معروف‌ترین نقش های تام کروز به ترتیب

تام کروز

تام کروز در سال 2022 به یکی از نمادین ترین نقش هایش در فیلم Top Gun: Maverick بازگشت. و طرفداران نظرات مثبتی نسبت به دوست داشتنی ترین شخصیت های او دارند. با نزدیک شدن به پایان سال 2022، موفقیت Top Gun: Maverick همچنان یکی از بزرگترین داستان‌های هالیوودیِ سال است. کسب موفقیت در جلب نظر منتقدان و فروش در باکس آفیس فیلم فراتر از همه انتظارات بود و بسیاری از آن به دلیل تمایل تماشاگران برای بازگشت تام کروز به یکی از نمادین ترین نقش هایش بود. با حرفه طولانی و موفق خود، نباید تعجب آور باشد که ماوریک تنها یکی از نقش های دوست داشتنی کروز است. در این مقاله قرار است به معرفی نقش های تام کروز بپردازیم، با چاشنی معروف‌ترین‌هایشان! با مووی 21 همراه باشید.

Roy Miller – Knight And Day (2010)

Roy Miller - Knight And Day (2010) نقش های تام کروز

اگرچه این فیلم به اندازه برخی از فیلم‌های بزرگ‌تر کروز شناخته‌شده نیست، اما Knight and Day طرفداران زیادی دارد که آن را به‌عنوان یکی از آثار سرگرم‌کننده‌ی این بازیگر می‌دانند. کروز نقش روی میلر، جاسوسی رسوا را بازی می‌کند که ناخواسته تماشاچی بی‌گناهی به نام جون (کامرون دیاز) را در مأموریت نجات جهان خود درگیر می‌کند.

این نقشِ او بسیار جذاب است. کروز تو شخصیت صمیمانه و جذاب و یا کاملاً آرام را با هم ایفا کرده. این یکی از نقش های تام کروز است که نسبت به دیگر نقش های او کمتر به آن پرد‌اخته می‌شود ولی اگر در این لیست حضور نداشت، کمی بی‌انصافی بود.

Lestat – Interview With A Vampire (1994)

Lestat - Interview With A Vampire (1994)

اگرچه طرفداران اثر، سریال «مصاحبه با یک خون‌آشام» را تماشا می‌کنند، اما افراد زیادی هستند که ابتدا به عنوان فیلم اقتباسی با بازی کروز در نقش لستات به این داستان علاقه‌مند شده‌اند. داستان این فیلم حول محورِ خون آشام اغوا کننده و بی رحم و رابطه او با خون آشام همکارش، لویی (برد پیت) را دنبال می کند.

طرفداران ادعا می‌کنند تام کروز چنان در نقش خود در این فیلم عالی عمل کرده است که علیرغم ویژگی‌های دارک او، دوست‌داشتنی نیز هست. او در نقش لستات سرد و ترسناک ظاهر شد‌ه و این برای طرفداران بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است.

Barry Seal – American Made (2017)

Barry Seal از نقش های تام کروز

حتی هنگام پر‌‌داختن به داستان‌های واقعی درباره شخصیت‌های پیچید‌ه، می‌توان روی کروز برای به ارمغان آورد‌ن فاکتوری دوست‌داشتنی حساب کرد. در فیلمِ جناییِ American Made، کروز در نقش بری سیل، یک خلبان آمریکایی که در دهه 1980 به عنوان یک قاچاقچی مواد مخدر برای سازمان سیا کار می‌کرد، بازی می کند.

این یک داستان جذاب است که به نحوه درک مخاطب از بری بستگی دارد. این فیلم دارای گروه بازیگریِ عالی و باکیفیت است. مخاطب اگرچه ممکن است با کارهای بری در طول فیلم مخالف باشد، ولی این باعث نمی شود تا این شخصیت را دوست نداشته باشد.

Charlie Babbitt – Rain Man (1988)

Charlie Babbitt - Rain Man (1988)

مهارت های کروز به عنوان یک بازیگر به گونه ای است که می تواند مخاطب را با یک شخصیت به سفری ببرد و ببیند که او از یک قوس قابل توجه در داستان عبور می کند. نقش چارلی در فیلم مرد بارانی، یک مرد جوان خودخواه است که برادر اوتیستیک خود ریموند (داستین هافمن) را برای یک سفر بین‌المللی در انبارهای دریافت ارث از پدرش که از او جدا شد‌ه، می‌دزدد.

اگرچه هافمن برای این فیلم، اسکار گرفت، اما طرفداران از نحوه‌ی ایفای نقش کروز بسیار راضی هستند. رشد شخصیتی او در این فیلم به قدری زیباست که دل هر بیننده‌ای را می برد. این نقش از بهترین نقش های تام کروز است.

Major William Cage – Edge Of Tomorrow (2014)

Major William Cage از نقش های تام کروز

Edge of Tomorrow به عنوان یکی از بهترین فیلم های علمی-تخیلی دهه 2010 بر روی جهانِ در حال جنگ با مهاجمان بیگانه تمرکز دارد. کروز نقش سرگرد ویلیام کیج را بازی می‌کند، یک مرد نظامیِ بدون تجربه رزمی که به خط مقدم هدایت می‌شود، جایی که خود را گرفتار یک حلقه زمانی می‌بیند و هر بار که می‌میرد، دوباره شروع می‌شود.

این یکی دیگر از نقش های تام کروز به عنوان یک شخصیت اصلیِ ترسو و خوددرگیر است. افسرده نشان دادن‌ تام کروز کار بسیار سختی است و دیدن او در نقش یک جنجگوی ترسو، کیج را به قهرمانی رضایت‌بخش‌تر تبدیل می کند.

Stacee Jaxx – Rock Of Ages (2012)

Stacee Jaxx - Rock Of Ages (2012)

تام کروز، بدون پیراهن روی استیجِ Rock of Ages می خواند. فیلم موزیکال Rock of Ages مطمئناً یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های کروز نیست، اما بسیاری احساس می‌کنند که او تنها دلیل تماشای این فیلم است. کروز نقش استیسی جکس، ستاره راکِ دهه 80 را بازی می‌کند که در یک کنسرت در شهری کوچک اجرا می‌کند.

طرفداران بر این باورند که استیسی تنها شخصیت مناسب در کل فیلم است. با این حال بینندگان با موسیقی های دهه 80 که توسط بازیگران سوپراستار اجرا می شوند، خاطره دارند.

Jerry Maguire – Jerry Maguire (1996)

Jerry Maguire از نقش های تام کروز

برخی از طرفداران احساس می کنند که جری مگوایر نقشی است که کروز باید برای آن اسکار می گرفت و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست. کروز نقش یک عامل ورزشی برجسته را بازی می کند.

طرفداران تمجید زیادی از کروز در این نقش دارند و بر این باورند که هیچکسی نمی‌توانست تا این حد این نقش را کاریزماتیک نشان دهد. جری شخصیتی دوست داشتنی و در عین حال معیوب سا‌خته شد‌ه است.

Ethan Hunt – Mission: Impossible Franchise (1996 – Present)

Ethan Hunt - Mission: Impossible Franchise

اتان هانت طولانی‌ترین نقش کروز در کارنامه کاری او با فرنچایز Mission: Impossible است که تقریباً 30 سال از عمر او را در بر می‌گیرد. کروز در نقش اتان هانت، مامور صندوق بین‌المللی پول، نقش اصلی و محوری فیلم را ایفا می‌کند که از یک ماموریت پر هرج و مرج به ماموریتی دیگر می‌پرد و با زمان مسابقه می‌دهد تا به هر قیمتی از فاجعه جلوگیری کند.

در حالی که سکانس‌های اکشن، هیجان را به خون شما پمپاژ می کنند، طرفداران اشاره می کنند که دوست داشتنی بودن اتان به عنوان یک قهرمان ناشی از «تعهد او برای نجات جهان» است. او می تواند با جاسوسان دیگر فیلم مانند جیمز باند یا جیسون بورن برابری کند یا حتی از آنان پیشی بگیرد! چرا که خود را بدون تردید در هر موقعیتی قرار می دهد تا ماموریتش را تمام کند.

منبع: Screenrant

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =