رابی کالترین بازیگر نقش هاگرید در هری پاتر در سن 72 سالگی درگذشت

رابی کالترین که او را با نام محبوب هاگرید میشناسیم در سن 72 سالگی از دنیا رفت. دنیل رادکلیف، اما واتسون و جی کی رولینگ برای درگذشت او ابراز تاثر کردند...

ترجمه ی متن پیام های تسلیت و ادای احترام بازیگران هری پاتر برای درگذشت رابی کالترین در مووی 21:


رابی بازیگر نقش خاطره انگیز هاگرید روز 14 اکتبر 2022 درگذشت. مدیر برنامه ی او اعلام کرد که او در بیمارستانی نزدیک فالکرک اسکاتلند از دنیا رفته است. او شخصیت رابی را “یک استعداد منحصر به فرد” توصیف کرد و گفت نقش هاگرید برای تمام بچه ها و بزرگسالان دنیا شادی به ارمغان آورد.

هاگرید در سری هری پاتر دوست و همراز هری، رون و هرماینی بود


“شخصا برای من اون یک کارفرمای وفادار و یک بازیگر شگفت انگیز بود. اون به طرز قابل بحثی باهوش بود. بعد از 40 سال خطاب شدن به عنوان مدیر برنامه هاش، دلم براش تنگ میشه.”


“اون در کنار خواهرش و بچه هاش، و مادرش رونا گمل زندگی میکرد. خانواده ی رابی از کارکنان بیمارستان Forth Valley در Lerbert به خاطر زحماتشون تشکر میکنند. لطفا به حریم شخصی خانوادی رابی در این شرایط سخت احترام بذارین.”


رابی مفتخر به جایزه ی OBE در سال 2006 برای نقش های درامی که بازی کرده بود شد و یک جایزه ی بفتای اسکاتلند هم برای بازی برجسته اش در سال 2011 دریافت کرد.

واکنش همبازی های رابی در هری پاتر به درگذشت بازیگر نقش هاگرید


دنیل رادکلیف، بازیگر نقش افسانه ای هری پاتر در جدیدترین اخبار هالیوود در واکنش به درگذشت رابی اینگونه احترام خودش رو به رابی ابراز کرد:” رابی یکی از بامزه ترین انسان هایی بود که دیدم و همیشه موقع فیلمبرداری وقتی بچه بودیم مارو میخندوند. به خصوص یادمه موقع فیلمبرداری ‘زندانی آزکابان’ روحیه مون رو بالا نگه میداشت.”

“وقتی همه مون از شدت بارون توی کلبه ی هاگرید قایم شده بودیم و اون برامون داستان تعریف میکرد و جوک میگفت تا روحیه مون رو مثبت نگه داریم. از اینکه تونستم در کنارش بازی کنم به شدت احساس خوش شانسی میکنم و از اینکه از دنیا رفته خیلی ناراحتم. اون یه بازیگر محشر و مرد دوست داشتنی ای بود.”


بعد از هری پاتر، اما واتسون دیگر ستاره ی سری هری پاتر در مورد درگذشت رابی نوشت:” رابی، اگر هیچوقت تونستم به اندازه ای که تو با من سر صحنه مهربون بودی، با کسی مهربون باشم، قول میدم اینکار رو به اسم و یاد تو انجام بدم.”

اون در ادامه به رابی ادای احترامش رو نشون داد و گفت:” هیچ هاگریدی به اندازه ی اون خوب نمیشه” و “اون کاری کرد که هرماینی بودن (کاراکتر اما واتسون در هری پاتر) یه لذت بزرگ برام باشه.”
“من واقعا دلم برای خاطرات شیرینمون تنگ میشه، لقب هایی که بهمون میدادی، گرما و صمیمیت تو، خنده ها و آغوشت.”

مطالب مرتبط: 10 فیلم جذاب اما واتسون به غیر از هری پاتر

رابی در کنار کست هری پاتر

جی کی رولینگ، خالق هری پاتر هم در توییتر رابی رو “یک استعداد خارق العاده” توصیف کرد. همبازی های او در فیلم های Alfresco و Blackadder هم در توییت هایی جداگانه ابراز ناراحتی کردند و رابی رو یک دوست فوق العاده خواندند.

توییت جی کی رولینگ برای درگذشت رابی کالترین

نخست وزیر اسکاتلند، نیکولا سرجن هم فوت رابی رو یک “خبر بسیار ناراحت کننده” خواند. او در ادامه گفت:” رابی یک بازیگر با رنج بازی بسیار گسترده از کمدی تا درام های نفس گیر بود. رابی کالترین، اسطوره ی سرگرمی اسکاتلندی، به شدت دلتنگت خواهیم شد، درآرامش بخواب.”

اکانت رسمی توییتر جیمز باند رابی رو ” بازیگر استثنایی که استعدادش هیچ حد و مرزی نمیشناخت توصیف کرد.”

رابی کالترین و نقش های ماندگار او همچون هاگرید

درگذشت رابی نقش های ماندگار او را به ذهنمان می آورد. او فیلم های زیادی در طول دوران کاریش بازی کرد که میتوان به Alfresco، Tutti Frutti، Mona Lisa و Fitz اشاره کرد که برای او یک جایزه ی بفتا هم به ارمغان آورد.

اما نقشی که رابی با آن در ذهن همه ماندگار شد و محبوبیت خاصی پیدا کرد نقش روبیوس هاگرید در سری فیلم های هری پاتر بود که او در تمام 8 قسمت آن حضور پر رنگی داشت.

او همچنین در قسمت ویژه ی Harry Potter Reunion که اواخر سال پیش پخش شد هم حضور داشت و بار دیگر در کنار دنیل رادکلیف، اما واتسون و روپرت گرینت بود.

منبع: BBC

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =