آخرین وضعیت سلامت “پله” اسطوره فوتبال برزیل

پله

اسطوره فوتبال برزیل یادداشتی را در شبکه های اجتماعی کرد و گفت در حال حاضر وضعیت او پایدار است.

پله بزرگترین ستاره فوتبال برزیل عصر شنبه در اینستاگرام پستی منتشر کرد و گفت که احساس «قوی بودن می کند و امید بسیاری دارد. در هفته گذشته موجی از نگرانی در شبکه های اجتماعی به راه افتاد و این پست پله در پاسخ به گزارش‌های تایید نشده مبنی بر انتقال او به بخش مراقبت‌های ویژه بود.»

پله با به اشتراک گذاشتن آخرین گزارش پزشکی بیمارستان آلبرت انیشتین سائوپائولو که می‌گوید وضعیت او پایدار است. نوشت: “می‌خواهم همه را آرام و مثبت نگه دارم. من طبق معمول درمان خود را دنبال می کنم.”

پله 82 ساله که به تیم ملی برزیل کمک کرد سه جام جهانی را کسب کنند. پیام خود را با دعوت از هواداران به تماشای فوتبال در مسابقات امسال به پایان رساند. برزیل روز دوشنبه در دوحه به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

پیش از این بیمارستان اعلام کرد که پله پس از بستری شدن در بیمارستان این هفته در حالی که با سرطان روده بزرگ مبارزه می کند، در وضعیت پایداری قرار دارد. به گفته کادر پزشکی، وی همچنین به درمان عفونت تنفسی پاسخ خوبی داده است. و وضعیت او در 24 ساعت گذشته بدتر نشده است. پله  روز سه شنبه هفته گذشته در بیمارستان بستری شد تا درمان سرطان خود را دوباره ارزیابی کند.

پله

شایعات روزنامه های برزیلی

طبق اخبار هالیوود مووی 21 صبح روز شنبه روزنامه برزیلی Folha de S.Paulo گزارش داد که بیماری پله به شیمی درمانی سرطان پاسخ نداده است و این اسطوره فوتبال تحت مراقبت های ویژه  قرار گرفته است. به گفته این روزنامه شیمی درمانی اکنون به حالت تعلیق درآمده و پله تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرد و تنها برای علائمی مانند درد و تنگی نفس تحت درمان است.

بیمارستان آلبرت انیشتین در سائوپائولو از تایید گزارش ها مبنی بر اینکه اسطوره فوتبال معروف به پادشاه تحت مراقبت های تسکینی است خودداری کرد و گفت که فقط از طریق بولتن های رسمی ارتباط برقرار می کند. یک گزارش پزشکی که روز جمعه منتشر شد. نشان می‌دهد که پله برای عفونت تنفسی تحت درمان با آنتی‌بیوتیک است. در این گزارش آمده است که وضعیت وی دارای ثبات است و وضعیت سلامتی او در شرایط مطلوبی قرار دارد.

ستاره‌های فوتبال در گذشته و حال، از جمله کیلیان امباپه مهاجم فرانسوی، پس از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه پله تحت مراقبت‌های تسکینی است در شبکه‌های اجتماعی برای پله آرزوی سلامتی کردند. امباپه در توییتی نوشت: برای پادشاه دعا کنید.

پله روز پنجشنبه در پستی در اینستاگرام به دنبال اطمینان دادن به هواداران بود و گفت که در حال انجام “چکاپ های ماهانه” خود در بیمارستان است. او تصویری از یک ساختمان قطر را منتشر کرد که با پیامی برای او آرزوی بهبودی سریع داشت و از کشور میزبان جام جهانی برای “ادای احترام” تشکر کرد.

پله

دختر پله شایعات را تکذیب کرد

دختر او کلی ناسیمنتو، که برای جام جهانی در قطر حضور دارد نیز به دنبال رفع نگرانی های پیرامون سلامتی اسطوره فوتبال بود. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی گفت: «رسانه‌ها دوباره عصبانی شده‌اند.»

پله با نام ادسون آرانتس دو ناسیمنتو یکی از بهترین فوتبالیست‌های تمام دوران محسوب می‌شود. او در سن 17 سالگی با شش گل برای برزیل در جام جهانی 1958 به شهرت رسید. از جمله دو گل در فینال که در آن برزیل میزبان، سوئد را شکست داد و اولین عنوان جهانی خود را به دست آورد.

پله که در سال 1977 از فوتبال خداحافظی کرد. در سال های اخیر از مشکلات سلامتی رنج می برد. او در سپتامبر 2021 به سرطان روده بزرگ مبتلا شد و دسامبر گذشته دو هفته را در بیمارستان گذراند.

منبع Theguardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =