دیدار انجمن نویسندگان آمریکا و AMPTP بدون مذاکره به پایان رسید

دیدار انجمن نویسندگان آمریکا

در اولین جلسه مذاکره از زمان شروع اعتصاب، دیدار انجمن نویسندگان آمریکا و مذاکره کنندگان استودیو هالیوود بر سر دو پیشنهاد قرارداد کلیدی مرتبط با تلویزیون از سوی این انجمن به بن بست رسید. نشست مورد انتظار بین الن استاتزمن مذاکره‌کننده ارشد WGA و تونی سگال مشاور عمومی WGA West در مقر شرمن اوکس اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون برگزار شد.

در حالی دیدار انجمن نویسندگان آمریکا با AMPTP صورت گرفت که انجمن در مورد پیشنهادات برای ایجاد حداقل سطوح کارمندی در تلویزیون به هیچ وجه کوتاه نیامد. AMPTP پیشنهادات انجمن نویسندگان را غیر منطقی خوانده است و هیچ نشانه ای مبنی بر آمادگی تغییر این موضع موضوع دریافت نکرده است. اعتصاب SAG-AFTRA که در 14 ژوئیه آغاز شد. عامل پیچیده دیگری را در مذاکرات با نویسندگان افزوده است.

طبق گفته منابع اگر افراد مذاکره کننده و انجمن نویسندگان به معامله دست پیدا کنند. نویسندگان همچنان می خواهند به همه خطوط احترام گذاشته شود. این موضوع به این معنی است که تا زمانی که هر دو اعتصاب حل نشود، هیچ کس نمی تواند به کار خود بازگردد. این موضوع باعث عصبانیت برخی از مدیران AMPTP شد. زیرا مدیران این موضوع را به عنوان افزایش تقاضای اضافی در نظر گرفته اند.

دیدار انجمن نویسندگان آمریکا

انجمن WGA

جمعه شب، WGA پیامی را برای اعضا ارسال کرد و در پاسخ به “شایعه های افشا شده از استودیو در مورد محتوای جلسه محرمانه” پاسخ داد.

انجمن خلاصه‌ای از جلسه را ارائه کرد. که در آن تأیید کرد که استودیوها «مایل به درگیر شدن» در مورد مسائل مربوط به اتاق نویسندگان تلویزیون ندارند. علاوه بر این، AMPTP تمایلی به بحث در مورد سایر موضوعات ندارد. که یکی دیگر از نگرانی‌های کلیدی برای نویسندگان محسوب می شود.

انجمن صنفی اعلام کرد: «از طرف انجمن، الن مجدداً انتظار داشت که تمام مسائل اساسی که نویسندگان در این سه ماه گذشته به آن توجه کرده‌اند، در این قرارداد جدید مورد توجه قرار گیرد و هیچ بخشی از عضویت از بین نرود.» .

اتحادیه همچنین تأیید کرد که به دنبال این حق است که به خطوط اعتراض اتحادیه‌های دیگر احترام بگذارد. که در حال حاضر در قرارداد Teamsters ارائه شده است. در این جلسه، اشتوتزمن همچنین مسائل ناشی از اعتصاب، از جمله افزایش هزینه های مربوط به سلامت و بودجه اضافی برای طرح سلامت را مطرح کرد.

دیدار انجمن نویسندگان آمریکا

بیانیه AMPTP

به گفته این اتحادیه کارول لومباردینی مدیر عامل AMPTP، سه بار در این جلسه گفت: “مردم فقط می خواهند به سر کار خود بازگردند.” اتحادیه اعلام کرد: «ما با این اخطار موافقیم که شرایطی که شغل نویسندگان را به طور فزاینده ای غیرقابل دفاع کرده است. ابتدا باید مورد توجه قرار گیرد.

یک منبع نزدیک گفت که طرفین انتظار دارند در روزهای آینده پس از دیدار انجمن نویسندگان آمریکا و AMPTP در مورد گردهمایی روز جمعه با حوزه های مربوطه خود، به گفتگو بازگردند. یک منبع فضای اتاق جلسه AMPTP را کمی سخت و آشفته توصیف کرد. اما نه آنقدر متشنج که مذاکرات کوتاه مدت غیرممکن باشد.

بسیاری از این صنعت امیدوار بودند که نشست گروه کوچک روز جمعه منجر به توافق WGA و AMPTP باعث از سرگیری مذاکرات رسمی قرارداد شود.

WGA و AMPTP آخرین بار در 1 مه ملاقات کردند. زمانی که مذاکرات شکست خورد. زیرا مشخص شد که طرفین در مورد مسائل مختلف از جمله درخواست اتحادیه برای تعیین حداقل سطوح کارکنان و همچنین مدت زمان استخدام اختلافات زیادی با یکدیگر دارند.

AMPTP گفت: “تنها وظیفه ما بازگرداندن مردم به کار است. این اعتصاب به هزاران نفر در این صنعت آسیب رسانده است و ما آن را بسیار جدی می‌گیریم. “

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =