توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2 و Mortal Kombat 2 به دلیل اعتصاب بازیگران

توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2

اعتصاب دوگانه تاریخی توسط WGA و SAG-AFTRA آخرین بار در سال 1960 انجام شد و صنعت جهانی فیلم و تلویزیون را به زانو درآورد. در حال حاضر بدترین سناریویی که بسیاری از آن وحشت داشتند، به واقعیت تبدیل است و این اعتصاب دوگانه دوباره شکل گرفت. در حال حاضر شاهد توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2 و Mortal Kombat 2 هستیم.

اعتصاب نویسندگان آمریکایی که اکنون در سومین ماه خود قرار دارد. بسیاری از تولیدات مستقر در ایالات متحده را تعطیل کرده است. و اعتصاب همزمان بازیگران، تمامی تولیدات باقی مانده را که در خارج از کشور با اعضای SAG-AFTRA فیلمبرداری می شوند را متوقف خواهد کرد. توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2 یکی از این موارد بود. و با انتشار این اخبار به نظر می رسد که اوضاع بسیار وخیم و پیچیده شده است.

توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2

پروژه های متوقف شده

در هفته‌های اخیر تولیدات بین‌المللی به رهبری استعدادهای SAG-AFTRA به شدت برای پایان دادن به فیلمبرداری پیش از یک اعتصاب احتمالی کار کرده‌اند. درام آسمانی « Mary & George» با بازی جولیان مور، فیلمبرداری خود در بریتانیا را در اوایل تابستان به پایان رساند. در حالی که  تأیید شد که فصل دوم سریال پرهزینه پرایم ویدیو یعنی ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت با برنامه‌ریزی دقیق چند هفته پیش به پایان رسید. در فرانسه فیلم مهیج موزیکال ژاک اودیار به نام «امیلیا پرز» با بازی سلنا گومز و زوئی سالدانا هفته گذشته در پاریس به پایان رسید.

منابع می‌گویند که سریال پرمخاطب رولاند امریش با نام « Those About to Die» با بازی آنتونی هاپکینز، هفته‌ها پیش فیلمبرداری صحنه‌های خود را با این بازیگر ولزی در ایتالیا به پایان رساند. سخنگوی استودیو Cinecittà Rome تایید کرد که این سریال که در واقع یک محصول اروپایی است. و به نمایش در استودیوهای بازسازی شده ادامه خواهد داد.

توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2

گلادیاتور 2

دیگر فیلمبرداری‌های مهم بین‌المللی که به دلیل اعتصاب بازیگران متوقف می‌شوند شامل توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2 با بازی پل مسکال و پدرو پاسکال است که در مراکش فیلم‌برداری می‌شد. هر چند که این فیلم خارج از آمریکا فیلمبرداری می شود. اما به دلیل حضور اعضای اتحادیه SAG-AFTRA طبق قوانین اعتصابات فیلمبرداری باید متوقف شود و این بازیگران نمی توانند به کار خود ادامه دهند. همچنین دنباله هنرهای رزمی «مورتال کمبت ۲» که در استرالیا فیلم‌برداری می‌شد نیز مجبور به توقف فیلمبرداری شد. سریال Sky and Peacock ” The Day of the Jackal ” با بازی ادی ردمین و لاشانا لینچ در سراسر اروپای مرکزی و شرقی فیلمبرداری می شود و احتمالاً مجبور به توقف فیلمبرداری خواهد شد.

استرالیا نیز مانند بریتانیا، قلمرو انگلیسی زبان دیگری است که تعداد زیادی از «تولیدات فراری» را در خود جای داده است. این کشور فهرست بزرگی از استعدادها دارد که اعضای اصناف محلی و همچنین SAG-AFTRA هستند. مشابه وضعیتی که بازیگران بریتانیایی با آن روبرو هستند. بعید است که ستاره‌های بزرگ استرالیایی بخواهند حرفه هالیوودی خود را با هر فعالیتی که می‌تواند آنها را به عنوان اعتصاب شکن به تصویر بکشد، به خطر بیندازند. اما اعضای اتحادیه بازیگران بریتانیا هنوز نتوانسته اند به دوستان بازیگر هالیوودی خود بپیوندند.

توقف فیلمبرداری گلادیاتور 2

اتحادیه استرالیا و فرانسه

سخنگوی اتحادیه رسانه سرگرمی و هنر استرالیا در اوایل این هفته گفت که همتای آمریکایی خود از وضعیت اعتصاب “اطلاع” داشته است. “به عنوان یک اتحادیه خواهر، MEAA در همبستگی با SAG-AFTRA می ایستد و به کار خود با SAG-AFTRA برای تعیین گام های مناسب مورد نیاز برای هر تولیدی در استرالیا که تحت تأثیر اقدامات صنعتی در ایالات متحده است، ادامه خواهد داد.”

به طور مشابه، تولید در فرانسه جایی که پخش‌کننده‌هایی مانند نتفلیکس محبوب ترین آثار خود را در آنجا می سازذ نیز مختل شده است.  بازیگران این کشور نیز تصمیم گرفته اند که در کنار بازیگران هالیوودی قرار بگیرند.

منبع Variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =