محبوبترین شخصیت های سریال ونزدی، رتبه‌بندی‌شده

خانواده آدامز سال‌هاست که بخشی از یک فرنچایز کلاسیک بوده است. مردم هم که همیشه عاشق این خانواده ترسناک و بداخلاق بوده‌اند. با سریال اخیر نتفلیکس، یعنی Wednesday اثرِ تیم برتون، کارگردان برتر حیطه فیلمسازی، داستانی بدیع پیرامون شخصیت ونزدی آدامز و تحقیقات او در مورد قتل های وحشتناکی که در آکادمی Nevermore اتفاق می افتد، به محبوبیت این خانواده جانی دوباره می بخشد.

در کنار ماجراجویی‌هایش به‌عنوان یک کاراگاه نوجوان، ونزدی با شخصیت‌های جدیدِ زیادی آشنا می‌شود. با توازن و بالانس کاملی بین نسخه‌ی قدیمی و جدید، سریال پر از شخصیت‌های قانع‌کننده است. به همین دلیل طرفداران می‌توانند روی آنها وسواس داشته باشند، اما فقط برخی از آنها واقعاً دوست‌داشتنی هستند. در این لیست قرار است به معرفی شخصیت های سریال ونزدی و بررسی آنها بپردازیم.

10/10

Marilyn Thornhill

Marilyn Thornhill

دیدن بازگشت کریستینا ریچی به دنیای خانواده آدامز پس از بازی قبلیِ خود او در نقش ونزدی، کافی است تا طرفداران فوراً عاشق شخصیت او شوند. نمایی گرم، مثبت و دلسوزانه‌ی او به عنوان اولین معلم مدرسه، مخاطبان را فریب می دهد تا اینکه بعد، گویی که فرش از زیرشان کشید‌ه شد‌ه باشد، گیج و ویج می‌شوند.

وقتی مشخص شد که معلم گیاه شناسی که دائماً خندان است، از نوادگان جوزف کراکستون، لورل گیتس است، شخصیت او به یک فرد تاریک، قاتل و شرور تبدیل می شود که برای انتقام خونش می‌جوشد. نقشه گیتس برای احیای کراکستون برای سلاخی همه طردشدگان، او را به مغز متفکری مخفی در تمام مدت تبدیل می کند.

9/10

Morticia Addams

Morticia Addams

شخصیت مورتیشا آدامز پس از بازی‌های التقاطی که توسط بازیگرانی مانند کارولین جونز (1964) و آنجلیکا هیوستون (1991) ایفا شد‌ه، سال‌ها مورد علاقه طرفداران بوده است. بسیاری نسبت به بازیگر جدید این شخصیت نمادین بدبین بودند، با این حال، کاترین زتا جونز تصویری پرانرژی از مادر خانواده آدامز را ارائه می دهد.

در همان ثانیه ای که با مورتیشا ملاقات می کنیم، می دانیم که چیزی بیش از آنچه به چشم می آید وجود دارد. او سهم عادلانه خود را از اسرار دارد که در نهایت راه خود را به سمت روشنایی پیدا می کند. در طول سریال، ما آسیب پذیری او را هنگام تلاشش برای نزدیک شدن به دخترش، ونزدی می بینیم. نه تنها این، بلکه می‌بینیم که او واقعاً چقدر به کسانی که متفاوت هستند اهمیت می‌دهد و چقدر کسانی را که آرزوی آسیب برای طردشدگان را دارند تحقیر می‌کند.

8/10

Principal Weems

Principal Weems

مدیر آکادمی، لاریسا ویمز تا حدودی شخصیتی خاکستری دارد. در حالی که او کار خود را به عنوان بزرگترین رقیب ونزدی در نقشه اولیه او برای فرار از Nevermore شروع می کند، ویمز و ونزدی در پایان با هم کار می کنند. در سرتاسر سریال ما می‌بینیم که ویمز قتل‌های هاید را در تلاشی برای محافظت از مدرسه پنهان می‌کند، با این حال، اواین اجازه را می‌دهد که قتل‌ها ادامه پیدا کنند.

اگرچه روش‌های او مشکوک است، اما ویمز واقعاً به مدرسه و محافظت از دانش‌آموزان مطرود تحت مراقبت خود اهمیت می‌دهد.

7/10

Tyler Galpin

Tyler Galpin

در نگاه اول تایلر گالپین شخصیتی دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد. گذشته‌ی شکنجه‌شده‌اش او را به شخصیتی آسیب‌پذیر تبدیل می‌کند که تماشاگر فوراً عاشقش می‌شود. پسری اهل شهری کوچک که شیرین، صبور و فهمیده است. ونزدی با او دوست می شود و در نقشه های متعددش به او کمک می کند. در حالی که عشق این دو در حال جوانه زدن است و طرفداران این موضوع را دوست دارند.

این دیدگاه مخاطب زمانی از بین می رود که پس از اولین بوسه آنها، ونزدی متوجه می شود که تایلر در واقع هایدِ هیولایی است که مسئول یک رشته قتل وحشتناک در شهر است.

6/10

Xavier Thorpe

Xavier Thorpe

خاویر تورپ، هنرمند شکنجه شده و روانی که می تواند نقاشی هایش را زنده کند، دانشجوی آکادمی Nevermore است. او بلافاصله به سمت ونزدی کشیده می شود و در طول سریال برای دریافت و جذب دوستی و محبت او رقابت می کند. خاویر در طول سریال یک شخصیت مرموز باقی می ماند که باعث می شود ونزدی به اشتباه او را به عنوان قاتل متهم کند.

با وجود اینکه ونزدی بارها و بارها به او صدمه می زند، خاویر همچنان دوستی خود را به او ثابت می کند و در کنار او می ماند.

5/10

Bianca Barclay

Bianca Barclay

بیانکا که خود انتصابِ ملکه B در Nevermore است، کار خود در سریال را به عنوان یک دختر بدجنس و بدذات شروع می کند. ونزدی و بیانکا بات از همان ابتدا سروکله می زنند و رقابتشان را با یک مسابقه شمشیربازی پرتنش شروع می کنند. با این حال، همانطور که داستان پیش می رود، مخاطب با حقیقتی در مورد گذشته او و خاویر و رابطه ناکارآمد او با مادرش، آشنا می شود.

در پایان، او حتی به چهارشنبه کمک می کند تا کراکستون را شکست دهد و مدرسه را نجات دهد. طرفداران بی صبرانه منتظر دیدن این آژیرِ اسرارآمیز هستند تا متوجه شوند که مادرش چه چیزی را از همکلاسی های Nevermore پنهان می کند.

4/10

Eugene Ottinger

Eugene Ottinger

یوجین که عضوی پرافتخار در کلوپ زنبورداری در Nevermore است، دانش آموز مهربان مدرسه است. یوجین یکی از اولین دوستان واقعی ونزدی، و یکی از وفادارترین شخصیت های سریال است. هنگامی که هاید به او حمله می کند و او به کما می رود، ما می بینیم که ونزدی بالاخره به این افراد جدید در زندگی خود اهمیت می دهد.

وقتی “هامر” مورد علاقه آنها در پایان فصل از خواب بیدار می شود و علی رغم میل مادرش، به کمک دوستش می شتابد، طرفداران خوشحال می شوند. و هیچ کس نمی تواند لحظه‌ی نمادینی را فراموش کند که او از زنبورهای خود برای سقوط لورل گیتس استفاده می کند.

2/10

Enid Sinclair

Enid Sinclair

تا اینجا که به معرفی شخصیت‌ها پرداخته‌ایم، انید ممکن است یکی از غیر قابل تحمل ترین و آزار دهنده ترین ها باشد. با این حال، برخلاف شخصیت سرد و بی احساس هم اتاقی‌اش، ونزدی، انید یکی از دوست داشتنی ترین دانش آموزان Nevermore است. تلاش مداوم او برای اینکه دوست ونزدی باشد و علاقه او به اینکه زندگی ونزدی در Nevermore به بهترین شکل ممکن باشد یکی از دلایلی است که انید بهترین است.

دوستی خارج از سریالِ او با ونزدی، افزوده‌ای جذاب به داستان است. علاوه بر این، خط داستانیِ ناتوانی او و تنش در روابط او با خانواده اش، انید را برای مخاطب بسیار قابل درک می کند. انید که دوست واقعی ونزدی در طول سریال است، به راحتی یکی از دوست داشتنی ترین شخصیت های سریال شناخته‌ می شود.

2/10

Thing

Thing

ونزدی یک دوست وفادار دارد و او کسی نیست جز Thing. دست بی‌جسمی که به خانواده آدامز مربوط می‌شود، اگر استادش که سریال متعلق به اوست نبود، دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت این فهرست از آن او می‌شد. با جلوه های ویژه مبتکرانه تیم پشت صحنه‌ی ونزدی، Thing زنده می شود تا دائماً توجهات را بدزدد.

از انتخاب لباس برای ونزدی تا کمک به او در برند‌ه شدن در جام پو، Thing معمولا پشت همه موفقیت های ونزدی بود‌ه است. اینکه چگونه Thing می تواند به یکی از شخصیت های اصلیِ سریال تبدیل شود، به شخصیت کاریزماتیک او برمی‌گردد.

1/10

Wednesday Addams

Wednesday Addams

اجرای استادانه جنا اورتگا در ایفای نمادین ونزدی آدامز، طرفداران را از همان ابتدا به شور انداخت. هنگامی که بینندگان از طبیعت سرد و آدمکش او آگاه شدند، ونزدی به سرعت مورد علاقه طرفداران قرار گرفت.

با دوست های تازه‌ی او با افرادی مانند انید، یوجین و خاویر، آسیب پذیری ونزدی فقط به یک نقطه قوت برای زرادخانه در حال حاضرِ چشمگیر او تبدیل می شود. احساس معذرت خواهی ونزدی از خود چیزی است که بینندگان می توانند به آن توجه کنند و او اهمیتی نمی دهد که با دیگران متفاوت است. باید از جنا اورتگا برای جان بخشیدن این ونزدی جدید تشکر کنیم.

منبع: Colider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =