جکی چان ساخت فیلم «ساعت شلوغی 4» را تایید کرد

ساعت شلوغی 4

ستاره افسانه ای هنرهای رزمی خبر ساخت فیلم ساعت شلوغی 4 را در جشنواره بین المللی فیلم دریای سرخ در جده عربستان سعودی اعلام کرد. جایی که او در مورد پروژه های آینده و فعالیت سینمایی 60 ساله خود در مقابل جمعی از طرفداران صحبت کرد.

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 چان از شروع کار خود صحبت کرد که به عنوان یک بدلکار روزانه 80 سنت درآمد داشت. در این موقعیت بود که او برای اولین بار با بروس لی ملاقات کرد. زمانی که بروس لی در طی یک مبارزه به او ضربه زد. چان می‌گوید که لی شوکه شده بود و چان برای جلب همدردی سعی کرد نقش خود را به عنوان بدلکار طبیعی تر بازی کند. چان ادامه داد: «به عنوان یک بدلکار می‌توانی هر روز ضربه بخوری. مهم نیست. وانمود می کنم که صدمه دیده ام.»

زمانی که لی درگذشت. چان به یاد آورد که چگونه برای جانشینی او انتخاب شده بود. اما چان در آن زمان گفته بود: «من بروس لی نیستم. اگر بروس لی با لگد به همه جا ضربه می زند و مبارزه و دعوا را آغاز می کند من برعکس این کار را انجام می دهم. من جکی چان هستم و فقط کار خودم را انجام می دهم.» با رفتن به هالیوود به او گفتند که سبک مبارزه خود را ارائه دهد. بیشتر حرکات چان روی پاهایش بود و به این شکل سبک مبارزه‌اش را به نمایش ‌گذاشت.

 در حین اجرای حرکات، پرش های بی نظیری را به اجرا گذاشت. اولین اجرای او در هالیوود چندان موفقیت آمیز نبود. اما تشویق تماشاگران نشان داد که چان یک ستاره جهانی است.

ساعت شلوغی 4

سبک خاص جکی چان

«سبک جکی چان» به ترکیبی از اکشن و کمدی تبدیل شد. جکی گفت: ” مشت زدن؟ لگد زدن؟ این جور چیزها خسته کننده است. بنابراین من کم کم از ترکیب کمدی با اکشن و تمام وسایل اطرافم استفاده کردم.”

چان با اشتیاق و مهربانی فوق العاده ای صحبت می کند. او بسیار متواضع است. تسلط او بر سینما در هنگ کنگ، سپس ژاپن و در نهایت هالیوود با «ساعت شلوغی» همراه با کریس تاکر، در نهایت به او اجازه داد تا از سبک دیوانه وار خود استفاده کند.

 چان ابتدا فکر می‌کرد که فیلم شکست خواهد خورد. اما با دریافت یک تماس تلفنی همه چیز تغییر کرد. چان گفت: «من یک تماس تلفنی دریافت کردم. برت رتنر و کریس تاکر از نیویورک با من تماس گرفتند. آنها گفتند تنها در آخر هفته 70 میلیون دلار فروش داشتیم. من حتی نمیدونستم 70 میلیون دلار چقدر هست فقط میدونستم که مبلغ زیادی بود” زمانی که صحبت به اینجا رسید، چان خبر بسیار هیجان انگیزی را اعلام کرد. او گفت برای ساخت “ساعت شلوغی 4” در حال مذاکره هستیم.

ساعت شلوغی 4

راز محبوبیت چان

وقتی صحبت از راز محبوبیت و موفقیت چان می شود او می گوید: «ستارگان اکشن خوب زیادی وجود دارد. اما دلیل اینکه من بهتر از برخی افراد دیگر هستم این است که فیلمنامه مناسب برای خودم می نویسم. می توانم از زاویه دوربین برای بهتر کردن عملکردم استفاده کنم. شب‌ها به خانه می‌روم و فیلمنامه را متناسب با مواردی که در ذهنم دارم ویرایش می کنم و از این جور چیزها برای بهتر کردن عملکردم استفاده می‌کنم.»

چان تعدادی پروژه جدید دارد. با اجرای این پروژه می تواند تعداد پروژه هایی که انجام داده را به 300 عدد افزایش دهد. البته اگر تمام بدلکاری های او را نظر بگیریم به این عدد می رسیم. چان هنوز پر از ایده ها و جاه طلبی های جدید است. او می‌گوید: «در حال حاضر آرزوی من این است که یک چهره خوب از خودم به جای بگذارم. او وعده داد که از این پس سعی می کند بیشتر فیلم های عاشقانه بسازد تا اکشن.در این هنگام صدای تشویق طرفداران بلند شد و جکی صحبت های خود را به پایان رساند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 5 =