باربی رکورد ۱۵ ساله فیلم شوالیه تاریکی را شکست !

باربی رکورد شکنی کرد، فروش فیلم «Barbie» در آمریکایی شمالی از «The Dark Knight» پیشی گرفت و پردرآمدترین فیلم تاریخ وارنر در آمریکایی شمالی شد.

فروش فیلم کمدی فانتزی «باربی» به کارگردانی گرتا گرویگ در گیشه داخلی از 537.5 میلیون دلار عبور کرد. و از فیلم ابرقهرمانی کریستوفر نولان در سال 2008 یعنی «شوالیه تاریکی» (536 میلیون دلار). به عنوان پرفروش‌ترین فیلم داخلی در تاریخ برادران وارنر پیشی گرفت.

باربی به رکورد شکنی ادامه خواهد داد. و انتظار نمی رود رکوردشکنی درگیشه به این زودی متوقف شود. در روزهای آینده، «باربی» از انیمیشن «برادران سوپر ماریو» (574 میلیون دلار) به عنوان بزرگ‌ترین اکران آمریکای شمالی در سال 2023 پیشی خواهد گرفت. واحتمالا از فروش کل انیمیشن ماريو (1.35 ميليارد دلار) هم عبور خواهد کرد.

باربی رکورد شکنی

«باربی» برای چهار آخر هفته متوالی رتبه اول گیشه را به خود اختصاص داد. و پس از 17 روز اکران در سینماها، باربی سریعترین فیلم برادران وارنر (و هشتمین فیلم در تاریخ 100 ساله استودیو) شد. که به باشگاه 1 میلیارد دلاری پیوست. همچنین می تواند از «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت 2» (1.34 میلیارد دلار) در سال 2011 پیشی بگیرد. و به عنوان پردرآمدترین اکران جهانی این استودیو در تمام دوران ها تبدیل شود.

پرفوش ترین فیلم تاریخ به کارگردانی یک زن

پیش از این، «باربی» با 162 میلیون دلار، بزرگترین افتتاحیه سال را از آن خود کرد و فیلم «برادران سوپر ماریو» (146 میلیون دلار) را پشتر گذاشت. این فیلم همچنین با پشت سر گذاشتن فیلم پرفروش کاپیتان مارول ساخته آنا بودن. و رایان فلک در سال 2019، بزرگترین افتتاحیه تاریخ و فروش را برای فیلمی به کارگردانی یک زن به دست آورد.

مارگو رابی که فیلم را به‌عنوان نسخه کلیشه‌ای باربی رهبری می‌کند. به خاطر نقش کلیدی‌اش در آوردن این عروسک نمادین به پرده بزرگ، پاداش زیادی دریافت خواهد کرد. همانطور که ورایتی قبلاً گزارش داده بود. او به عنوان ستاره و تهیه کننده بزرگ ترین موفقیت تابستان، تقریباً 50 میلیون دلار دستمزد و پاداش گیشه را خواهد گرفت. انتظار می رود که گرتا گرویگ نیز به دلیل موفقیت چشمگیر فیلم، جوایز خوبی دریافت کند.

منبع: variety

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دو =