اسکارلت جوهانسون از برنامه هوش مصنوعی Lisa AI شکایت کرد

اسکارلت جوهانسون از برنامه هوش مصنوعی Lisa AI

اسکارلت جوهانسون از برنامه هوش مصنوعی Lisa AI که از نام و شباهت او در یک تبلیغات آنلاین بدون اجازه استفاده کرده بود، شکایت کرد.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 جوهانسون در یک تبلیغ 22 ثانیه ای در X/Twitter توسط یک اپلیکیشن تولید تصویر هوش مصنوعی به نام Lisa AI: 90s Yearbook & Avatar ظاهر شد. نمایندگان این بازیگر تأیید کردند که جوهانسون سخنگوی این برنامه نیست و وکیل او کوین یورن این وضعیت را پیگیری می کند. این تبلیغ در 28 اکتبر مشاهده شد و به نظر می رسد از آن زمان از اینترنت ناپدید شده است.

یورن گفت: «ما این چیزها را ساده نمی‌گیریم. طبق روش معمول خود در این شرایط، با تمام راه‌حل‌های حقوقی با آن برخورد خواهیم کرد.»

این تبلیغ بررسی شده است. با یک کلیپ قدیمی از جوهانسون در پشت صحنه “بیوه سیاه” مارول آغاز می شود. جوهانسون می‌گوید: «بچه‌ها چه خبر؟ من اسکارلت هستم. و می‌خواهم با من همراه شوی…» قبل از اینکه تصویری جلوی دهان او را بگیرد و صفحه به عکس‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی شبیه به بازیگر تبدیل شود. یک صدای جعلی از جوهانسون پخش می شود و سپس به صحبت کردن ادامه می دهد و برنامه هوش مصنوعی را تبلیغ می کند و می گوید: “این فقط به آواتارها محدود نمی شود. همچنین می‌توانید با متون و حتی ویدیوهای هوش مصنوعی خود تصاویر ایجاد کنید. من فکر می کنم نباید آن را از دست بدهید.»

در زیر آگهی نوشته شده است: «تصاویر تولید شده توسط Lisa AI. ربطی به این شخص ندارد.»

اسکارلت جوهانسون از برنامه هوش مصنوعی Lisa AI

قوانین رعایت حریم خصوصی

بسیاری از ایالت ها قوانین سختگیرانه ای در مورد حق حریم خصوصی دارند. کالیفرنیا یک ادعای مدنی برای استفاده غیرمجاز از “نام، صدا، امضا، عکس یا شباهت” یک فرد به منظور تبلیغات یا تبلیغ ارائه می دهد. در حالی که برخی از افراد مشهور ممکن است علیه کسانی که از نام و تشبیه آنها بدون تأیید استفاده می کنند به منظور ایجاد سابقه شکایت کنند، اکثر این موارد با تقاضای توقف و انصراف حل و فصل می شود.

شکایت اسکارلت جوهانسون از برنامه هوش مصنوعی Lisa AI به دلیل سو استفاده از نام و شباهت او می تواند یک اقدام عالی برای جلوگیری از این کار باشد. زیرا جوهانسون تنها بازیگری نیست که نام و شباهت او به سرقت رفته و با هدف تبلیغات دستکاری شده است. ماه گذشته تام هنکس در شبکه های اجتماعی به طرفدارانش در مورد یک ویدیوی تبلیغاتی برای طرح دندانپزشکی که دارای نسخه هوش مصنوعی این بازیگر است هشدار داد.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =