پرفروشترین فیلم های تیم برتون رتبه بندی شده

پرفروشترین فیلم های تیم برتون

صرفاً بر اساس اعداد و ارقام فروش در باکس آفیس، کدام فیلم های تیم برتون پرفروش هستند؟ تیم برتون به حق یکی از برجسته ترین کارگردانان تمام دوران در نظر گر‌فته می شود. حداقل، نگاهی متمایز و مشخص به فیلم های تیم برتون وجود دارد که بینندگان یا آن را دوست دارند یا از آن متنفرند. اما این دقیقاً همان چیزی است که برتون را به چنین مغز متفکری تبدیل می کند. همانطور که گفته‌ شد، تک تک آثار برتون از نظر مالی موفق نبوده‌اند. در واقع، او فیلم‌هایی را کارگردانی کرده است که لزوماً درآمد چندانی نداشتند، به‌ویژه با استانداردهای مدرن و امروزی. با این حال، او موفقیت های تجاری بزرگی نیز داشته است و دقیقاً به همین دلیل است که مقایسه فیلم‌های هر دو طرف این طیف بسیار جالب است. و اما مووی 21 در این لیست قرار است تا به معرفی فیلم هایی با عنوان پرفروشترین فیلم های تیم برتون بپردازد. با ما همراه باشید.

9/9

Sleepy Hollow (1999) – $206,071,502

Sleepy Hollow از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

حال و هوای عجیب و غریبِ برتون برای به تصویر کشید‌ن این داستان ترسناک کلاسیک در صفحه نمایش سینما کاملاً مناسب است. Sleepy Hollow نه تنها برای این داستان ارواح با درجه R، در میان فیلم های موردعلاقه‌ی مخاطبان فیلم های ترسناک قرار گرفت، بلکه حسِ بلاک باستری عظیم آن باعث شد که با بیش از 200 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی، به محبوبیت بیشتری دست پیدا کند. این فیلم یک همکاری دیگر بین تیم برتون و جانی دپ بود.

دپ نقش ایچاباد کرین را بازی می‌کند که بازنگری قرن نوزدهمی است و برای بررسی چند مورد مرگ وحشتناک به این شهر سفر می‌کند. او به سرعت متوجه می شود که مردم شهر در ترس از تهدید ماوراء طبیعی به نام اسب سوار بی سر زندگی می کنند. این فیلم از پرفروشترین فیلم های تیم برتون به حساب می آید.

8/9

Dark Shadows (2012) – $245,527,149

Dark Shadows از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

در میان فیلم‌های خون‌آشامی دهه ۲۰۱۰، برتون «سایه‌های تاریک» را ارائه کرد؛ نگرشی دوباره از مجموعه تلویزیونی با همین نام. دنباله‌ی سریال بودن و این واقعیت که این سریال یکی دیگر از همکاری‌های برتون و دپ است، باعث می‌شود فروش ۲۴۵ میلیون دلاری کمی کمتر از حد انتظار به نظر برسد. اما با این حال از پرفروشترین فیلم های تیم برتون محسوب می شود.

دپ در نقش بارناباس کالینز، یک خون آشام زندانی که آزاد می شود و خود را در میان اجداد انسانی خود در دهه 1970 می بیند، بازی می کند. این فیلم همچنین دارای گروه بازیگران مکمل بسیار سرگرم کننده است.

7/9

Batman Returns (1992) – $266,915,287

Batman Returns از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

پس از موفقیت بتمن، بدیهی بود که تیم برتون برای یک دنباله با مایکل کیتون بازخواهد گشت تا لباس نمادین بتمن را بر تن کند. «بازگشت بتمن» موفقیت بزرگ دیگری بود، اما درآمد ۲۶۶ میلیون دلاری آن به طور قابل توجهی کمتر از فیلم اصلی بود، که عمدتاً به دلیل بحث و جدل در مورد لحن و تم تیره‌تر فیلم بود که برای بچه‌ها نامناسب به نظر می‌رسید.

«بازگشت بتمن»، شرورهای نمادین، که پنگوئن و زن گربه‌ای هستند را به تصویر می کشد که در این دنباله‌ی خشن، با شوالیه تاریکی روبرو می‌شوند.

6/9

Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children (2016) – $296,482,446

Miss Peregrine's Home For Peculiar Children از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

به جرات می توان گفت که خانه دوشیزه پرگرین برای کودکان عجیب و غریب، نمادین ترین فیلم تیم برتون نیست. با این حال، این ماجراجویی خانوادگی موفقیت شگفت انگیزی در باکس آفیس به دست آورد و ۲۹۶ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

ایوا گرین در این فیلم بر اساس رمانی به همین نام، به ایفای نقش می پردازد. او نقش خانم پرگرین را بازی می‌کند، که مدرسه‌ای را اداره می‌کند که پر از کودکانی است که دارای قدرت‌های عجیب و غریب و مخفی هستند و دشمنان خطرناک زیادی وجود شاد آنها را تهدید می‌کنند.

5/9

Dumbo (2019) – $353,284,621

Dumbo از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

جدیدترین فیلم برتون، دامبو، یکی از بسیاری از بازسازی‌های لایواکشنیِ دیزنی از انیمیشن‌های کلاسیک آن است. این اثر نقدهای متفاوتی از منتقدان دریافت کرد و با بودجه 170 میلیون دلاری 353 میلیون دلار فروخت.

این فیلم درباره فیل جوانی به نام دامبو است که گوش های بسیار بزرگی دارد و متوجه می شود که قادر به پرواز است. خوشبختانه دامبو می تواند به موفقیت مجدد سیرکی که در آن متولد شد‌ه کمک کند. دامبو از پرفروشترین فیلم های تیم برتون است.

4/9

Planet Of The Apes (2001) – $362,211,740

Planet Of The Apes از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

از میان تمام فیلم‌هایی که برتون تا به حال کارگردانی کرده است، سیاره میمون‌ها با وجود موفقیت تجاری (با بودجه 100 میلیون دلاری، 362 میلیون دلار کسب کرد) به عنوان یکی از بدترین فیلم‌های او شنا‌خته شد‌ه است. این فیلم اصلا مورد استقبال قرار نگرفت و متعاقبا توسط استودیو ریبوت شد.

خود فیلم در واقع بازسازیِ فیلم اقتباسی سال 1968 از رمان علمی تخیلی به همین نام بود. داستان فیلم، درباره فضانوردی به نام لئو دیویدسون است که در سیاره‌ای که انسان‌ها و میمون‌های باهوش در آن زندگی می‌کنند فرود می‌آید. میمون‌ها با انسان‌ها به‌عنوان برده رفتار می‌کنند، اما لئو موفق می‌شود شورش را بر علیه آنان آغاز کند. این اثر علیرغم عدم استقبال، از پرفروشترین فیلم های تیم برتون می باشد.

3/9

Batman (1989) – $411,569,241

Batman از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

بتمن که اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانیِ سا‌خته شد‌ه شنا‌خته می‌شود، موفقیت حقیقی‌ای برای برتون بود. این فیلم هم یک موفقیت انتقادی و هم تجاری بود (با بودجه 35 میلیون دلاری 411 میلیون دلار به دست آورد)، و بلافاصله به یک فیلم کلاسیک تبدیل شد.

بتمن که از کمیک های دی سی اقتباس شد‌ه است، رقابت بین بروس وین – خود بتمن (مایکل کیتون) – و اولین دشمن اصلی او جک ناپیر، با نام مستعار جوکر (جک نیکلسون) را دنبال می کند. این فیلم هنوز به عنوان یکی از بهترین‌های ژانر کمیک در نظر گر‌فته می شود و بسیاری هنوز کیتون را بهترین بتمن می دانند.

2/9

Charlie And The Chocolate Factory (2005) – $474,968,763

Charlie And The Chocolate Factory از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

چارلی و کارخانه شکلات‌سازی یک موفقیت تجاری و انتقادی (با بودجه 150 میلیون دلاری 474 میلیون دلار به دست آورد)، همکاری دیگری بین برتون و دپ و دنی الفمنِ آهنگساز بود.

این فیلم بر اساس رمانِ سال 1964، اثر رولد دال، داستان پسر جوانی به نام چارلی را روایت می کند که بلیت طلایی کارخانه شکلات سازی مردی عجیب و غریب به نام ویلی ونکا را می گیرد. چارلی و کارخانه شکلات‌سازی از پرفروشترین فیلم های تیم برتون می باشد.

1/9

Alice In Wonderland (2010) – $1,025,468,216

Alice In Wonderland از پرفروشترین فیلم های تیم برتون

یکی دیگر از بازسازی‌های لایواکشنیِ دیزنی که در واقع برای شروع این روند در وهله اول شناخته می‌شود، آلیس در سرزمین عجایب است که نقدهای متفاوتی دریافت کرد. این اثر موفقیت تجاریِ بزرگی بود (با بودجه 150 تا 200 میلیون دلار، بیش از 1 میلیارد دلار درآمد کسب کرد) و نامزد و برنده جوایز گلدن گلوب و جوایز اسکار شد.

این فیلم بر اساس هر دو کتاب آلیس در سرزمین عجایب سا‌خته شد‌ه است. این اثر داستان آلیس کینگسلی (میا واسیکوفسکا) بالغ را دنبال می کند که به سرزمین عجایب باز می گردد و باید با نبرد با ملکه سرخ جابرووکی، پیشگویی را برآورده کند.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =