حمایت گروه های فعال حقوق زنان از امبر هرد

گلوریا استاینم به همراه چند سازمان‌ فمینیستی دیگر نامه‌ای را امضا کردند و در آن حمایت خود از امبر هرد را اعلام کرده اند. امبر در جریان محاکمه افترا در مقابل همسر سابقش جانی دپ مقصر شناخته شده بود.

در این نامه که روز چهارشنبه به صورت علنی به اشتراک گذاشته شد، آمده است: «بیشتر این آزار و اذیت توسط اطلاعات نادرست از جمله زن‌ستیزی، دوجنس‌هراسی و محیط رسانه‌های اجتماعی پولی انجام می شود. در شبکه های اجتماعی ادعاهای یک زن مبنی بر خشونت خانگی و تجاوز جنسی مورد تمسخر قرار می گیرد.»

از جمله گروه هایی که نامه را امضا می کنند عبارتند از: سازمان ملی زنان، اسپارانزا یونایتد، بنیاد راهپیمایی زنان، فمینیست آسیایی، انجمن پیشگیری از خشونت جنسی و مجله Steinem’s Ms. افراد دیگری که این نامه را امضا کردند شامل لیست بلندبالایی از کارشناسان در مورد خشونت شریک جنسی هستند. در میان این افراد کنستانس وو بازیگر هم حضور داشت. او در ماه سپتامبر فاش کرد که یک تهیه کننده ناشناس او را در صحنه سریال کمدی “Fresh Off the Boat” مورد آزار جنسی قرار داده است.

در این نامه نگرانی درباره حکم دپ علیه هرد و مکالمات پس از آن بیان شده است. در نامه آمده است: «ما نگرانی های شدیدی در مورد افزایش سوء استفاده از شکایت های افترا برای تهدید و ساکت کردن بازماندگان داریم.»

امبر هرد

جریان دادگاه

محاکمه جنجال برانگیز طی شش هفته در ویرجینیا برگزار شد و در ژوئن به پایان رسید. هیئت منصفه 10 میلیون دلار غرامت تعیین کردند. زیرا هرد فوق ستاره «دزدان دریایی کارائیب» یعنی جانی دپ را بدنام کرده بود. اما در مقابل 2 میلیون دلار توانست دریافت کند.

طبق اخبار هالیوود مووی 21 یک مقاله سال 2018 در واشنگتن پست منتشر شد. در این مقاله هرد گفته بود که خود را “یک شخصیت عمومی نماینده آزار خانگی” می داند. در این مقاله نامی از دپ ذکر نشده بود. اما در زمانی منتشر شد که هرد برای اولین بار ادعا کرد دپ از او سوء استفاده کرده است.

دپ ادعا کرد که شهرت و حرفه او به دلیل اتهامات قبلی هرد در سال 2016 ویران شده بود و این مقاله منجر به این شد که او دور جدیدی از ضررهای مالی و “تحقیر عمومی” را متحمل شود. خصوصا اینکه مقاله باعث شد او از نقش کاپیتان جک اسپارو در فرانچایز دزدان دریایی کارائیب کنار گذاشته شود.

هرد این حکم را ناامیدکننده و شکستی برای قربانیان آزار خوانده بود. در ماه ژوئیه او درخواست تجدید نظر خود را نسبت به حکم صادر کرد. اگرچه هرد در طول محاکمه در رسانه های اجتماعی مورد حمایت قرار گرفت. اما موجی از واکنش شدید را نیز دریافت کرد.

امبر هرد

گروه تحقیقاتی امبر هرد

Bot Sentinel یک شرکت تحقیقاتی که توسط تیم حقوقی هرد در سال 2020 استخدام شد. پس از حکمی که در ماه ژوئن ارائه شد. تحقیقات مستقلی را در مورد فعالیت توییتر در اطراف هرد انجام داد. در گزارشی این شرکت اعلام کرد که برخی از حساب‌های توییتر مکالمات را دستکاری کرده‌اند «در حالی که زنان را هدف قرار داده و از آنها سوء استفاده می‌کنند تا هر گونه توییت مثبتی را که از امبر هرد حمایت می‌کند، سرکوب کنند».

این گزارش این عملیات را «یکی از بدترین موارد آزار و اذیت سایبری و تعقیب سایبری توسط گروهی از حساب‌های توییتر» می‌داند که تاکنون توسط این شرکت دیده شده است.

ویتنی هنریکز خواهر هرد که در طول دادگاه شهادت داد و ادعا کرد که توسط دپ مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. از امضا این نامه حمایت کننده بسیار خوشحال شد.

 هنریکز روز چهارشنبه پستی در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و نوشت که از زمان صدور حکم با آزار و اذیت های زن ستیزانه در فضای مجازی مواجه شده است. تا جایی که برای نگهداری از دو فرزندش دچار مشکل شده بود.

هنریکز نوشت: «دیدن این نامه که اکنون توسط بیش از 130 کارشناس و سازمان امضا شده است مانند یک نفس تازه در بدن این جریانات است.»

منبع Latimes

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =