نجات مارول با سه گانه مرد آهنی؛ مارول منتظر شکست مرد آهنی بود

سه گانه مرد آهنی

رابرت داونی جونیور فاش کرد که استودیو مارول چگونه از تولید سه گانه مرد آهنی خودداری کرد. پس از ساخته شدن این فیلم نیز انتظار شکست مرد آهنی را داشت.

در حال حاضر MCU رشد کرده و تبدیل به بزرگترین فرنچایز جهان امروز شده است. اما قبل از اینکه ابرقهرمنانان تا این حد محبوب شوند، ایده ساخته سه گانه مرد آهنی دیوانه کننده به نظر می رسید. به خصوص فیلمی با بازی رابرت داونی جونیور که مدتی را به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان گذرانده بود.

اما با گذشت 14 سال و 38 پروژه MCU، سه گانه مرد آهنی به عنوان هفتمین فرانچایز پردرآمد تاریخ ثبت شد. همچنین کارارکتر تونی استارک در میان شناخته شده ترین قهرمانان جهان قرار گرفته و داونی جونیور یکی از پردرآمدترین بازیگران جهان است.

اما در آن دوران که ایده ساخت فیلم مرد آهنی در جریان بود، مارول در آستانه ورشکستگی قرار داشت. استودیو برای جلوگیری از ورشکستگی یک طرح پشتیبان در ذهن داشت تا در صورتی که همه چیز کاملاً طبق برنامه پیش نرفت این طرح اجرا شود.

سه گانه مرد آهنی

 نقشه پشتیان مارول

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 در واقع ستاره مرد آهنی یعنی رابرت داونی جونیور نقشه پشتیبان مارول برای شکست فیلم بود. داونی جونیور ابتدا فاش کرد که انتظارات استودیو از مرد آهنی کم بود. در نتیجه بازیگران و عوامل کمی برای ساخت فیلم حضور داشتند. همچنین مردم از ساخت و اکران مرد آهنی اطلاع نداشتند. تا جایی که آخر هفته زمان اکران فیلم و بود اما هیچکس از آن اطلاع نداشت.

حتی همه آماده بودند تا اگر فیلم موفق نشد آن را از جدول برنامه استودیو خارج کنند. همانطور که برادران وارنر پروژه Batgirl را به دلیل حذف مالیات لغو کرد.

حتی منابع مالی چندانی هم برای فیلم در نظر گرفته نشده بود و علنا فیلم آماده حذف شدن بود. رابرت گفت: “به دلیل کم توجهی به این فیلم چشم های منتقدان چندان به دنبال این فیلم نبود که نقدهای سنگین خو را روانه فیلم کنند. همین موضوع باعث شد که آزادی بیشتری برای ما وجود داشته باشد. این حالت یک مزیت عالی برای ما بود که هیچ نگاه پرسشگر و منتقدانه ای بر روی ما نبود.”

سه گانه مرد آهنی

سرانجام داستان مرد آهنی

نگرانی از ساخت فیلم مرد آهنی ممکن است در دنیای امروز دیوانه کننده به نظر برسد. اما در آن زمان که مرد آهنی شناخته شده نبود، این موضوع یک نگرانی بزرگ را برای مارول در پی داشت. به هر حال مشهورترین قهرمانان مانند مردان ایکس، چهار شگفت‌انگیز، هالک و مرد عنکبوتی همگی فروش خوبی داشتند و شناخته شده بودند.

مارول در آغاز MCU استودیوی محدودی برای کار داشت و در واقع داستان چگونگی تبدیل شدن مرد آهنی به اولین فیلم این مجموعه خنده دار است. به یک گروه متمرکز از بچه ها قهرمانان مختلفی نشان داده شد و از آنها پرسیده شد که ترجیح می دهند با کدام اسباب بازی، بازی کنند که تونی استارک با اختلاف زیادی برنده شد.

واضح است که استودیو تا حدی به این قمار اعتقاد داشت. بودجه تولید 140 میلیون دلاری که برای ساخت این فیلم در نظر گرفته شده بود نیز این حقیقت را نمایان می کند. اگرچه برنامه هایی برای به حداقل رساندن آسیب احتمالی انجام شده بود. اما در نهایت می توان حدس زد که تا حدودی به موفقیت سه گانه مرد آهنی ایمان داشتند.

همه اینها در نهایت به بهترین وجه انجام شد. زیرا تیم خلاق ساخت فیلم همانطور که رابرت داونی جونیور آنها را “دیوانه ها” می نامید، به ساخت یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فیلم های ابرقهرمانی در تمام دوران پرداختند. آنها باکس آفیس 585 میلیون دلاری را رقم زدند که بسیار تکان دهنده بود. این فیلم جزء محبوب ترین فیلم های ابر قهرمانی و همچنین تونی استارک جزء محبوب ترین کاراکترهای دنیای مارول شد.

منبع Thedirect

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =