رتبه‌بندی فیلم های نوآ بامباک

فیلم های نوآ بامباک

نوآ بامباک که همیشه با گرتا گرویگ، کارگردان، فیلمنامه نویس و بازیگر همکاری می کند، به استاد درام های خانوادگی و دیالوگ های مرده تبدیل شد‌ه است. در اینجا رتبه‌بندی ده فیلم بلند او، از بدترین تا بهترین، آورد‌ه شد‌ه است. با معرفی فیلم های نوآ بامباک همراه مووی 21 باشید.

11. Kicking and Screaming (1995)

Kicking and Screaming از  فیلم های نوآ بامباک

اولین فیلم خنده دار اما ناشیانه بامباک در مورد گروهی از فارغ التحصیلان دانشگاهی است. و بسیاری از موضوعاتی را پیش بینی می کند که آثار بعدی او با آنها سروکار دارند: بلوغ، پیوندهای خانوادگی، دوستی، و بی هدفی در جوانی. گروور (جاش همیلتون) عزادار پایان رابطه خود با جین (اولیویا دوآبو)، نویسنده دمدمی مزاج و با استعدادی است که به پراگ نقل مکان کرده است. این اثر در بین آثار نوآ بامباک در رتبه آخر قرار دارد.

10. Margot at the Wedding (2007)

Margot at the Wedding از فیلم های نوآ بامباک

در این درام خانوادگی، مارگوت (نیکول کیدمن)، نویسنده‌ای است که از نظر عاطفی ناپایدار است. او به دیدار خواهرش پائولین (جنیفر جیسون لی) می‌رود تا در مراسم عروسی او با مالکوم شرکت کند. خواهران برای کسب قدرت در خانواده پائولین با هم رقابت می کنند و طبیعت مداخله گر مارگوت برنامه های عروسی را به هم می زند. بامباک شیوه هایی را برجسته می کند که در آن روابط خانوادگی نابسامان، ناشی از فرزندپروری ضعیف و دوران کودکی بد، می تواند به نقطه شکست خود برسد. فیلم از یک داستان سست و پوچ برخوردار است. اما بازی‌های کلود (زین پیس)، و اینگرید (فلورا کراس)، فرزندان مارگوت و پائولین، که شاهد دستکاری‌های عاطفی مادرانشان هستند، کمی داستان را بهبود می بخشد.

9. Mr. Jealousy (1997)

Mr. Jealousy از فیلم های نوآ بامباک

لستر گریم (اریک استولتز)، نویسنده مبارز، دیوانه‌وار به دوست دختر جدیدش، رامونا ری (آنابلا سیورا)، و دوست‌پسرهای متعدد سابق او – به‌ویژه اکسِ خودشیفته‌اش، داشیل فرانک (کریس آیگمن)، نویسنده‌ای پرفروش، حسادت می‌کند. این فیلم از محیط درمانی به عنوان منبع شوخ طبعی و تمسخر استفاده می کند. . با آشکار شدن انگیزه هایش، لستر با عواقب ناگوار پارانویا و حسادت خود روبرو می شود و در نهایت یاد می گیرد که احساسات بد خود را رها کند. علیرغم داستان غیرمحتمل اثر، آقای حسودِ بامباک نشان می دهد که این کارگردانی در کمدی و کارگردانی خود پیشرفت کرد‌ه. این فیلم از بهترین فیلم های نوآ بامباک است.

8. Greenberg (2010)

Greenberg از فیلم های نوآ بامباک

منتقدان احساسات متفاوتی در مورد این کمدی رمانتیک در مورد تطابق نامحتمل بین یک نوازنده سالخورده و روان‌پریش (بن استیلر) و یک خانه دار (گرتا گرویگ) داشتند. اما هرچه در مورد مناسب بودن این زوج فکر کنید، گرینبرگ همچنان تصویری دقیق و عالی از این است که چگونه خودخواهی، ترس از صمیمیت عاطفی و انتظارات غیرواقعی می توانند احتمال عشق و دوستی را از بین ببرند.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های بن استیلر

7. White Noise (2022)

White Noise از فیلم های نوآ بامباک

در فیلم White Noise، اقتباس جاه‌طلبانه بامباک از رمان 1985 دان دلیلو، آدام درایور و گرتا گرویگ در نقش جک و بابت گلدنی، زوجی دانشگاهی که خانواده‌ای را در آمریکای میانه تشکیل می‌دهند، بازی می‌کنند. هنگامی که یک “رویداد سمی هوابرد” ثبات خانگی آنها را که به سختی به دست آورده‌اند از بین می برد، این زوج از هم جدا می شوند. جک قادر به مقابله با احتمال مرگ قریب الوقوع خود نیست، در حالی که بابت به طور فزاینده ای در مورد مرگ و میر خود پارانوئید می شود. این اثر با اینکه در نظر کمی ضعیف می آید، اما می توان آن را از بهترین فیلم های نوآ بامباک دانست.

6. While We’re Young (2014)

While We're Young از فیلم های نوآ بامباک

یک زوج میانسال خوشبخت، جاش و کورنلیا سربنیک (بن استیلر و نائومی واتس)، شیفته یک زوج جدید، جیمی و داربی میسی (آدام درایور و آماندا سیفرید) می شوند. جاش و کورنلیا در ابتدا نتوانستند خودشیفتگی و ماهیت معاملاتی مرد جوان را تشخیص دهند تا اینکه تقریباً دیر شده بود. جاش شور و شوق جیمی را با صداقت اشتباه می گیرد. و بعداً از جعل هویت او عصبانی می شود، در حالی که کورنلیا از همراهی با آن احساس خجالت می کند. طبق معمول، فیلم مملو از سکانس های خنده‌دار درباره روابط خانوادگی است. اگر به دنبال فیلمی سرگرم‌کننده هستید تا با تفاوت های نسل قدیم با نسل جدید شوید، این فیلم را از دست ندهید.

5. Marriage Story (2019)

Marriage Story از فیلم های نوآ بامباک

یکی دیگر از تأملات تلخ کمدی بامباخ در مورد جدایی خانوادگی، داستان ازدواج است.این فیلم به دلیل به تصویر کشیدن این که چگونه سیستم حقوقی زوج های طلاق را در مقابل یکدیگر قرار می دهد، حتی زمانی که آنها تلاش می کنند شرایط را دوستانه نگه دارند، مورد تحسین قرار گرفت. عصبانیت و ناامیدی این زوج (با بازی آدام درایور و اسکارلت جوهانسون) در مراحل طلاق، به‌خصوص زمانی که هر یک باید ادعای خود را نسبت به پسر جوان خود، هنری (آژی رابرتسون) مطرح کنند، به شدت عیان است. این اثر برنده اسکار شد و یکی از بهترین فیلم های نوآ بامباک می باشد.

مطلب مرتبط: فیلم های اسکارلت جوهانسون بجز مارول از نگاه IMDB

4. The Meyerowitz Stories (New and Selected) (2017)

The Meyerowitz Stories از فیلم های نوآ بامباک

بامباک در این کمدی تلخ و شیرین در مورد فرزندپروری، به طرز ماهرانه ای از روایت های خانوادگی موازی استفاده می کند. در این فیلم، خانواده Meyerowitzes مجبور می شوند به دلیل سلامتی پدر هنرمند سالخورده و خشمگین خود (داستین هافمن) دوباره باهم تجدید دیدار کنند. حاصل ازدواج‌های پر فراز و نشیب او، سه خواهر و برادر میانسال است – با بازی آدام سندلر، بن استیلر، و الیزابت مارول -. داستان‌های مایروویتز نیز مانند The Squid and the Whale به بررسی اثرات بلندمدت خودشیفتگی والدین و راه‌هایی می‌پردازد که نبوغ و منیت هنری می‌تواند روابط خانوادگی را کم‌ارزش و مخدوش کند.

3. Mistress America (2015)

Mistress America از فیلم های نوآ بامباک

تریسی (لولا کرک)، دانشجوی تنهای کالج، وقتی می‌فهمد که پدرش دوباره ازدواج کرد‌ه، شک می‌کند، اما به زودی با حضور خواهر ناتنی‌اش، بروک (گرتا گرویگ) آرام می‌گیرد. ماجراهای ناگوار این زوج در اطراف نیویورک زمانی به پایان می رسد که بروک به فکر راه اندازی کسب و کار رستورانی خود با نام مادر مرحومش می افتد. این اثر از بهترین فیلم های نوآ بامباک است.

2. The Squid and the Whale (2005)

The Squid and the Whale از فیلم های نوآ بامباک

این فیلم جسی آیزنبرگ جوان را در نقش والت برکمن نشان می‌دهد. نوجوانی هوشیار که والدینش، برنارد (جف دانیلز) و جوآن (لورا لینی)، در بروکلین دهه 1980 طلاق تلخی را تجربه کردند. والت در جدایی والدینش، از پدرش حمایت می کند، در حالی که برادر کوچکترش فرانک (اوون کلاین) به مادرشان نزدیک تر می شود. با این حال، برادران به تدریج از رفتار والدین خود، به ویژه رفتار پدرشان، سرخورده می شوند. و لیلی (آنا پاکوین) آنها را به خانه می آورد تا با او زندگی کنند. جدایی والدین آنها نشان دهنده شروع بزرگسالی است، اتفاقی که والت و فرانک هر دو، هر چند متضاد با یکدیگر، با آن مبارزه می کنند. با این حال، «ماهی مرکب و نهنگ» بیش از اینکه یک داستان درباره دوران بلوغ باشد، یک بررسی قوی و حساس از ماهیت بی ثبات کننده طلاق است.

1. Frances Ha (2012)

Frances Ha از فیلم های نوآ بامباک

فرانسیس هالیدی بیست و چند ساله و بی گناه (گرتا گرویگ) در تلاش است تا خود را در بروکلین مستقر کند. اما می ترسد بهترین دوستش سوفی (میکی سامنر) را از دست بدهد. زیرا او گفته‌ که نامزد کرد‌ه است و قرار است به خانه های شیک تر در ترایبکا نقل مکان می کند. همانطور که فرانسیس تلاش می کند تا حرفه ای در رقص ایجاد کند – همه اینها در حالی است که با هم اتاقی های عجیب و غریب، به بن بست خوردن در شغلش و مهمانی های ناخوشایند شام سر و کار دارد – بینندگان از تلاش بسیار واقعی او برای رسیدن به نیویورک آگاه هستند. این معضل به زیبایی توسط فیلمبرداری سیاه و سفید فیلم به تصویر کشیده شده است، در حالی که مقدمه ساده و دیالوگ های پر پیچ و خم، ناپختگی هزار ساله خودآگاه شخصیت ها را برجسته می کند. این فیلم از بهترین فیلم های نوآ بامباک است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =