باکس آفیس: پادشاهی آواتار 2 ؛ آواتار در یک قدمی فروش جهانی 2 میلیاردی

پادشاهی آواتار 2

پادشاهی آواتار 2 همچنان ادامه دارد. آواتار: راه آب برای پنجمین هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس داخلی قرار گرفت و طبق گفته باکس آفیس موجو از جمعه تا دوشنبه حدود 38.5 میلیون دلار در ایالات متحده فروش داشت و درآمد جهانی فیلم را به حدود 1.9 میلیارد دلار رساند. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

آواتار دیزنی: راه آب در مجموع 570.3 میلیون دلار در داخل کشور به همراه حدود 1.33 میلیارد دلار درآمد بین المللی از زمان اکران خود در ماه گذشته به دست آورده است و هفتمین فیلم پرفروش تاریخ است.

طبق گفته باکس آفیس موجو، اجرای هفته پنجم دنباله آواتار به این معنی است که اکنون سیزدهمین فیلم پرفروش تمام دوران در باکس آفیس ایالات متحده است و از شوالیه تاریکی سال 2008 و بازسازی شیر شاه در سال 2019 پیشی گرفته است.

انتظار می‌رود این فیلم در این هفته از Spider-Man: No Way Home پیشی بگیرد و فیلم Avengers: Infinity War و Star Wars: Episode VII را هم پشت سر بگذارد.

2.92 میلیارد دلار مجموع درآمد جهانی اولین فیلم آواتار کامرون است که در سال 2009 اکران شد. حال باید دید پادشاهی آواتار 2 تا کجا ادامه خواهد داشت.

پادشاهی آواتار 2

پس زمینه کلیدی

آواتار 2 علیرغم اینکه در هفته افتتاحیه خود در باکس آفیس داخلی در اواسط دسامبر فروش خوبی نداشت. اما توانست در هفته‌های بعدی شتاب خوبی در فروش بلیت‌های داخلی و بین‌المللی داشته باشد. The Way Of Water یک شرط مخاطره آمیز برای دیزنی بود، زیرا یکی از گران ترین فیلم هایی است که تا به حال ساخته شده است. و بیش از یک دهه پس از فیلم اصلی منتشر شد و باعث ایجاد نگرانی هایی در مورد مرتبط بودن فرنچایز شد. کامرون قبلاً گفته بود که Avatar: The Way Of Water برای اینکه به سود دهی برسد و ضرری برای کمپانی ایجاد نکند باید حدود 2 میلیارد دلار درآمد کسب کند. با این حال، بودجه گزاف ساخت قسمت دوم شامل هزینه فیلمبرداری آواتار 3 و توسعه فیلمنامه فیلم چهارم و پنجم است.

پادشاهی آواتار 2

مگان

فیلم ترسناک یونیورسال M3GAN که با نقدهای مثبت و یک افتتاحیه قوی کار خود را شروع کرده بود. با درآمد 21.2 میلیون دلاری در ایالات متحده برای آخر هفته طولانی در جایگاه دوم قرار گرفت.

.

لیست ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس:

Avatar: The Way Of Water (Week 5)

MEG3N (Week 2)

Puss in Boots: The Last Wish (Week 4)

A Man Called Otto (Week 3)

Plane (Week 1)

House Party (Week 1)

Black Panther: Wakanda Forever (Week 10)

The Whale (Week 6)

Whitney Houston: I wanna Dance With Somebody (Week 4)

Waltair Veerayya (Week 1)

منبع Forbes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =