رتبه‌بندی بهترین فیلم های اندی سرکیس

بهترین فیلم های اندی سرکیس

اندی سرکیس به طور همزمان شناخته‌شده‌ترین و تحسین‌شده‌ترین بازیگر موشن کپچر و یک هنرپیشه است. کسی که به شدت دست‌کم گرفته‌شده است. این بازیگر انگلیسی که مخاطبان در حال حاضر می‌توانند او را در فیلم هیجان‌انگیز Luther: The Fallen Sun ببینند، نزدیک به سی سال است که اجراهای نمادین متعددی را در فیلم‌هایی مانند سه‌گانه ارباب حلقه‌ها و فرنچایزهایی مانند MCU اجرا کرده است. با معرفی بهترین فیلم های اندی سرکیس همراه ما باشید.

سرکیس که مورد علاقه طرفداران و مورد احترام منتقدان است، یکی از همه کاره ترین اجراکنندگان نسل خود است. این بازیگر فیلم‌های تحسین‌شده زیادی در کارنامه هنری خود دارد، از جمله چندین فیلم که در سایت جمع‌آوری نقد معتبر Rotten Tomatoes رتبه بالایی دارند.

10. The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

The Lord Of The Rings: The Fellowship of the Ring از بهترین فیلم های اندی سرکیس

سه گانه نمادین پیتر جکسون در سال 2001 با ارباب حلقه ها: یاران حلقه آغاز شد. خلاصه داستان حول محور جمع‌آوری‌های انجمنی است که هابیت جوان فرودو را به کوه دووم در سرزمین موردور می‌برد تا حلقه یگانه قدرت را نابود کند. سرکیس نقش گولوم را بازی می کند، اگرچه او فقط در مدت زمانی مختصر ظاهر می شود، چند دیالوگ دارد و هیچ نقش واقعی در داستان بازی نمی کند.

یاران حلقه تحسین جهانی را از سوی منتقدان دریافت کردند، که دامنه حماسی و وفاداری آن را در اقتباس از اثر J.R.R تحسین کردند. این اثر شاهکار مهم تالکین است. این گروه بزرگ نیز مورد تحسین قرار گرفت و ایان مک‌کلن برای ایفای نقش جادوگر قدرتمند گندالف نامزد اسکار شد.

9. Star Wars: The Last Jedi (2017)

Star Wars: The Last Jedi از بهترین فیلم های اندی سرکیس

آخرین جدای ممکن است در یک مسابقه محبوبیت نتواند برنده جایزه برتر شود، اما یک اثر منتقدپسند بود که به طور گسترده در بین بهترین فیلم های جنگ ستارگان مورد توجه قرار گرفت. در خلاصه داستان، ری زیر نظر لوک اسکای واکر تمرین می‌کند. در حالی که پو، فین و بقیه اعضای مقاومت سعی می‌کنند از یک حمله آتی از فرست اردر فرار کنند. سرکیس بار دیگر نقش خود را در نقش رهبر اسنوک بازی می‌کند و نسبت به فیلم قبلی زمان بیشتری برای ایفای نقش در فیلم دریافت می‌کند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های اندی سرکیس است.

8. Death of a Superhero (2011)

Death of a Superhero از بهترین فیلم های اندی سرکیس

درام ایرلندی سال 2011، مرگ یک ابرقهرمان، با بازی سرکیس در کنار توماس برودی سنگستر یک اثر زیبا بود. داستان درباره دان، یک بیمار سرطانی پانزده ساله است که با کشیدن کتاب های کمیک ابرقهرمانی در حالی که با مرگ دست و پنجه نرم می کند، پناه و آرامش می یابد. سرکیس نقش دکتر آدریان کینگ، یک درمانگر را بازی می کند که به دان کمک می کند تا احساسات خود را پردازش کند و با وضعیت خود کنار بیاید.

اگرچه مورد توجه زیادی قرار نگرفت، اما Death of a Superhero مورد تحسین معدود منتقدانی قرار گرفت که آن را دیدند. بازی‌های سرکیس و سنگستر نقدهای مثبتی را به خود جلب کرد، در حالی که فیلمنامه به دلیل رویکرد متفکرانه و به‌طور شگفت‌انگیز تحریک‌آمیزش نسبت به موضوع ظریفش، نقدهای مثبتی را به خود جلب کرد.

7. Dawn of the Planet of the Apes (2014)

Dawn of the Planet of the Apes از بهترین فیلم های اندی سرکیس

دومین فیلم در سه گانه سیاره میمون ها، سزار را روایت می کند که در تلاش برای رهبری جامعه میمون هایی است که همیشه در حال گسترش هستند. تنش‌ها پس از تلاقی آنها با گروهی از انسان‌ها بالا می‌گیرد، و این دو گروه اتحاد ضعیفی را تشکیل می‌دهند.

طلوع سیاره میمون ها مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. کارگردانی مت ریوز و مضامین فیلم نقدهای مشتاقانه ای را به همراه داشت. و بسیاری آن را ارتقایافته نسبت به نسخه قبلی خود می دانند. بازی سرکیس تحسین جهانی را به همراه داشت و منتقدان و تماشاگران او را به عنوان ستاره این فرانچایز شکوفا معرفی کردند. و بازی او را در نقش سزار بهتر از شخصیت علامت تجاری قبلی اش، گولوم می دانستند.

6. Arthur Christmas (2011)

Arthur Christmas از بهترین فیلم های اندی سرکیس

فیلم های کریسمسی معمولاً مورد علاقه طرفداران هستند، و کریسمس آرتور اثر سال 2011 نیز از این قاعده مستثنی نبود. در این فیلم جیمز مک‌آوی به عنوان صدای آرتور کلاوس، پسر کوچک بابانوئل که با پدربزرگش و یک جن بسیار مشتاق سفر می‌کند تا هدیه‌ی دختر کوچکی که بابانوئل فراموش کرده بود، به او برسانند. سرکیس در کارگاه بابانوئل نقشی کوتاهی به عنوان صدای جن اصلی دارد.

آرتور کریسمس نقدهای مثبتی دریافت کرد. منتقدان صداپیشگان و انیمیشن را ستایش می کنند و فیلم را یک اثر دلگرم کننده و تامل برانگیز می دانند. با این حال، برخی طرح فیلم را برای بیننده‌های کودک معمولی بسیار پیچید‌ه می‌دانستند. این فیلم یکی از بهترین فیلم های اندی سرکیس است.

5. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King از  بهترین فیلم های اندی سرکیس

داستان گولوم با فیلم آخر در سه گانه حماسی جکسون، ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه، به پایان اجتناب ناپذیر و تماشایی خود می رسد. این فیلم بر آخرین ایستادگی در برابر سائورون و لژیون‌هایش تمرکز می‌کند که فرودو، سم و گولوم به موردور می‌رسند تا حلقه یگانه را نابود کنند.

بازگشت پادشاه اغلب در زمره بهترین و تاثیرگذارترین فیلم های تمام دوران به حساب می آید. این فیلم که یک شاهکار فنی بود، نقطه عطفی در تاریخ سینما بود و محدوده فیلم‌های فانتزی و پروژه‌های پرفروش را بازتعریف کرد. بازی سرکیس در نقش گولوم بار دیگر مورد تحسین قرار گرفت و بسیاری او را شایسته دریافت اسکار می دانستند. با وجود برنده شدن بهترین فیلم، این فیلم هیچ نامزدی بازیگری دریافت نکرد. این اثر یکی از بهترین فیلم های اندی سرکیس به شمار می آید.

4. Star Wars: The Force Awakens (2015)

Star Wars: The Force Awakens از بهترین فیلم های اندی سرکیس

سه گانه دنباله جنگ ستارگان با The Force Awakens در سال 2015 آغاز شد. این فیلم گروه جدیدی از شخصیت‌های شورشی را دنبال می‌کند که به دنبال لوک اسکای واکر می‌گردند، در حالی که در حال مبارزه با نظم اول، جانشین خطرناک امپراتوری کهکشانی هستند. سرکیس نقش معادل پالپاتین، عالی رهبر اسنوک را بازی می کند. او فقط در چند صحنه حضور دارد و بیشتر در سایه ظاهر می شود.

Force Awakens تقریباً مورد تحسین جهانی قرار گرفت. منتقدان فیلمنامه، بازگشت به سه گانه اصلی، اضافه شدن بازیگران جدید و جلوه های بصری را تحسین کردند. بازی سرکیس در نقش اسنوک نیز نظرات مثبتی را به خود جلب کرد و بسیاری از آنها ابراز هیجان از نقش آشکار این بازیگر به عنوان شخصیت شرور بیش از حد سه گانه جدید کردند. با این حال، شهرت The Force Awakens در سال‌های پس از انتشار آن آسیب دید‌ه است، و بسیاری اکنون آن را تکرار ضعیفی از جنگ ستارگان اصلی می‌دانند.

3. War for the Planet of the Apes (2017)

War for the Planet of the Apes از بهترین فیلم های اندی سرکیس

سرکیس در جنگ برای سیاره میمون‌ها در سال 2017 که آخرین فیلم از این ریبوت است، بر پرده‌ی نقره‌ای سینما تسلط دارد. این فیلم به کارگردانی مت ریوز، آخرین رویارویی بین ارتش میمون‌های سزار و نیروهای بشریت به رهبری یک سرهنگ بی‌رحم است.

جنگ برای سیاره میمون ها تقریباً مورد تحسین جهانی قرار گرفت. کارگردانی و نویسندگی ریوز و ارزش های تولید فیلم نقدهای مثبتی را به خود جلب کرد. با این حال، اکثر منتقدان موافق بودند که این فیلم از ابتدا تا انتها متعلق به سرکیس است. بازی او از سزار سرسخت بازخوردهای تحسین برانگیزی را به همراه داشت و بسیاری آن را گل سرسبد کارنامه حرفه ای چشمگیر او می دانند.

2. The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)

The Lord of the Rings: The Two Towers از بهترین فیلم های اندی سرکیس

در این داستان، این یاران از هم جدا می‌شوند و سام و فرودو با همراهی گولوم به موردور سفر می‌کنند، که در حین نقشه‌کشی برای دزدیدن حلقه یگانه نقش راهنما را ایفا می‌کند.

The Two Towers که مورد تحسین منتقدان و طرفداران قرار گرفت، به اتفاق آرا مورد تمجید قرار گرفت و سرکیس را به شهرت بین‌المللی رساند. ایفای نقش او از گولوم آشفته بازخوردهای تحسین برانگیزی را به همراه داشت و بسیاری او را برجسته‌ترین نقشش تا آن زمان می‌دانستند.

1. Black Panther (2018)

Black Panther از بهترین فیلم های اندی سرکیس

سرکیس پس از اولین حضورش با صحنه ای کوتاه در فیلم Avengers: Age of Ultron، در نقش اولیس کلاو در Black Panther در سال 2018 بازگشت. این فیلم به ظهور تی‌چالا به عنوان پادشاه واکاندا و سقوط او پس از به چالش کشیده شدن توسط پسر عمویش، کیل مونگر، می پردازد. سرکیس کلاو یک آنتاگونیست مکمل است که به کیلمونگر کمک می کند تا وارد واکاندا شود. با این حال، او در نیمه داستان می میرد.

پلنگ سیاه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و کارگردانی رایان کوگلر، بازی بازیگران، ارزش تولید و فیلمنامه را تحسین کردند. این فیلم به اولین فیلم ابرقهرمانی تبدیل شد که نامزدی اسکار بهترین فیلم را به دست آورد و شش نامزدی اضافی دریافت کرد و برنده سه جایزه نیز شد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =