رتبه‌بندی بهترین فیلم های بری کیوگن

بهترین فیلم های بری کیوگن

بری کیوگن اخیراً برای بازی خاطره انگیز و دلخراش در فیلم The Banshees of Inisherin به کارگردانی مارتین مک دونا برنده جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. این بازیگر ایرلندی حرفه‌ای کوتاه اما پرمعنا داشته است و بازی های خیره‌کننده‌ای را در چندین فیلم، تولیدات مستقل و فیلم های پرفروش و بزرگ ارائه کرده است. با معرفی بهترین فیلم های بری کیوگن همراه باشید.

10. Black ’47 (2018)

Black '47 از بهترین فیلم های بری کیوگن

در درام دوره‌ایِ لنس دالی، Black ’47، گروهی از بازیگران از جمله هوگو ویوینگ، جیم برادبنت، استفن ریا و کیوگن بازی می کنند. داستان فیلم در زمان قحطی بزرگ ایرلند اتفاق می‌افتد و داستان سربازی را روایت می‌کند که ارتش بریتانیا را ترک می‌کند تا دوباره به خانواده‌اش ملحق شود. کیوگن نقش هابسون را بازی می کند، یک سرباز ایده‌آلیست که به گروهی می پیوندد که این سرباز فراری را تعقیب می‌کنند.

Black ’47 نقدهای مثبتی از سوی منتقدان ایرلندی دریافت کرد که نمایش آن از قحطی، ارزش های تولید و بازی های بازیگران را ستودند. با این حال، نظر منتقدان انگلیسی کمتر مثبت بود و مدعی شدند که فیلم رویکردی منفی و ناعادلانه در به تصویر کشیدن بریتانیا داشته است. این اثر ممکن است در میان بهترین فیلم‌های جنگی تاریخ نباشد، اما اثر جذاب و ارزشمندی در این ژانر است.

9. The Killing Of A Sacred Deer (2017)

The Killing Of A Sacred Deer از بهترین فیلم های بری کیوگن

فیلم هیجانی روانشناختیِ یورگوس لانتیموس، The Killing of a Sacred Deer، با بازی کالین فارل و نیکول کیدمن در نقش زوجی است که با ورود غیرمنتظره یک نوجوان مرموز به نام مارتین با بازی کیوگن، زندگی آنها مختل می شود. وقتی حضور مارتین بسیار زیاد می‌شود، این زوج مجبور می‌شوند با تخلفی از گذشته‌شان روبرو شوند که مدت‌ها سعی کرده‌اند آن را فراموش کنند.

The Killing of a Sacred Deer، عملکرد موفقیت آمیز کیوگن را نشان داد. منتقدان نقدهای مثبتی به فیلم دادند، اگرچه بیشتر تمجیدهای آن ها نصیب بازیگران، به ویژه کیوگن شد، که کار فریبنده و ناراحت‌کننده‌اش تحسین قابل توجهی را برای او به همراه داشت. این اثر از بهترین فیلم های بری کیوگن است.

8. Traders (2015)

Traders از بهترین فیلم های بری کیوگن

کیلین اسکات در فیلم Traders در نقش مردی بازی می کند که پس از فروپاشی شرکتش پس از سقوط اقتصادی در سال 2015، فقیر و ورشکست شده است. در حالی که گزینه های کمی برای وی باقی مانده است، زوج اصلی فیلم در یک بازی رقابت می کنند که در آن شرکت کنندگان هر چیزی را که دارند به خطر می اندازند و تا سر حد مرگ می جنگند و برنده همه چیز را می گیرد. کیوگن نقش کن، یکی از شرکت کنندگان بازی را بازی می کند.

Traders دارای داستانی جالب و گروه بازیگران جوان درخشانی از جمله جان بردلی، نیکا مک گویگان و کیوگن است. این فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرد و منتقدان فیلمنامه و کارگردانی اثر را تحسین کردند و از آن به عنوان نقدی کوبنده اما مؤثر بر سیستم های جامعه تمجید کردند.

7. The Batman (2022)

The Batman از بهترین فیلم های بری کیوگن

بتمنِ مت ریوز، داستان شوالیه تاریکی را دنبال می کند که یک تروریست جدید را در گاتهام تعقیب می کند، در حالی که با زن گربه‌ای و یک رئیس جنایتکار قدرتمند سر و کار دارد. رابرت پتینسون در نقش شخصیت اصلی و پل دانو، زوئه کراویتز و کالین فارل در نقش ریدلر، زن گربه‌ای و پنگوئن بازی می کند. کیوگن نقش جوکر را در یک صحنه حذف شده ایفا می کند که در آن بتمن او را در Arkham Asylum ملاقات می کند.

مطلب مرتبط: تاریخ اکران فیلم The Batman Part II مشخص شد

بتمن که به دلیل اقتباس نئو نوآر خود از منبع اصلی تحسین شد، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. بازی پتینسون، طراحی کاستوم‌ها و ارزش های تولید چشمگیر فیلم نیز تحسین زیادی را برانگیخت. صحنه حذف شده کیوگن پس از انتشار تأثیر زیادی در اینترنت گذاشت، اگرچه بسیاری موافق بودند که نشان ندا‌دن آن در فیلم اصلی بهترین تصمیم بود.

6. American Animals (2018)

American Animals از بهترین فیلم های بری کیوگن

ایوان پیترز بازیگرانی از جمله بلیک جنر، جرد آبراهامسون و کیوگن را در فیلم جنایی American Animals رهبری می‌کند. این فیلم درباره اسپنسر راینهارد با بازی کیوگن است که با دوستش وارن لیپکا و دو دانشجوی دیگر به نیروها می پیوندد تا مجموعه ای از کتاب های کمیاب را از دانشگاه خود بدزدند.

American Animals به طور موثری از بازیگران بااستعداد خود برای روایت داستانی جذاب از حرص و آز و نارضایتی جوانان به خوبی استفاده می کند. منتقدان، بازیگران، به‌ویژه پیترز و توانایی فیلم در دستکاری مضامین سنگین را تحسین کردند و آن را در زمره بهترین فیلم‌های هیجان‌انگیز دزدی مدرن معرفی کردند. این اثر از بهترین فیلم های بری کیوگن می باشد.

5. The Green Knight (2021)

The Green Knight از بهترین فیلم های بری کیوگن

فیلم فانتزی حماسی دیوید لوری، شوالیه سبز، ساختارشکنی درخشانی از اشعار کلاسیک قرون وسطی است. دو پتل در نقش سِر گیوین، شوالیه‌ای که در تلاش برای به چالش کشیدن شخصیت اصلی است، بازی می کند. در سفر خود، گیوین با چالش های متعددی روبرو خواهد شد که جوانمردی و افتخار او را به چالش خواهد کشید. کیوگن نقش روبنده را بازی می کند، یکی از موانعی که گیوین در اوایل سفرش با آن روبرو می شود.

منتقدان چیزی جز تعریف و تمجید از فیلم نداشتند. دیدگاه لوری و گریم‌ها و ارزش های تولید فیلم، نقدهای مثبتی را به خود جلب کرد. شوالیه سبز یک ماجراجویی فانتزی و یکی از بهترین فیلم‌ها بر اساس افسانه‌های شاه آرتور است.

4. Dunkirk (2017)

Dunkirk از بهترین فیلم های بری کیوگن

فیلم‌های جنگ جهانی دوم جزو فیلم‌های مورد علاقه اهالی هالیوود هستند، اما تعداد کمی از آن‌ها به اندازه فیلم Dunkirk کریستوفر نولان هیجان‌انگیز یا جذاب هستند. در این فیلم گروه بزرگی از بازیگران معروفِ نولانی بازی می‌کنند و داستان شخصیت‌های متعددی را در جریان تخلیه دانکرک دنبال می‌کنند. کیوگن نقش جورج میلز، نوجوانی را بازی می‌کند که در یک قایق غیرنظامی به یک ملوان و پسرش ملحق می‌شود که هدفشان کمک به تخلیه است.

مطلب مرتبط: رتبه‌بندی بهترین فیلم های جنگ جهانی دوم

دانکرک تقریباً مورد تحسین منتقدان جهانی قرار گرفت و بسیاری آن را بهترین فیلم نولان می‌دانند. او اولین نامزدی اسکار خود را برای بهترین کارگردانی با این فیلم به دست آورد و این فیلم هفت نامزدی دیگر از جمله بهترین فیلم را دریافت کرد. دانکرک اکنون در زمره بهترین فیلم های جنگی قرن بیست و یکم و نقطه برجسته کارنامه تاثیرگذار نولان به حساب می آید.

3. The Shadow Of Violence (2019)

The Shadow Of Violence از بهترین فیلم های بری کیوگن

در The Shadow Of Violence کیوگن در مقابل کازمو جرویس بازی می کند. این درام جنایی بر روی بوکسوری متمرکز است که به عنوان مجری یک خانواده جنایتکار کار می کند تا پسرش را که مبتلا به اوتیسم است، تامین کند.

فیلم The Shadow Of Violence مورد تحسین جهانی منتقدان قرار گرفت. بازی جرویس و کیوگن مورد تحسین گسترده قرار گرفت و کیوگن در مراسم 2021 بفتا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نامزد شد.

2. The Banshees Of Inisherin (2022)

The Banshees Of Inisherin از بهترین فیلم های بری کیوگن

The Banshees Of Inisherin اثر مارتین مک‌دونا در میان بهترین تراژیک کمدی‌های تاریخ سینما قرار دارد. در این فیلم کالین فارل در نقش پدریاک سوئیله‌ابهین، مردی مهربان و حساس بازی می‌کند که وقتی بهترین دوستش کولم به طور ناگهانی به دوستی‌شان پایان می‌دهد، زندگی‌اش از هم می‌گسلد. کیوگن نقش دومینیک را بازی می کند، مرد جوانی که توسط پدرش که دوست صمیمی پدریاک است مورد آزار قرار گرفته است.

همچنین بخوانید: The Banshees of Inisherin، فراتر از داستان یک رفاقت

این فیلم مورد تحسین جهانی منتقدان قرار گرفت و بسیاری آن را بهترین فیلم سال 2022 می‌دانند. بازی‌های بازیگران و فیلمنامه و کارگردانی مک‌دونا تحسین قابل توجهی را برانگیخت. کیوگن نامزد جوایز مهمی از جمله اسکار شد و اولین بفتای خود را در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برد.

1. 71 (2014)

71 از بهترین فیلم های بری کیوگن

اکشن مهیج بریتانیایی 71 جک اوکانل را در نقش یک سرباز بریتانیایی که در جریان مشکلات در ایرلند از واحد خود جدا شده است نشان می دهد. کیوگن نقش شان بنن را بازی می کند، یکی از اعضای یک جناح جوان تر IRA که در کشتن سرباز در جریان شورش تردید دارد.

منتقدان 71 را به خاطر تصویری صادقانه و قدرتمند از مشکلات تحسین کردند. اوکانل برای بازی خود نقدهای مثبتی دریافت کرد و در سال 2015 در جوایز فیلم بریتانیا نامزد دریافت جایزه شد.

منبع: Collider

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =