Barbarian، فیلمی ترسناک از یک کارگردان کمدی

بررسی یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2022، با بازی جورجینا کمپبل و بیل اسکاشگورد
بررسی فیلم Barbarian 2022 ترسناک

با یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک سال 2022 آشنا شوید. Barbarian، فیلمی به کارگردانی زک کرگر و تهیه‌کنندگان IT، کسانی که می‌داند چگونه بینندگان خود را میخکوب کنند و آشوب در دل آن‌ها بیندازند..

این فیلم حول محور یک خانه اجاره‌ای می‌گردد و نمی‌توانید تصور کنید که با همین لوکیشن، چه دلهره‌ای نسیبتان می‌شود، نه تا وقتی که فیلم را تماشا کنید.

البته خیال نکنید که با خانه‌ای تسخیر شده مانند فیلم‌های احضار رو به رو هستید، خیر! برای درک بهتر این فیلم، باید سراغ فیلم Psycho آلفرد هیچکاک بروید.

باید بگویم که قبل از دیدن Barbarian، هرچه کمتر از آن بدانید بهتر است.

خطر لو رفتن داستان در ادامه متن

بررسی نمرات Barbarian

در سایت IMDb، با نمره 7.6 رو به رو هستیم که نمره خوبی است و نشان می‌دهد لیاقت حضورش در برترین‌های باکس آفیس هفته را دارد.

نمره فیلم Barbarian در سایت IMDb
نمره فیلم Barbarian در سایت IMDb

گویا منتقدان Rotten Tomatoes نیز از این فیلم بسیار راضی بوده‌اند. عملکرد این فیلم برای منتقدان در سطح 92 درصد و برای مخاطبین 71 درصد بوده‌است.

نمره فیلم Barbarian در سایت Rotten Tomatoes
نمره فیلم Barbarian در سایت Rotten Tomatoes

داستانBarbarian از چه قرار است؟

تصور کنید یک خانه را در شهر دیگری اجاره می‌کنید، به آن‌جا می‌رسید و متوجه می‌شود فرد دیگری هم هم‌زمان با شما آن را اجاره کرده است. چه می‌کنید؟ با هزار امید و بدون چاره همان‌جا می‌مانید یا بیخیال همه چیز شده و آن‌جا را رها می‌کنید؟

فیلم ترسناک 2022 Barbarian

خب مسلما درBarbarian قرار نیست همه چیز ختم به خیر شود. تس (جورجینا کمپبل: Black Mirror)، تصمیم اشتباهی می‌گیرد و حدس بزنید چه کاری می‌کند؟ در آن خانه می‌ماند!

حال تس همراه با مرد غریبه هم‌خانه‌اش، کیث با بازی بیل اسکاشگورد (It – Atomic Blonde)  که خود برای مخاطبین نشانی مبنی بر وجود خطر است، باید شب را صبح کند.

تس علامت‌های خطر بسیاری را از نوع رفتار کیث متوجه می‌شود. آیا او باور کرده است که این یک تصادف است؟ یا دلیل دیگری دارد که او آن‌جاست؟ اگر یک متجاوز یا قاتل باشد چه؟ آیا قفل در اتاقش برای حفاظت از او کافی است؟

این‌ها تنها بخش کوچکی از سوالاتی‌ است که طی تماشای فیلم، ذهن شما را مشغول می‌کند…

زک کرگر، به یاد هیچکاک

این طور به نظر می‌رسد که نویسنده و کارگردان Barbarian، زک کرگر، باور دارد که شما Psycho را دیده‌اید یا حتی اگر ندیده‌اید، این باور در ذهن شما وجود دارد که هر غریبه مهربان و دلسوزی که در یک جاده با زنی تنها برخورد می‌کند، احتمالا یک قاتل روانی باشد.

نکته همین‌جاست، بله، ممکن است کیث چیزی که ادعا دارد یا کسی که می‌گوید نباشد، اما هیولایی که در آن خانه وجود دارد، او نیست. در حقیقت کسی نیست که بتواند به تس کمک کند یا قبل از اعلام وجودش، تس را به فرار از آن محله وا دارد…

پس از سپری شدن شبی عجیب برای تس و کیث، جاستین لانگ در نقش AJ، صاحب خانه وارد داستان می‌شود. و چه بازیگر مناسبی برای نقش یک عوضی! جاستین لانگ که بیشتر نقش‌هایش همین ویژگی را دارند.

کرگر با هوشمندی تمام در Barbarian عمل کرده است. این کارگردان با وارد کردن صاحب خانه و تمرکز بر روی او به جای تس،بینندگان را نگران اتفاقاتی می‌کند که ممکن است در حین رسیدن AJ برای تس بیفتد.

جاستین لانگ در فیلم Barbarian

سخن پایانی

Barbarian فیلمی ست که آن‌قدر مخاطب را غرق فیلم می‌کند که باورش برای شما سخت خواهد بود که کارنامه زک کرگر، بیشتر شامل کارهای کمدی است.

نظر خود را درباره این فیلم با ما به اشتراک بگذارید.

منابع:

Variety

Bloody-Disgusting

IndieWire

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 7 =