رتبه‌بندی باهوش ترین شخصیت های سریال ها

باهوش ترین شخصیت های سریال ها

از منطقی-ریاضی گر‌فته تا زبانی، انواع مختلفی از هوش وجود دارد. در حالی که تعداد بی‌شماری شخصیت‌های خنده‌دار و نه چندان باهوش در تلویزیون وجود دارند که بینندگان کاملاً عاشق آن‌ها هستند. تماشای یک فرد بسیار باهوش که یک صحنه را فرمان می‌دهد می‌تواند تجربه لذت‌بخشی باشد. با معرفی باهوش ترین شخصیت های سریال ها همراه مووی 21 باشید.

چه با دشمن بجنگند و چه صرفاً کاری را که دوست دارند انجام دهند، این شخصیت های متقاعد کننده اغلب موفق می شوند در صدر قرار بگیرند. و انتخاب های عاقلانه ای انجام دهند و بینندگان را با خطوط الهام بخش و نقل قول خود غافلگیر کنند.

10. Shawn Spencer from ‘Psych’ (2006–2014)

Shawn Spencer از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

Psych داستان یک کاراگاه تازه کار را روایت می کند که پلیس را متقاعد می کند که قدرت روانی دارد (که به خودی خود عملی تحسین برانگیز است). در نتیجه، شاون (جیمز رودی) به عنوان مشاور برای کمک به حل پرونده های پیچید‌ه با کمک بهترین دوستش گاس (دوله هیل) استخدام می شود.

اگرچه شخصیت آن روانی نیست، اما فردی بسیار محتاط با حافظه عالی است. این شخصیت از باهوش ترین شخصیت های سریال ها است.

9. Doctor House from ‘House’ (2004–2012)

Doctor House از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

هاوس مدتی است که پخش می‌شود و کاملاً واضح است که همه حداقل در مورد آن شنیده‌اند. برای کسانی که با سریال آشنایی ندارند، این سریال حول محور دکتر گرگوری هاوس هیو لوری، یک نابغه پزشکی که سرپرستی تیمی از متخصصان تشخیص جوان را بر عهده دارد، متمرکز است.

هاوس علاوه بر تمام کامبک های خنده دار و مهارت های چشمگیر خود، در هنر هوش نیز تسلط دارد. اگرچه این کاراکتر گاهی بی‌ادب و خودخواه به نظر می‌رسد، اما بدون شک یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌هایی است که تا به حال به صفحه‌نمایش تلویزیون زیبایی بخشید‌ه است.

8. Michael Scofield from ‘Prison Break’ (2005–2017)

Michael Scofield از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

پس از داستان مردی (ونتورث میلر) که تلاش می‌کند به برادرش (دومینیک پرسل) کمک کند تا از زندان فرار کند، فرار از زندان یکی از محبوب‌ترین سریال‌های این ژانر است و بدون شک بخشی از آن چیزی است که آن را برای مخاطبان سراسر جهان خاص می‌کند. مغز متفکر ونتورث، یعنی مایکل اسکافیلد.

در Reddit، یکی از کاربران از نام بردن شخصیت مایکل به عنوان یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌ها دریغ نکرد. او این شخصیت را یکی از خوش‌ساخت‌ترین کرکترها و باهوش‌ترین انسان‌ها در دنیای سریال ها می داند. مایکل اسکافیلد از نظر بسیاری دیگر نیز یکی از باهوش ترین شخصیت های سریال ها است.

7. Rick Sanchez from ‘Rick and Morty’ (2013 -)

Rick Sanchez از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

یکی از موارد اصلی این لیست Rick and Morty است. یک سریال انیمیشنی با رتبه بالا که ماجراهای بین کهکشانی یک دانشمند الکلی و نوه اش مورتی را دنبال می کند. ریک سانچز تقریباً یک نابغه است (حتی اگر پوچ گرا و کمی بی پروا باشد) و شما می توانید همیشه او را در حال خلق اختراعات علمی پیچیده ببینید.

6. The Doctor from ‘Doctor Who’ (2005 -)

The Doctor از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

سریال افسانه‌ای بریتانیایی Doctor Who یک اثر خلاقانه و سرگرم‌کننده است که به مخاطبان ارائه می‌شود. و روایتگر ماجراهای یک ارباب زمان بسیار باهوش از سیاره‌ای دیگر است که ظاهرش را با بازسازی نزدیک به مرگ تغییر می‌دهد.

5. Hannibal Lecter from ‘Hannibal’ (2013–2015)

Hannibal Lecter از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

مدس میکلسن یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های قاتل سریالی خیالی، یعنی هانیبال را زنده می‌کند. اگرچه تصویر این شخصیت در تلویزیون به سال 1985 با بازی چشمگیر برایان کاکس در Manhunter بازمی‌گردد. این سریال بر اساس رمان‌های توماس هریس سا‌خته شد‌ه است و بر رابطه هانیبال با ویل گراهام (هیو دانسی) تبهکار اف‌بی‌آی تمرکز دارد.

تصور اینکه چرا هانیبال به عنوان یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های تلویزیونی متمایز می‌شود، سخت نیست. هر چه باشد، او فردی بسیار باهوش و با فرهنگ است که برای آداب ارزش قائل است (حتی اگر کارهای مشکوک انجام داد‌ه باشد). او یکی از باهوش ترین شخصیت های سریال ها می باشد.

4. Mr. Spock from ‘Star Trek’ (1966–1969)

Mr. Spock از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

همتای روی پرده لئونارد نیموی با وفاداری، خودمختاری و هوش خود با موفقیت قلب بسیاری از مردم را ربو‌ده است. این شخصیت در مجموعه نمادین Star Trek ظاهر می‌شود که در قرن بیست و سوم اتفاق می‌افتد و حول محور ماجراجویی‌های فضایی کاپیتان جیمز تی کرک (ویلیام شاتنر) و خدمه‌اش است. کاملاً واضح است که شخصیت نیموی یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های این دسته است.

3. Lester Freamon from ‘The Wire’ (2002–2008)

Lester Freamon از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

لستر فریمون از سریال The Wire با بازی کلارک پیترز، یک کارآگاه خیالی – و بسیار خوب – در پلیس بالتیمور است. این سریال HBO که به شدت به عنوان یکی از بهترین سریال‌های جنایی سا‌خته‌شده شنا‌خته می‌شود، در صحنه جرم بالتیمور اتفاق می‌افتد و بینندگان را دعوت می‌کند تا به زندگی افراد درگیر، از افسران پلیس گر‌فته تا اعضای باند، نگاه کنند.

فریمون با روش های هوشمندانه و دیالوگ های بسیار عالی خود، یکی از باهوش ترین و مؤثرترین افسران سریال (و احتمالاً در تاریخ تلویزیون) است و به همین دلیل جایگاه شایسته ای در این لیست به خود اختصاص می دهد.

2. Harold Finch from ‘Person of Interest’ (2011–2016)

Harold Finch از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

هارولد فینچر با بازی مایکل امرسون که در میان کاربران ردیت یک “اسطوره” در نظر گر‌فته می شود، یکی از شخصیت های اصلی Person of Interest است. در این سریال، این شخصیت یک نابغه نرم افزاری است که یک ماشین نظارتی هوش مصنوعی ایجاد می کند تا دولت قبل از وقوع جنایات از وقوع آن جلوگیری کند.

اعضای ردیت چیزی جز چیزهای خوب در مورد شخصیت امرسون برای گفتن‌ ندارند. او یکی از بهترین و باهوش ترین شخصیت های سریال هاست.

1. Walter Bishop from ‘Fringe’ (2008–2013)

Walter Bishop از باهوش ترین شخصیت های سریال ها

والتر بیشاپ با بازی جان نوبل، یک مغز متفکر عجیب و غریب و یک شخصیت محوری در سریال معمایی علمی تخیلی Fringe است.

اگرچه گاهی اوقات نمی توان با شخصیت والتر کنار آمد، اما بدون شک او فردی وفادار و باهوش است.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =