احتمال صدور حکم قتل غیر عمد الک بالدوین برای تیراندازی در فیلم Rust

حکم قتل غیر عمد الک بالدوین

به گفته دادستانی، ممکن است حکم قتل غیر عمد الک بالدوین صادر شود. بالدوین بازیگر به دلیل تیراندازی مرگبار در صحنه فیلمبرداری در جریان تمرین فیلم وسترن Rust با اتهامات جنایی قتل غیرعمد روبرو است.

هانا گوتیرز رید نیز که وظیقه نظارت بر سلاح ها را دارد. قرار است به قتل غیرعمد به دلیل تیراندازی در نیومکزیکو در سال 2021 متهم شود.

در همین حال دستیار کارگردان فیلم دیوید هالز پذیرفته است که به جرم استفاده از سلاح مرگبار اعتراف کند و شش ماه را در حبس مشروط بگذراند.

مری کارمک آلتویز دادستان منطقه سانتافه روز پنجشنبه در بیانیه‌ای و در رسانه‌های اجتماعی بدون حضور علنی توسط دادستان، اتهامات و دادخواست خود را اعلام کرد. Carmack-Altwies گفت که اتهامات علیه بالدوین و گوتیرز رید هنوز در روز پنجشنبه ثبت نشده است. اما قبل از پایان ژانویه همه چیز مشخص خواهد شد.

در بیانیه Carmack-Altwies آمده است: “به نظر من، هیچ کس بالاتر از قانون نیست و همه سزاوار عدالت هستند.” در بیانیه ای که به کارمک آلتویز دادستان نسبت داده شده است، آمده: “اگر هر یک از این سه نفر الک بالدوین، هانا گوتیرز رید یا دیوید هالز کار خود را انجام می دادند، هالینا هاچینز امروز زنده بود.”

حکم قتل غیر عمد الک بالدوین

نظر وکیل الک بالدوین

لوک نیکاس وکیل بالدوین گفت که موکلش در روز کشته شدن هاچینز ” از وجود گلوله واقعی در اسلحه خبر نداشته است. واتهامات و صدور حکم قتل غیر عمد الک بالدوین را “نقص عدالت وحشتناک” دانست.

نیکاس در مقابل صدور حکم قتل غیر عمد الک بالدوین گفت: «ما با این اتهامات مبارزه خواهیم کرد. “و ما پیروز خواهیم شد.”»

جیسون بولز وکیل گوتیرز رید پنجشنبه گفت که او معتقد است هیئت منصفه موکلش را از تخلفات تبرئه خواهند کرد.

در ادامه وکیل شوهر هاچینز مت هاچینز،بیانیه خود را صادر کرد و از Carmack-Altwies تشکر کرد.

دفتر Carmack-Altwies همچنین اعلام کرد که جوئل سوزا کارگردان Rust هیچ اتهامی در ارتباط با تیراندازی به هاچینز 42 ساله متوجه او نخواهد بود. سوزا در روز مجروح شدن مرگبار در کنار هاچینز مورد اصابت گلوله قرار گرفته و مجروح شده بود.

هاچینز اندکی پس از اصابت گلوله در حین تنظیم صحنه ای در مزرعه ای در حومه سانتافه در 21 اکتبر 2021 جان باخت. بالدوین اسلحه را به سمت هاچینز نشانه گرفته و شلیک کرده است. بدون اینکه بداند گلوله واقعی در اسلحه وجود دارد. در نهایت این شلیک  باعث شد هاچینز کشته شود و سوزا نیز زخمی شد.

حکم قتل غیر عمد الک بالدوین

جریان تیراندازی از زبان کلانتر منطقه

کلانتر شهرستان سانتافه که تحقیقات اولیه در مورد مرگ هاچینز را رهبری می کرد. پس از ارائه نتایج تحقیقات یک ساله در ماه اکتبر، تصمیم گیری در مورد اتهامات جنایی احتمالی را به دادستان ها واگذار کرد. در آن گزارش مشخص نشد که گلوله های واقعی چگونه در صحنه فیلم شلیک شدند.

با در دست گرفتن کنترل تحقیقات Carmack-Altwies درخواست اضطراری 300000 دلاری برای ایالت برای پرداخت هزینه دادستان ویژه، بازپرس ویژه و سایر کارشناسان و پرسنل دریافت کرد.

روز پنجشنبه، او گفت دفترش آماده است تا از هیئت منصفه بخواهد بالدوین و گوتیرز رید را به قتل غیرعمد محکوم کند.

بر اساس قانون نیومکزیکو قتل غیرعمد که در این مورد اتهام استفاده از سلاح گرم را به همراه دارد. از دادستان‌ها می‌خواهد که ثابت کنند هاچینز در نتیجه برخی سهل‌انگاری‌های زمینه‌ای فوت کرده است.

هر دو اتهام، جنایاتی هستند که حداکثر مجازات آنها 18 ماه زندان و 5000 دلار جریمه است. اما در این مورد دفتر Carmack-Altwies به قتل غیر عمد با اتهام قانونی را اضافه کرده است. به این معنی که هر کسی که به این اتهام محکوم شود باید پنج سال را در زندان بگذراند.

حکم قتل غیر عمد الک بالدوین

حکم قتل غیر عمد الک بالدوین

طبق اخبار هالیوود مووی 21 بالدوین سال گذشته یک دادخواست مرگ غیرقانونی را که توسط خانواده هاچینز برای مبلغی نامشخص ارائه شده بود، حل و فصل کرد. او با شکایت از افرادی که در حمل و تهیه اسلحه پر شده که در صحنه فیلمبرداری به او تحویل داده شده بود، به دنبال پاک کردن نام خود از این ماجرا بوده است. یکی از تهیه کنندگان فیلم Rust به بالدوین گفته بود که اسلحه امن است.

بالدوین در دادخواست خود گفت که در حین تمرین روی صحنه با هاچینز روی زوایای دوربین کار می کرد. اسلحه را به سمت او گرفت و ماشه را کشید.

دفتر بازپرس پزشکی نیومکزیکو پس از تکمیل کالبد شکافی و بررسی گزارش های اجرای قانون، مشخص کرد که تیراندازی یک تصادف بوده است.

پس از طرح اتهامات اعلام شده در روز پنجشنبه، بالدوین و گوتیرز رید محاکمه خواهند شد و سپس باید در جلسه مقدماتی حضور داشته باشند که در آن قاضی تعیین خواهد کرد که آیا دلیل احتمالی برای ادامه محاکمه آنها وجود دارد یا خیر. به گفته دفتر Carmack-Altwies، تاریخی برای آن رسیدگی تعیین نشده است. اما معمولاً ظرف 60 روز پس از تشکیل اتهامات صدور حکم انجام می شود.

منبع Theguardian

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =