رتبه‌بندی فیلم های راکی

فیلم های راکی

زمانی که راکی ​​در سال 1977 برنده جایزه بهترین فیلم شد، با رقابتی جدی روبرو بود. با معرفی فیلم های راکی همراه باشید.

9. Rocky V

Rocky V از فیلم های راکی

روی کاغذ، Rocky V ایده خوبی به نظر می رسید اما در عمل متاسفانه بدترین فیلم در میان فیلم های راکی است.

اگر می توانید بپذیرید که راکی ​​به قدری خنگ است که اجازه دهد پائولی تمام پول خانواده را از دست بدهد پس می‌توانید از این فیلم کمال لذت را ببرید! صداقت عاطفی اثر از بین رفته است، و جای خود را به یک برنامه ویژه بعد از مدرسه داده است.

8. Rocky IV

Rocky IV از فیلم های راکی

این فیلم نیز خیلی نزدیک بود که در انتهای لیست قرار بگیرد، زیرا آنقدرها هم خوب نیست، و در عین حال آنقدر دردناک و آغشته به فرهنگ دهه 80 است که حداقل گاهی اوقات تماشایش سرگرم کننده است. Rocky IV از نظر شایستگی فیلم «راکی» بودن، خیلی خوب نیست و جنبه‌های قوی‌تر مجمو.عه را برای رسیدن به اهداف احمقانه و خودخواهانه‌اش تضعیف می‌کند.

7. Creed II

Creed II از فیلم های راکی

این اثر فیلم وحشتناکی نیست، اما در سایه قسمت اول خود قرار دارد. Creed II هر بار واضح‌ترین و ساده‌ترین مسیر را طی می‌کند تا از قسمت پیشین خود تقلیدی کورکورانه کند.. ما در این فیلم آدونیس کرید را به عنوان قهرمانی سنگین وزن داریم، اما معلوم شد که دراگو ده ها سال است که مشتاق انتقام است، بنابراین او پسرش را آموزش داده تا بهترین مبارز جهان شود به این امید که بتواند کسی را که راکی ​​بالبوآ برایش مهم است شکست دهد.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های مایکل بی جردن

بزرگ‌ترین مشکل Creed II این است که تمرکز را از روی کرید از دست می‌دهد و به شکلی کاملاً سطحی تمرکز را روی راکی قرار می‌دهد.

6. Rocky II

Rocky II از فیلم های راکی

تفاوت بین Rocky II و Rocky III بسیار ناچیز است، اما راکی 2 را می‌شود کمی پایین‌تر در نظر گرفت.

Rocky II معمای جالبی را وارد مجموعه می‌کند. و آن هم این است که راکی گفته بود برنده شدن در یک مسابقه بوکس همه چیز نیست. این فیلم در میان فیلم های راکی رتبه‌ی ششم است.

5. Rocky III

Rocky III از فیلم های راکی

Rocky III جنبه‌ی سبک‌تر این فرنچایز است، و در حالی که هیچ‌یک از جذابیت‌های فیلم اصلی را ندارد، فیلمی لذت‌بخش است که به اندازه کافی سرگرم‌کننده است. راکی، مانند استالونه تا این لحظه، مشکلی با شهرت ندارد. با این حال، این شهرت به یک سفر منجر می شود که در آن راکی ​​باید بفهمد که از مسیر خود منحرف شد‌ه است، مربی خود را از دست دا‌ده.

4. Rocky Balboa

Rocky Balboa از فیلم های راکی

چیزی که در مورد راکی ​​بالبوآ بسیار شگفت‌انگیز است و چیزی که آن را نسبت به دنباله‌های دیگر بهتر می‌کند این است که از نظر لحن و احساسات، به نظر می‌رسد که دنباله‌روی واقعی فیلم اصلی است. تا حد زیادی تمام دنباله‌های دیگر را نادیده می‌گیرد و در عوض به درام شخصیتی صمیمی که اولین راکی ​​را بسیار دوست‌داشتنی کرده بود، توجه می‌کند.

در حالی که برخی از عناصر ممکن است کمی بیشتر ظاهر شوند، مانند رابطه راکی ​​با پسرش (میلو ونتیمیلیا)، هسته اصلی داستان همان چیزی است که ما به آن عشق می ورزیم، که به جای تاکید بر این موضوع، به کاوش درون شخصیت مرد بوکسور ما می پردازد.

3. Creed III

استالونه تقریباً نیم قرن است که بخشی از فرنچایز راکی ​​و سپس کرید بو‌ده است، اما استالونه در کرید III حضور ندارد. پس از Creed II، که داستان راکی ​​را در فیلمی که در وهله اول واقعاً نیازی به او نداشت، به درستی به هم گره زد، بالاخره در Creed III به آدونیس کرید با بازی جردن توجه خود را به خود جلب کرد. جردن علاوه بر بازی در نقش اصلی، کارگردانی این فیلم را نیز بر عهده داشت.

2. Creed

Creed از فیلم های راکی

چیزی که در ابتدا تلاشی برای کسب درآمد از فرنچایز راکی ​​به نظر می‌رسید، در نهایت به یکی از بهترین فیلم‌های سال 2015 و بهترین فیلم های راکی ​​پس از فیلم اصلی ​​تبدیل شد. چیزی که کرید را به چنین فیلم هوشمندانه‌ای تبدیل می‌کند این است که رایان کوگلر، نویسنده و کارگردان اثر، آن را به‌عنوان دنباله‌روی راکی ​​یا حتی جزوی از راکی ​​نمی‌داند.

راکی اصلی یک درام شخصیت محور در مورد مردی با رویاهای بزرگ است که با محدودیت های بزرگی مواجه است. درحالی که کرید به راحتی از این کلیشه سر باز زد‌ه و موضوعی عالی را در بطن خود جای می دهد.

1. Rocky

Rocky از فیلم های راکی

اگر به عقب برگردید و راکی ​​اصلی را تماشا کنید، خواهید دید که مبارزه تقریباً در لایه‌های بعدی فیلم قرار گر‌فته است، و این واقعاً یک اثر شخصیت‌محور در مورد مردی است که یک بوکسور معمولی است و یک فرصت دارد تا تبدیل به بوکسوری موفق شود. اما راکی رویای ثروت های بزرگ یا معاملات حمایتی را در سر نمی پروراند. او چیزی بیشتر از اینها را در سر دارد!

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سیزده =