بدترین حضورهای جوکر در انیمیشن‌ها

جوکر در طول سالیان سال، در انیمیشن‌های بسیاری حضور داشته است، اما همه نسخه‌های این شاهزاده جانی موفقیت به‌دست نیاورده است.
worst jokers

اگر پارت اول این مقاله یعنی بهترین حضورهای جوکر در انیمیشن‌ها را مطالعه ننموده‌اید، پیشنهاد می‌کنم سری به آن بزنید!

The Brave And The Bold (2008)

The Brave And The Bold یک تجربه جالب و لذت‌بخش از یک اثر انیمیشنی بود. این سری که بتمن را با قهرمانان و شروران مختلفی از تاریخ دی‌سی همراه می‌کند، به شدت از عصر نقره‌ای وام می‌گیرد. درست از لباس بتمن تا ظاهر جوکر به شدت از این دوران وام می‌گیرد.

متاسفانه شخصیت او بیش از آنکه پیچیده به نظر برسد، خشن و تا حدودی آرام‌تر از چیزی بود که طرفداران امروزی انتظارش را داشتند. جوکر در The Brave And The Bold در مجموع تعبیر جالبی بود، اما چندان نمادین نبود.

The Adventures Of Batman (1968)

در دهه ۶۰، بتمن کمتر با رئالیسم خشنی که در آن خلق شده بود. و بیشتر با سوررئالیسم اردوگاهی که برنامه تلویزیونی آدام وست را همراهی می‌کرد، تعریف می‌شد. این موضوع باعث ایجاد موجی شد که در تمام رسانه‌های دیگر که شخصیت و دنیای او در آنها ظاهر می‌شد، از جمله سری فیلم‌های سال ۱۹۶۸، ماجراهای بتمن گسترش یافت.
جوکر در ماجراهای بتمن کمتر وحوش کمیک را داراست و بیشتر یک مجرم سابقه‌دار است. علاوه بر این، کار صداپیشگی ادوارد جی. رابینسون حس بدی را به آدم منتقل می‌کرد.

Young Justice (2010)

در حقیقت، از نسخه جوکر این انیمیشن نمی‌توان انتقاد کرد، چرا که این شخصیت تنها برای مدتی کوتاه در سریال حضور داشت. این موضوع منطقی به‌نظر می‌رسد، چرا که عدالت‌حویان جوان همه‌چیز در دنیای دی‌سی را در خود دارند. اما وقتی رابین شخصیت اصلی این سریال است، خجالت‌آور است که چنین کم از جوکر استفاده کنیم.
جوکر از لحاظ بصری در حد کمیک بود و برنت اسپینر با روحی که به آن داده بود، جوکر قابل قبولی را ساخته بود. با این حال، این شخصیت بسیار آرام و فاقد انرژی و خنده مهارنشده‌ای بود که نماد این شخصیت است.

Batman Ninja (2018)

خلاقیت در تفسیر مجدد شخصیت‌های کلاسیک، برای تازه نگه داشتن افسانه‌ها ضروری است، اما دوری بیش از حد از منبع اصلی، به بیگانه شدن طرفداران منجر می‌شود. این قضیه در مورد بتمن نینجا هم صدق می‌کرد که شوالیه تاریکی، نزدیک‌ترین متحدان و بدترین دشمنانش را به فئودالی ژاپن منتقل کرد.
با در نظر داشتن سبک و لباس زمان خود، چیزی که ممکن است یک تغییر نوآورانه در افسانه بتمن به نظر رسد. در عوض تکان‌دهنده و ناراحت‌کننده بود. بخصوص در مورد جوکر. به تصویر کشیدن جوکر با لباس امپراتوری ژاپن و اینکه او در شمشیربازی مهارت دارد. به نظر نمی‌آید که چیز زیادی برای صحبت داشته باشد.

منبع: CBR

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =