باکس آفیس: رکوردشکنی آواتار 2 ؛ آواتار دو در جمع فیلم های 2 میلیاردی

رکوردشکنی آواتار 2

ایده رکوردشکنی آواتار 2 در نهایت به واقعیت پیوست. «آواتار: راه آب» ساخته جیمز کامرون ششمین فیلمی است که از مرز ۲ میلیارد دلار در سراسر جهان عبور کرده است. همچنین این سومین فیلم کامرون است که در کنار تایتانیک و آواتار اصلی به این نقطه عطف دست یافته است. برای اطلاع از آمار دقیق فروش فیلم ها به بخش باکس آفیس مووی ۲۱ سر بزنید.

طبق اخبار فیلم و سریال مووی 21 رکوردشکنی آواتار 2 پیش از آخر هفته با فروش جهانی دنباله استودیو قرن بیستم/دیزنی پیش‌بینی شده بود. فروش آن شامل 1.426 میلیارد دلار از سینماهای خارج از کشور است. این بدان معناست که راه آب در خارج از کشور به عنوان شماره 4 تمام دوران تبدیل شده است و از Avengers: Infinity War عبور کرده و پشت سر آواتار، Avengers: Endgame و Titanic قرار گرفته است. رکوردشکنی آواتار 2 به کامرون اجازه می‌دهد تا سه فیلم از چهار فیلم برتر باکس آفیس بین‌المللی را به خود اختصاص دهد.

در سطح جهانی Way of Water همچنان فیلم شماره 6 به حال باقی می‌ماند.

همچنین در سطح جهانی «آواتار: راه آب» ۲۲۷ میلیون دلار از IMAX به دست آورد و از «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» پیشی گرفت و به دومین فیلم پرفروش تاریخ این قالب تبدیل شد.

پس از رکوردشکنی آواتار 2 در آخر هفته ششم به طور کلی شاهد افت 38 درصدی در خارج از کشور بودیم که 56.3 میلیون دلار بیشتر به ارمغان آورد. با توجه به افتتاح چندین عنوان دگر، آواتار 2 در چین 56 درصد افت داشت. اما در آنجا به 229.7 میلیون دلار رسیده است و به عنوان پردرآمدترین فیلم استودیویی دوران همه گیر در بازار نیز شناخته می شود. در مکزیک فیلم آواتار 2 در رتبه یک قرار گرفت و به 16.6 میلیون دلار رسید.

در حالی که آواتار 2 از اجرای قوی در چین لذت می برد. تمرکز آخر هفته مردم چین بیشتر بر سال نو چینی خواهد بود.

رکوردشکنی آواتار 2

جایگاه دوم

در دیگر اخبار دلگرم کننده استودیو Universal/DreamWorks Animation ، انیمیشن Puss In Boots: The Last Wish به فروش 300 میلیون دلاری جهانی نزدیک می شود. فروش این انیمیشن در سطح بین‌المللی 19 درصد کاهش یافت و به 17.8 میلیون دلار در 78 بازار افزوده شد و در مجموع 171 میلیون دلار و در کل جهان 297.5 میلیون دلار به فروش رسید. عملکرد بین المللی در همان نقطه 39٪ بالاتر از Sing 2 است.

گربه چکمه پوش به طور قابل توجهی در آمریکای لاتین مورد توجه قرار گرفته است. در آلمان گربه چکمه پوش 2 تا به امروز با 12.5 میلیون دلار فروش داشته است. بازار اصلی فرانسه با 18.3 میلیون دلار است و پس از آن مکزیک، آلمان، استرالیا (10.9 میلیون دلار) و برزیل قرار دارند. بریتانیا و ژاپن هنوز اکران را شروع نکرده اند.

رکوردشکنی آواتار 2

بابیلون و مگان

بابیلون دیمین شزل این آخر هفته در 53 بازار در خارج از کشور 13.2 میلیون دلار فروش داشت. فرانسه در صدر قرار داشت و با 3.4 میلیون دلار فروش. بریتانیا با 1.8 میلیون دلار پایین آمد و پس از آن استرالیا با 1 میلیون دلار قرار گرفت.

M3GAN یونیورسال/بلومهاوس در 66 بازار این آخر هفته با افت 43 درصدی روبرو شد و 10.9 میلیون دلار برای فروش بین المللی 51.3 میلیون دلار تا به امروز و 124.6 میلیون دلار در سطح جهانی اضافه کرد. عروسک طراحی شده با هوش مصنوعی که تبدیل به یک عروسک قاتل می شود

برزیل که بیشتر طرفدار فیلم ها ترسناک است. دومین روز بزرگ افتتاحیه یک فیلم ترسناک را به خود اختصاص داد. از روز شنبه در رتبه بندی پذیرش بالاتر از آواتار 2 قرار گرفت و قوی ترین اجرا را در تئاترهای محبوب و مختلط ارائه کرد.

5 بازار برتر تا به امروز مکزیک (7.7 میلیون دلار)، بریتانیا (5.7 میلیون دلار)، فرانسه (3.5 میلیون دلار)، اسپانیا (2.9 میلیون دلار) و استرالیا (2.86 میلیون دلار) هستند.

منبع Deadline

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =