلم فوکوآ است که برای دنزل واشنگتن جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را در اسکار 2002 به ارمغان آورد. مردم هنوز هم از آن نقل می کنند.

واشنگتن نقش یک کارآگاه مواد مخدر باتجربه و با خلق و خو، به نام آلونزو هریس را بازی می کند که در اولین روز کارش، یک تازه کار جوان به نام جیک هویت (اتان هاوک) را رهبری می کند. اما آلونزو آن چیزی نیست که جیک انتظار داشت، و او مجبور است در مورد نحوه عملکرد سیستم قضایی در مورد همه چیزهایی که می داند تجدید نظر کند. این اثر از بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ می باشد.

1. What’s My Name: Muhammad Ali (2019)

بهترین فیلم های آنتوان فوکوآ

این اثر یکی از بهترین مستندهای ورزشی است که به زندگی، حرفه و فعالیت محمدعلی ادای احترام می کند.

این فیلم داستان زندگی علی را از آغاز بوکس تا روزهای بشردوستانه اش دنبال می کند و به نظر می رسد بسیاری از دوستان و آشنایان قدیمی او درباره او صحبت می کنند. همچنین پیشرفت زندگی او را به تصویر می‌کشد، زیرا فوکوآ فیلم‌های استثنایی از زندگی واقعی را برای توصیف یکی از بهترین ورزشکاران تمام دوران انتخاب می‌کند.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =