برادران وانر دنباله ی هری پاتر را میسازند؟

یکی از داغ ترین اخبار سینما هم امروز اعلام شد که برداران وارنر قصد دارند با اجازه ی جی.کی. رولینگ خالق هری پاتر دنباله ی آن را بسازند. متن کامل خبر در مووی 21:


به گفته ی هالیوود ریپوتر نویسنده ی 62 ساله علارغم هجمه ها علیه رولینگ به خاطر توییتش در ژوئن 2020 که اون درش توصیف زنها در یک مقاله که نوشته بود “آدمهایی که پریود میشوند” رو مسخره کرده بود مدعی شده که روز جمعه یک سرمایه گذار با اون در این رابطه تماس گرفته.


دیوید زاسلاو، مدیر اجرایی کمپانی گفت:” من سیزده ساله که یک فیلم سوپر من نداشتیم، پونزده ساله که یک فیلم هری پاتر نداشتیم. فیلم های دی سی و هری پاتر سود زیادی در طول این بیست و پنج سال برای کمپانی داشتند.”


علارغم چیزی که دیوید گفت آخرین فیلم هری پاتر یازده سال پیش در سینماها پخش شد و آخرین فیلم سوپرمن، “Man of Steel” هم در سال 2013 منتشر شد.

مطالب مرتبط: بازگشت هنری کویل در نقش سوپرمن

جی کی رولینگ و نظرات های بحث برانگیزش…


این قضیه بعد از این اتفاق افتاد که رالف فاینس از رولینگ به خاطر آزار و اذیت های “منزجر کننده ای” که به خاطر نظرش درمورد ترنس جندر ها و فضای همجنس گرایی دریافت کرد دفاع کرد.
بازیگر 59 ساله که نقش ولدمورت رو در هری پاتر بازی میکنه گفت که درک میکنه “دغدغه ی اون چیه”.
بازیگر نقش ولدمورت که نقطه نظر متفاوتی با بازیگران جوانتر هری پاتر داره گفت:” اینکه رولینگ تصمیم بگیره نظرش رو به عنوان یک زن ابراز کنه باعث نمیشه اون یک “فاشیست حذب راستی” بشه.


دیلی تلگراف به نیویورک تایمز در این باره گفت:” مقدار آزار و اذیت شفاهی ای که رولینگ دریافت میکنه حال بهم زنه، منزجر کننده است. منظورم اینه من اون دیدگاهی که باعث میشه به خاطر حرف هاش در مورد زن ها ازش عصبانی باشند رو میفهمم. ولی حرف های رولینگ حرف های فاشیستی حذب راستی ای نیستن. اون فقط میگه من یک زنم و میخوام بتونم بگم که من یک زنم.”


اون اضافه کرد: “من میدونم دیدگاه رولینگ چیه حتی با اینکه من زن نیستم. اون این کتاب های محشر رو در مورد قدرت بخشیدن و توانمند کردن برای بچه ها نوشت. بچه هایی که در جستجوی پیدا کردن خودشون به عنوان انسانن.”


بعد از اینکه رولینگ در مورد اون مقاله صحبت کرد حمله های متعددی به اون شد که اون ازش به اسم “حمله های بی وقفه” یاد میکنه.
مقاله ای که تیترش بود “آدم هایی که پریود میشن” و رولینگ در موردش نوشت:” مطمئنم که یه کلمه براش هست، چی بود؟ زنون؟ زان ها؟ ازن ها؟ یکی کمکم کنه”

واکنش ستاره های هری پاتر به نظرات رولینگ

نظرات اون سیل عظیمی از انتقادات رو از طرف ستاره های سریال به دنبال داشت که دنیل رادکلیف، بازیگر نقش هری پاتر، اما واتسون، بازیگر نقش هرماینی گرینجر و ادی ردمین که در اسپین آف هری پاتر یعنی “جانوران شگفت انگیز” بازی میکنه جزو اونها بودند. درحالیکه فین، این انتقاد ها رو زیر سوال برد و رابی کالترین بازیگر نقش هاگرید هم که این ماه از دنیا رفت گفته بود:” منتقد های اون منتظرن تا بهشون بر بخوره!”

مطالب مرتبط: بهترین فیلم های اما واتسون

تام فلتون که اوایل این ماه بعد از اینکه گفته بود آثار رولینگ باید مورد تقدیر و تحسین قرار بگیرد توسط فعالان حقوق ترنس ها مورد توهین قرار گرفته بود.

بازیگر 35 ساله که نقش دراکو مالفوی رو در سریال هری پارتر بازی میکردگفت اون مثل بقیه نمیخواد از کارهای رولینگ انتقاد کنه و به جاش اصرار داره که برای آثار اون خیلی قدردانه.


اون در ادامه گفت:” من نمیتونم از طرف بقیه حرف بزنم ولی بیشتر کسایی که بهم سلام میکنن و داد میزنن “پاتر” یا “مالفوی” کسایی ان که حتی موقعی که کتاب ها داشتن نوشته میشدن به دنیا نیومده بودن.”

“همیشه به خودم و بقیه یادآوری میکنم که احتمالا هری پارتر بیشتر از هر چیز دیگه ای تو این بیست سال نسل ها و انسان های مختلفی رو کنار هم آورده. همه ی اینها به خاطر یک نفر شروع شد و اون هم رولینگه و من به خاطر این ازش قدردانم.”

منبع: Dailymail

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =