باکس آفیس: Hunger Games در صدر؛ اکران فیلم ناپلئون و انیمیشن Wish

اکران فیلم ناپلئون

باکس آفیس جمعه شاهد صدرنشینی « The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes» بود که بالاتر از اکران فیلم ناپلئون و انیمیشن ماجراجویی «آرزو» قرار گرفت. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

این درام بزرگسالان 11.4 میلیون دلار دیگر در روز جمعه به دست آورد. و به 13.2 میلیون دلاری که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دست آورد اضافه کرد. « The Ballad of Songbirds & Snakes» به دنبال این است که بیشترین بهره را از تعطیلات آخر هفته شکرگزاری داشته باشد.

پس از افتتاحیه 44 میلیون دلاری آن در آخر هفته گذشته، همه چیز برای پیش درآمد « The Hunger Games» خوب به نظر می رسید. با وجود بازار شلوغ تئاتر و برخی نقدهای سرد، مطمئن نبود که اکران Lionsgate بتواند پس از اولین نمایش خود با هواداران جمعیت زیادی را جذب کند. اما این اتفاق افتاد و توانست از رقبا و تازه واردها پیشی بگیرد و در صدر جدول باقی بماند. « The Ballad of Songbirds & Snakes» در ده روز اول اکران خود توانسته است فروش داخلی ۱۰۰ میلیون دلاری را پشت سر بگذارد.

اخبار مرتبط: تریلر فیلم Napoleon

اکران فیلم ناپلئون

جایگاه دوم

در همین حال سونی اکران فیلم ناپلئون را در 3500 سالن سینما از جمله سالن‌های با فرمت بزرگ مانند Imax از طریق مشارکت با Apple Original Films آغاز کرد. این استریمر بودجه حماسه تاریخ فرانسه ریدلی اسکات را تامین کرد. در حالی که سونی توزیع داخلی را انجام می دهد. ناپلئون با بازی واکین فینیکس بالاتر از “Wish” در جدول باکس آفیس قرار گرفت. و توانست کمی از انتظارات پیشی بگیرد و اکنون اولین نمایش پنج روزه آن حدود 33 میلیون دلار باشد. این امر باعث شکست برخی از نقدهای بی‌رغبت و برخی احساسات مشابه مخاطبان می‌شود. همانطور که نمره «B-» در Cinema Score نشان می‌دهد.

طبق گفته ها اکران فیلم ناپلئون چندان خوب نیست. بودجه تولید آن 200 میلیون دلار بوده است. پیش بینی 73 میلیون دلار ناخالص جهانی برای آخر هفته دقیقاً مطابق با انتظاراتی نیست. در کنار فیلم عظیم مشابه « Killers of the Flower Moon» که اکنون با حدود 145 میلیون دلار در سراسر جهان در باکس آفیس قرار گرفته است. دو محصول اپل در پاییز امسال در سینما جواب نداده اند.

اکران فیلم ناپلئون

جایگاه سوم

در همین حال « Wish» دیزنی از پیش‌بینی‌هایی بود که قرار بود در بالای باکس قرار گیرد. این انیمیشن در روز جمعه 7.9 میلیون دلار از 3900 سالن سینما گرفت. و مجموع فروش داخلی خود را به 20.2 میلیون دلار رساند. این یک سر و گردن بالاتر از آخرین انیمیشن استودیو «دنیای عجیب» است که روز شکرگزاری گذشته را با اولین نمایش 5 روزه 18.8 میلیون دلاری به طرز تماشایی بمباران کرد.

« Wish» بودجه ساخت 200 میلیون دلاری بالایی دارد. این انیمیشن با افتتاحیه پنج روزه در خطر سقوط به زیر 35 میلیون دلار، ماجراجویی انیمیشن شروع خوبی ندارد. برای موفقیت باید تا پایان سال در سینماها باقی بماند. «Elemental» دیزنی پس از اکران خانگی 29 میلیون دلاری در ماه ژوئن، بدترین افتتاحیه پیکسار را به 154 میلیون دلار رساند. طرحی برای نجات این روند وجود دارد و درجه «A-» فیلم از طریق Cinema Score نشان می‌دهد که حداقل نکات مثبتی در اطراف فیلم وجود دارد.

اکران فیلم ناپلئون

جایگاه چهارم

«Trolls Band Together» یونیورسال به ۱۷.۷ میلیون دلار در قاب سنتی سه روزه نگاه می‌کند که نسبت به اولین نمایش آخر هفته گذشته خود ۴۱ درصد کاهش داشته است. مجموع تعطیلات پنج روزه حدود 25.5 میلیون دلار است. این برای رتبه چهارم جدول های داخلی خوب است و نشان می دهد که این انیمیشن موزیکال DreamWorks در برابر “Wish” که برای مخاطبان خانوادگی نیز مفید است، انعطاف پذیری دارد.

اکران فیلم ناپلئون

جایگاه پنجم

آخر هفته دوم فیلم « Thanksgiving » به نظر می‌رسد که پنج تای برتر را تکمیل کند. و عنوان فصلی آن به فیلم کمک می‌کند تا تعطیلات را پشت سر بگذارد. اسلشر به کارگردانی الی راث به دنبال این است که مجموع فروش داخلی خود را تا روز یکشنبه به 23.5 میلیون دلار برساند. که با توجه به بودجه ساخت 15 میلیون دلاری آن، یک نتیجه خوب است.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =