علت اعتصاب بازیگران مشخص شد؛ جایگزینی دیجیتالی چهره هنرمندان با هوش مصنوعی

علت اعتصاب بازیگران

پس از گذشت چند روز علت اعتصاب بازیگران بازیگران مشخص شد. طبق گفته بازیگران استودیوها می‌خواهند در مورد هر گونه جایگزینی دیجیتالی چهره بازیگران و هنرمندان با هوش مصنوعی اختیار کامل داشته باشند.

این موضوع تشابه زیادی به اپیزود اخیر سریال “Black Mirror” دارد. که در آن بازیگران روی صفحه نمایش به شکل نسخه های دیجیتالی نمایش داده می شوند. استودیوها می گویند پیشنهاد آنها شامل گرفتن مجوز از بازیگران است.

در این اپیزود در آخرین فصل سریال « Black Mirror» در نتفلیکس، شبیه سازی دیجیتالی از بازیگر سلما هایک معمایی شبیه به کافکا را برای قهرمانان آن ایجاد می‌کند.

این نسخه‌های دیجیتالی بازیگران در این قسمت، تلاش یک استریمر خیالی شبیه نتفلیکس را نشان می دهد. این استریمر می خواهد برای ایجاد امکانات محتواهای مختلف از این شبیه سازی ها استفاده نماید. در دنیای واقعی اعضای اتحادیه بازیگران SAG-AFTRA نگران هستند که چنین آینده‌ای دور از ذهن نباشد و همین موضوع را علت اعتصاب بازیگران دانسته اند.

علت اعتصاب بازیگران

صحبت های مدیر اجرایی ملی اتحادیه

دانکن کرابتری مدیر اجرایی ملی اتحادیه و مذاکره‌کننده اصلی اتحادیه، روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: استودیوهایی که کار مذاکره را انجام داده اند چیزی شبیه به جایگزینی چهره های دیجیتال را پیشنهاد داده اند. او گفت که استودیوها پیشنهاد داده‌اند در ازای کار شرکت‌هایی که چهره بازیگران را اسکن می کنند. به بازیگران روزمزد یا سیاهی لشگر دستمزد یک روز را پرداخت نمایند.

Crabtree-Ireland گفت: در این پیشنهاد همچنین آمده بود که شرکت ها “باید بتوانند تا ابد در هر پروژه ای که می خواهند بدون رضایت و بدون غرامت از این شبیه سازی چهره استفاده کنند.” او افزود: «اکنون بازیگران با ظهور فناوری هوش مصنوعی با یک تهدید وجودی برای معیشت خود مواجه هستند.»

استودیوها و پخش‌کننده‌هایی که توسط اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) نمایندگی می‌شوند، این شخصیت‌پردازی را به چالش کشیده‌اند. و گفته‌اند که پیشنهاد آنها شامل گرفتن مجوز از بازیگران است.

یکی از نمایندگان AMPTP در بیانیه‌ای گفت: «ادعای رهبری SAG-AFTRA مبنی بر اینکه کپی‌های دیجیتال بازیگران ممکن است برای همیشه و بدون رضایت یا غرامت استفاده شوند، نادرست است.»

هیئت ملی اتحادیه روز پنجشنبه دستور اعتصاب بازیگران داد. اقدامی که باعث می‌شود بازیگران با نویسندگان هالیوود در صف اعتصاب قرار گیرند. زیرا اعضای انجمن نویسندگان آمریکا در ماه می اعتصاب کردند.

منبع Businessinsider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − سه =