تام سایزمور در 61 سالگی درگذشت

تام سایزمور

تام سایزمور بازیگر سرسختی که کارنامه‌اش شامل نقش‌هایی در فیلم‌های مهم مانند «نجات سرباز رایان» و « Black Hawk Down » می‌شد در سن 61 سالگی درگذشت. او تحت الشعاع مشکلاتش با سوء مصرف مواد و قانون قرار می‌گرفت و به همین دلیل مدتی را در زندان گذراند. مرگ تام توسط مدیرش چارلز لاگو اعلام شد. علت نرگ بلافاصله مشخص نشد. اما سایزمور در 18 فوریه دچار سکته مغزی شد که باعث آنوریسم مغزی شد. او از آن زمان در کما و تحت مراقبت های حیاتی بود.

سایزمور در نقش‌های سرباز، اراذل، پلیس، قاتل و در یک فیلم تلویزیونی، بازیکن بیسبال، پیت رز، شدید، کاریزماتیک و شیدایی ظاهر شده بود. به عنوان گروهبان مایک هوروث در «نجات سرباز رایان» (1998) استیون اسپیلبرگ، او در گروه کوچکی از تکاوران ارتش که ماموریتشان پس از تهاجم برای یافتن یک سرباز بود. نفر دوم فرمانده پس از کاپیتان میلر (با بازی تام هنکس) بود. که سه برادرش قبلاً در جنگ کشته شده بودند.

تام سایزمور

در پایان فیلم تام سایزمور با شیوایی گزینه‌های پیش روی میلر را بیان می‌کند: “اجازه دهید سرباز رایان بماند و بجنگد، یا او را به خانه بفرستید، همانطور که به واحد دستور داده شده بود.”

طبق خبرهای سینمایی مووی 21 اسپیلبرگ تنها کارگردان فهرست A نبود که سایزمور با او کار کرد. در الیور استون در “قاتلان طبیعی متولد شده” (1994)، او یک کارآگاه بود که زوج جوان مظنون به قتل را تعقیب می کرد. در فیلم «گرما» مایکل مان (1995)، او یکی از اعضای گروهی از دزدان به رهبری رابرت دنیرو بود.

منبع Nytimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =