معاون استودیو جیبلی: انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی نیست

انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی

یک خبرنگار در توییتر نوشت که جونیچی نیشیکا معاون استودیو گیبلی به شرکت گفته است که « انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی نیست و میازاکی در حال حاضر در دفتر کارش با ایده های جدید حضور دارد می شود.”

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 در بسیاری از خبرگزاری های گفته شد که انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی است. اما او در حال حاضر روی ایده‌هایی برای یک فیلم جدید کار می‌کند. میازاکی هر روز به دفترش می‌آید و این کار را انجام می‌دهد و به نظر می رسد به هیچ وجه بازنشستگی خود را اعلام نخواهد کرد و به کارش ادامه خواهد داد.

میازاکی در سپتامبر 2013 اعلام کرده بود که از کارگردانی فیلم های بلند بازنشسته می شود. در سال 2019 اظهار داشت که واقعاً می‌خواهد پس از اتمام فیلم The Wind Rises در سال 2013 بازنشسته شود.

اخبار مرتبط: تریلر انیمه The Boy and the Heron 

انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی

انتشار انیمه

انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی (Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka یا به معنای واقعی کلمه چگونه زندگی می کنید؟) همزمان با اکران عمومی خود در ژاپن در 14 ژوئیه در IMAX اکران شد. این اولین فیلم استودیو جیبلی است که موفق به دریافت جایزه شده است.

 انتشار همزمان IMAX، و همچنین در Dolby Atmos، Dolby Cinema و DTS:X نمایش داده شد. این فیلم در چهار روز اول اکران بیشتر از فیلم مشهور میازاکی برنده جایزه اسکار در سال 2001 به دست آورد و 50 درصد بیشتر از فیلم او در سال 2013 یعنی The Wind Rises فروش کرد. همچنین یک رکورد جدید افتتاحیه سه روزه را به جای گذاشت. این فیلم در سه روز اول اکران در ژاپن 1.003 میلیون بلیت فروخت و حدود 13.2 میلیون دلار به دست آورد.

GKIDS مجوز این فیلم را صادر کرد و آن را در سینماهای آمریکای شمالی و IMAX در 8 دسامبر با پیش‌نمایش ویژه در 22 نوامبر اکران خواهد کرد. جشنواره فیلم نیویورک (NYFF) اولین نمایش فیلم در ایالات متحده را به عنوان یک انتخاب رسمی در منتخب Spotlight نمایش خواهد داد. شصت و یکمین جشنواره NYFF از 29 سپتامبر تا 15 اکتبر برگزار می شود.

انیمه The Boy and the Heron آخرین فیلم میازاکی

اولین نمایش در جشنواره تورنتو

این فیلم اولین نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو (TIFF) به عنوان فیلم افتتاحیه این رویداد در تالار روی تامسون داشت. این اولین بار است که جشنواره با یک فیلم انیمیشن و همچنین اولین بار برای یک فیلم ژاپنی افتتاح می شود. جشنواره فیلم سن سباستین (SSIFF) در 22 سپتامبر پس از افتتاحیه جشنواره، اولین نمایش اروپایی را در سالن Kursaal’s Kursaal’s Donostia-San Sebastián در اسپانیا به نمایش خواهد گذاشت. این چهارمین فیلم میازاکی است که در SSIFF نمایش داده می شود و اولین بار است که فیلم او در انتخاب رسمی این رویداد شرکت می کند. این جشنواره از میازاکی با جایزه دونوستیا برای موفقیت شغلی تقدیر می کند.

میازاکی در دهه 1970 با مجموعه‌های انیمیشن تلویزیونی مانند Lupine III، Future Boy Conan و Sherlock Hound به شهرت رسید. او اولین فیلم بلند خود را با نام Lupin III: The Castle of Cagliostro در سال 1979 کارگردانی کرد. سپس در سال 1984 شروع مانگا Nausicaä of the Valley of the Wind را به یک فیلم انیمیشنی اقتباس کرد. قبل از اینکه او و ایسائو تاکاهاتا کارگردان همکار خود استودیو جیبلی را تأسیس کنند.

میازاکی با جیبلی کارگردانی فیلم‌های بلند لاپوتا: قلعه در آسمان، همسایه توتورو، سرویس تحویل کیکی، پورکو روسو، پرنسس مونونوکه، شهر اشباح، قلعه متحرک هاول، پونیو و باد برمی‌خیزد به شهرت رسید. او همچنین در تلاش‌های کارگردانی تاکاهاتا مشارکت داشت. و پروژه‌های کوچک‌تری مانند «فیلم تجربی» On Your Mark و آثار کوتاه موزه گیبلی مانند Mei and the Kitten Bus و Mr. Dough and the Egg Princess را کارگردانی کرد.

منبع Animenewsnetwork

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =