آلبوم Midnights تیلور سوئیفت رتبه اول بهترین آلبوم را کسب کرد

تیلور سوئیفت

تیلور سوئیفت توانست یازدهمین آلبوم خود با جایگاه اول را در نمودار بیلبورد 200 (به تاریخ 5 نوامبر) ثبت کند. زیرا Midnights بزرگترین آلبوم در هفت سال گذشته است. طبق گزارش Luminate این مجموعه با 1.578 میلیون واحد آلبوم در هفته منتهی به 27 اکتبر در ایالات متحده به فروش رسید.

Midnights در 21 اکتبر توسط سوئیفت منتشر شد. او برای اولین تک آهنگ Midnights موزیک ویدیو “Anti-Hero” را نیز منتشر کرد. Midnights دهمین آلبوم استودیویی کامل سوئیفت است که در ابتدا به عنوان یک آلبوم 13 آهنگی منتشر شد. سه ساعت پس از انتشار Midnights، سوئیفت نسخه لوکس آلبوم را با هفت قطعه جایزه منتشر کرد.

Midnights در حال حاضر پرفروش‌ترین آلبوم سال از نظر فروش کلی در طول سال است و بیشترین فروش هفته یک آلبوم از سال 2017 را به خود اختصاص داده است. همچنین در 10 آلبوم برتر بیلبورد 200 جدید: آلبوم‌هایی از Arctic Monkeys، YoungBoy Never Breke Again و Jeezy و DJ Drama وجود دارد.

تیلور سوئیفت

نمودار بیلبورد 200

نمودار بیلبورد 200 محبوب‌ترین آلبوم‌های هفته در ایالات متحده را بر اساس واحدهای آلبوم اندازه‌گیری شده توسط Luminate رتبه‌بندی می‌کند. واحدها شامل فروش آلبوم، آلبوم‌های معادل آهنگ (TEA) و پخش آلبوم‌های معادل (SEA) هستند. هر واحد برابر است با یک فروش آلبوم، یا 10 قطعه منفرد فروخته شده از یک آلبوم، یا 3750 پخش صوتی و تصویری رسمی با پشتیبانی آگهی یا 1250 پخش صوتی و تصویری رسمی بر اساس تقاضای پولی/اشتراک تولید شده توسط آهنگ های یک آلبوم. نمودار جدید تاریخ 5 نوامبر 2022 به طور کامل در وب سایت بیلبورد در روز سه شنبه (1 نوامبر) ارسال شده است.

از 1.578 واحد آلبوم معادل Midnights، فروش آلبوم 1.140 میلیون، واحدهای SEA شامل 419000 واحد (معادل 549.26 میلیون استریم رسمی درخواستی از مجموع 20 آهنگ مجموعه) و واحدهای TEA شامل 19،0 قطعه است.

Midnights سومین هفته بزرگ پخش را برای یک آلبوم، بر اساس مجموع پخش‌های رسمی درخواستی، ثبت می‌کند. همچنین بیشتری پخش در هفته را برای یک آلبوم غیر آر اند بی/هیپ هاپ و هر آلبوم یک زن ثبت می کند. هفته های شماره 1 و 2 بزرگترین استریم به ترتیب توسط اولین فریم های Drake’s Scorpion (745.92 میلیون) و Certified Lover Boy (743.67 میلیون) ثبت شد.

پرفروش ترین آلبوم های سوئیفت

پیش از این پرفروش ترین آلبوم سوئیفت در هفته اول Red (نسخه تیلور) با 303.23 میلیون در سال 2021 محاسبه شد. آلبوم پرفروش 2022: با 1.140 میلیون فروش، Midnights به راحتی پرفروش‌ترین آلبوم سال 2022 است. پیش از این، پرفروش ترین سال 2022 – با مجموع تمام فروش های ایجاد شده در طول سال متعلق به هری استایلز بود که تا 27 اکتبر 633000 نسخه فروخته شد. آلبوم، با 2.911 میلیون واحد به دست آورده است.)

با تقسیم فروش 1.140 میلیونی در هفته اول Midnights، فروش فیزیکی 980000 (575000 در وینیل، 395000 بر روی سی دی و 10000 بر روی کاست) و دانلودهای دیجیتالی شامل 161000 است. اکنون سوئیفت تنها خواننده و بازیگر است که با حداقل سه آلبوم مختلف به آستانه فروش میلیونی در هفته رسیده است.

تیلور سوئیفت

پکیج آلبوم

نیمه‌شب پس از ماه‌ها منتشر شد که برای خرید یک آلبوم دیجیتال استاندارد در دسترس است. یک آلبوم دیجیتال لوکس (هر کدام با هفت آهنگ اضافی)؛ یک نسخه انحصاری آیتونز با تراک کلمه گفتاری جایزه . چهار نسخه استاندارد CD (هر کدام با جلد متفاوت)؛ چهار نسخه وینیل LP (هر کدام با جلد متفاوت و رنگی)؛ و یک نوار کاست Target به فروش می رساند.

به‌علاوه در هفته‌های منتهی به انتشار فروشگاه اینترنتی تیلور سوئیفت پیش‌سفارش‌هایی از نسخه‌های امضاشده چهار آلبوم استاندارد CD و چهار آلبوم استاندارد وینیل را فروخت. Midnights همچنین در جعبه لوکس با نسخه CD آلبوم و یک تی شرت با امضا سوئیفت، منحصراً برای دارندگان کارت Capital One موجود است.

تیلور سوئیفت

ممکن است برخی از سوپر طرفداران برای خرید هر چهار نوع آلبوم بر روی سی دی یا وینیل تلاش کنند. زیرا جلدهای پشت چهار آلبوم مانند یک پازل برای نمایش صفحه ساعت در کنار هم قرار می گیرند (اشاره به معنای واقعی کلمه به Midnights!). سوئیفت این خبر را در اواسط سپتامبر از طریق رسانه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشت و گفت: «اگر تمام جلدهای پشتی را کنار هم بگذارید. یک ساعت تشکیل می شود.»

منبع Billboard

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 18 =