رتبه‌بندی بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

طرفداران تالکین در همه جا هنوز در حال پردازش همه رویدادهای ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت هستند که فصل اول آن در 14 اکتبر پخش شد.اما بیشتر دوستداران تالکین تمایل دارند اقتباس‌های پیتر جکسون در سرزمین میانی را دوست داشته باشند. این حماسه‌های فانتزی با مناظر باورنکردنی، شخصیت‌های دوست‌داشتنی و داستانی کامل که یکی از قهرمانانه‌ترین دوران‌ها در سرتاسر سرزمین میانی را روایت می‌کند، قلب و ذهن مخاطبان را در سراسر جهان مجذوب خود کرده است. با معرفی بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون همراه باشید.

6. The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

اگرچه این اثر ممکن است بهترین فیلم از سه گانه هابیتِ پیتر جکسون نباشد، اما هنوز لحظات شگفت انگیزی در نبرد پنج ارتش وجود دارد که این سفر نهایی به سرزمین میانی را به یک ماجراجویی هیجان انگیز تبدیل می کند. فیلم از جایی شروع می شود که قسمت دوم متوقف شد و اسماگ (بندیکت کامبربچ) از کوه تنها به سمت لیک تاون فرود آمد‌.

نبرد پنج ارتش ممکن است در مقایسه با فیلم های پیشین خود کمی به شخصیت های خود سخت بگیرد، اما مطمئناً آخرین خداحافظی صمیمانه‌ای را رقم زد‌ه است.

5. The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

اولین فیلم هابیت ما را با بیلبو بگینز جوان (مارتین فریمن) آشنا کرد. کسی که به گندالف (ایان مک‌کلن) برای پیوستن به تورین و شرکت دورف‌ها در ماجراجویی برای بازپس‌گیری اربرور پیشنهاد می‌دهد. انتقادهای رایج از فیلم شامل اتکای بیش از حد به CGI (که فاصله زیادی با بازی های قبلی جکسون در سرزمین میانی دارد). و همچنین نرخ تازه‌سازی 48 فریم در ثانیه بود که باعث سردرگمی بسیاری از مخاطبان شد. اما به جز اینها، فیلم بازگشتی هیجان انگیز به شایر، ریوندل و سفر به سمت مکان های جدید روی نقشه است. این اثر یکی از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون است.

4. The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

دومین فیلم هابیت، ویرانی اسماگ، مطمئناً سزاوار این رتبه است. اژدهایی که تمام این ماجراجویی را آغاز کرد، توسط کامبربچ که تمام موشن کپچرهای خودش را برای این موجود وحشتناک انجام داد، به طرز باشکوهی زنده شد. رفت و آمد او با بیلبو نقطه برجسته اصلی است زیرا هابیت تلاش می کند تا آرکن استون را از دشمنش دور نگه دارد. این فیلم همچنین شرکت Dwarfish را با بارد آشنا می کند که به تورین و گروهش کمک می کند تا برای جنگ آماده شوند.

3. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

میل قهرمانان ما برای بیرون آوردن کت سارومان (کریستوفر لی) تحسین برانگیز است، اما چیزی که واقعاً این فیلم را متمایز می کند، تقابل بین عشق بی قید و شرط سام به فرودو و عذاب خود فرودو به دست The One Ring است. از آنجایی که این هابیت ها با محیط ناآشنا خود مبارزه می کنند، باید به یکدیگر تکیه کنند یا از هم جدا شوند. سم و گولوم «فرشته» و «شیطان» روی شانه فرودو را کاملاً عالی بازی می‌کنند، که برای دیوانه کردن فرودو کافی است.

2. The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

فیلمی که سه گانه برنده جایزه پیتر جکسون را آغاز کرد، یاران حلقه، پای جادوی تالکین را به دنیای سینما باز کرد. بین زمان فرودو و دوستانش در آسایش شایر و لحظه ای که یاران در ریوندل گرد هم می آیند، معرفی اولیه ما به سرزمین میانی نفس گیر است. هنگامی که یاران به جستجوی خود می‌پردازند، با گابلین‌ها، اورک‌ها و حتی یک بالروگ در معدن‌های بایر موریا مواجه می‌شوند. اگرچه آنها هم گندالف و هم بورومیر (شان بین) را از دست می دهند، اما ما همچنان معتقدیم که آنها بدون توجه به شرایط می توانند ادامه دهند. این فیلم یکی دیگر از بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون می باشد.

1. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King از  بهترین فیلم های سرزمین میانی پیتر جکسون

تنها فیلمی که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد، بازگشت پادشاه بهترین فیلم حماسه سرزمین میانیِ پیتر جکسون است. در پایان حماسی حماسه سرزمین میانی، همه نظم برقرار می‌شود، زیرا ارباب تاریکی سائورون در نهایت از تخت خلع می‌شود، حلقه یکتا نابود می‌شود و آراگورن در نهایت جای خود را به عنوان پادشاه گوندور می‌گیرد. این پیروزی‌ها با سایر فیلم‌ها بی‌نظیر است و دید کامل جکسون، پایان‌های متعدد و همه چیز را به نمایش می‌گذارد. این اثر بهترین فیلم سرزمین میانی پیتر جکسون نامگذاری می شود.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =